5:03 am - Perşembe Nisan 18, 2018

Google, WhatsApp’ı Satın mı Alıyor ?

Yazar: | 08 Nisan 2018 | 0
asd

Google’ın ünlü anlık mesajlaşma servisi WhatsApp’ın peşinde olduğu iddia edildi. İddiaya göre Google, WhatsApp için 1 Milyar doları gözden çıkarmış durumda.

Büyük teknoloji firmaları ses getirecek büyük projelere imza atsalar da işlerine gelen küçük ancak büyük etki yaratan şirketleri de satın almaktan vazgeçmiyorlar.
Sürekli bir satın almanın içinde bulunan bu firmaların artık yeni gözdesi mobil platformlardaki uygulamalar.
Geçtiğimiz sene fotoğraf uygulamalarının epey bir talep gördüğü zamanda Facebook, Instagram’ı 1 Milyar dolara satın almıştı. Şimdi ise online anlık mesajlaşma uygulamaları gündemde ve Google’ında bu akımı başlatan WhatsApp’ın peşinde olduğu iddia edildi.

whatsappp_shady@dh1Digital Trends’in elde ettiği verilere göre Google’ın 4-5 haftadır WhatsApp tarafı ile görüştüğü ve masada 1 Milyar dolarlık bir rakamın yer aldığı bilgileri ortaya çıktı. Google’ın Bable adında bir ortak mesajlaşma servisi üzerinde çalışıyor olması da bu iddiayı güçlendiriyor.
WhatsApp’ın 200 Milyonun üzerinde kullanıcısı, günde 18 milyarlık mesaj trafiği ve yıllık 100 Milyon dolarlık bir geliri bulunmakta. Bu iddia için Google’dan resmi bir açıklama gelmese de hal böyle olunca iddiaların gerçekliği artıyor.

 

 

Filed in: HABER

Yorum yok.

Bir yanıt bırak