10:23 am - Salı Ağustos 12, 2019

Aids’e Karşı Tedavi Bulundu

130 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
aids tedavisi

Mısır’lı askeri doktorlar tarafından geliştirilmiş teknolojinin adı Complete Curing Device (kısaca CDD). Sözlerine göre bu teknoloji yardımıyla AIDS ve Hepatit C virüsleri kan örneği dahi almadan tespit edilip yok ediliyor, sonra da kapsamlı tedavi uygulanıyor.

Albay Ahmed Amin şunu söyledi:

‘Mısır Silahlı Kuvvetleri Mühendis Hizmeti iki cihazı icat edip artık ilgili deneyleri de yapmış oldu. Cihazlardan yönetim yaptığım biri virüsleri tespit eder, diğeri ise bu virüsleri yok eder. Bu ikinci cihaz Sağlık Komutanlığı Generali İbrahim Abdülatı’nın yönetiminde geliştiriliyordu. Kapsamlı tedavi ayrıca özel olarak geliştirilmiş ilaçların kulanılmasını öngörüyor. Belirtmek istediğim şu ki hem ilaçlar hem de cihazlar testlerin tüm aşamalarından geçti. AIDS ve Hepatit C virüsleri ile ilgili deneyler önce hayvanlar, sonra da insanlar üzerinde yapılmıştı. Tedavi yöntemimiz ile ilgili çalışmalar toplam olarak yaklaşık 20 yıl sürdü.

Bu arada Sağlık Komutanlığı Generali İbrahim Abdülatı’nın daha önce belirttiğine göre ilaçların kimyasal analizlerinin yaklaşık yüzde 70’i Rusya’nın Dubna şehrindeki laboratuvarlarda yapılmıştı.

İnsanlar üzerinde deneylere başlamadan önce tüm gereken sertifikaları almıştık. Bu belgeler olmasaydı deneyler gerçekleştiremezdik. Tüm sertifikalar Mısır Sağlık Bakanlığı’nda bulunuyor.

Daha hayvanlar üzerinde deney aşamasında onların vücudundaki virüslerin tedavimizi gördükten sonra yok olduğunu ortaya çıkardık.

Bilim adamlarımız virüs içindeki kimyasal bağları ve kan bileşenleri arasındaki bağları ile ilgili incelemeler yaptılar. Bunun sonucunda virüs içindeki kimyasal bağları koparan ama yine de kan bileşenlerine zarar vermeyen bir yöntem geliştirdiler.

Cihaz görüşte biraz diyaliz cihazına benzer. Tedavi altı ay sürer. Önce hasta 10 gün boyunca ilaçlar kullanır. Bunun ardından onun sağlık durumuna göre 15 ila 25 gün günde bir saat boyunca icat ettiğimiz cihaz ile tedavi uygulanır. Sonra da altı ay süresi doluncaya kadar ilaçlar alır.

Deneylerimize katılan bütün hastaların tedaviden sonra virüslerden kurtulduklarını gördük..

- Bahsettiğiniz tedavi ne kadar pahalı olacak? Geliştirdiğiniz yöntemle en azından teorik olarak diğer enfeksiyon hastalıklarının tedavisi mümkün mü?

- Ana enfeksiyon yüzünden meydana gelen hastalığın yanısıra ona eşlik eden rahatsızlıklar ve hastalıklar mesela diabet veya göz hastalıkları da tedavi edilir. Bizim tedavi yöntemimiz ikincil enfeksiyonları doğrudan etkilemez. O ana hastalığa neden olan virüsü yok eder, dolayısıyla ikincil hastalıklar da tedavi edilir.

Tedavi maliyeti konusunu henüz incelemedik, ama tabii ki Batı’da uygulanan tedavi yöntemlerinden farklı olacaktır. Yakında sıradan bir işçi maddi zorluklar çekmeden bu tedavi görebilecek. Biz önce bir –iki askeri hastanede bu cihazlar ve ilaçları kullanmayı planlıyoruz, sonra ise onlar sivil hastanelerde de kıllanılır olacak. İnşallah, resmi olarak hastaların tedavisine 1 Temmuz’dan itibaren başlayacağız.

Kaynak : Rusya’nın Sesi

 

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla