2:36 pm - Perşembe Temmuz 9, 0623

Akıllı Telefonunuzun Gizli Özelliklerini Keşfedin

240 Görüntüleme İsmail Tepeli 0 Yorum
Tweet
akilli-telefon

Hayatı kolaylaştıran özellikleriyle akıllı telefonlar neredeyse vazgeçilmez bir parçamız haline geldi, fakat daha keşfetmediğiniz, gizli özellikleri de bulunuyor.Yazımda akıllı ceplerin güvenliğini  ve hızını artıracak, kullanımını kolaylaştıracak özellikleri nasıl keşfedebileceğimizi göreceğiz.

Eğer siz de teknolojiyi sonuna kadar kullanmayı sevenlerdenseniz, akıllı cebinizin sisteminizin derinliklerine girip orada ki zenginlikleri ortaya çıkartabilirsiniz. En iyi veri koruma seçeneklerinden performans ayarlarına kadar, akıllı telefonlarınızın yeteneklerini bir adım daha ileriye taşıyacak özellikler, telefonunuzun içinde gizli yatıyor. Bu özelliklerin bazıları karmaşık menülerin derinliklerinde yer alırken, bazıları da sadece geliştiricilere özel oluyor ve ancak bir kısayol kullanılarak aktif edilebiliyor ve böylece sistemde temel değişiklikler yapılabiliyor.

Daha Güvenli bir ANDROİD

  • Bulun, arayın, kilitleyin, silin

Kayıp Android 4 telefonunuzun yerini saptayabilir ve verileri uzaktan silebilirsiniz. Kayıp telefonunuzun uzaktan takibi ve gerekli duruda verilerin silinmesi için Android telefonunuzun “Ayarlar” menüsünde güvenlik kısmından “Uzaktan kumandalar” bölümünü aktive edebilirsiniz veya cihazınızda ki “Google Ayarları ” kısmından “Android Cihaz Yöneticisi” sekmesine girebilir ve “Uzaktan kilitlemeye izin ver” i işaretleyebilirsiniz.

  • Güvenli Mod

Üçüncü parti uygulamaları devre dışı bırakan güvenli mod oldukça farklı bir güvenlik özelliği. Bu modu telefonunuzla uyumsuzluk gösteren uygulamaları silmek için veya yanlışlıkla telefonunuza format atmaya başladıysanız kullanabilirsiniz. Güvenli modu başlatmak için güç butonuna on saniye basılı tutarak cihazınızı kapatın. Ardından aynı butona başlangıç logosu ekranda belirene kadar basın. Logo görünür olduğunda güç tuşunu bırakın ve sistem açılana dek ses kısma butonuna basınç. Açılan ekranda “Safe Mode” yazısı görünüyorsa başarmışsınız demektir.

“Google takibini devre dışı bırakma, Arka plan aktivitelerini kısıtlama ve komut satırı kullanarak bilgisayarınızdan yedekleme yapma” gibi bilgileri ise sonraki yazımda açıklayacağım takipte kalın.

Loading...
5/5 - 2
You need login to vote.
HATA BİLDİR
Yorumunuz?
Yanıtla