En İyi Dizinler

Web Siteleri İçin En İyi Dizinler (Web Directory)

Web dizini, web sitelerine bağlantı kurmayı ve siteleri sınıflandırmayı esas alan bir yapıdır. Pagerank değerlerinin yükselmesi, popülerliği ve kalitesini etkileyen bir faktördür. Dizin sistemleri arama motorları tarafından da kayda alınmakta ve buna göre siteye daha çok değer vermektedir.

Web dizini bir arama alt yapısı değildir ve aranan anahtar sözcüklerine dayanan listeleri görüntülemez. Dizinler kategori ve alt kategoriler ile web sitelerini listeler. Çoğunlukla web dizinleri, site sahiplerine sitelerini doğrudan önermeye müsaade eder ve düzenleyiciler tarafından gözden geçirildikten sonra uygun kategoride listelenmesini sağlayan yapılardır. Web sitenizi ekliyebileceğiniz en iyi dizin sitelerini ve pagerank değerlerini sunuyoruz .

line-sade

page rank 1. DMOZ

Open Directory Project (ODP) ya da Türkçesiyle Açık Dizin Projesi, internetteki web sitelerinin konularına göre ve gönüllü editörlerce incelenerek yayınlandığı bir web dizinidir. Birçok arama motoru ODP’deki siteleri direkt olarak izler ve özgür bir lisansla yayınlanan ODP verilerini kullanılır. Oldukça güvenilir bir alt yapısı vardır. Yasa dışı, problemli ve kalitesiz sitelerin listelenmesine izin verilmez. Projenin sahibi Netscape’tir. En çok bilinen web dizinidir.

line-sade

page rank 8 2. Yahoo Directory

Yahoo Dmoz’dan sonra en çok bilinen dizinlerden biridir. Bilinen arama motorlarının tümü, Yahoo linklerine sahip olan web sitelere oldukça fazla önem vermektedirler. Yahoo’da yer almak web sitenizin sıralamasını ve trafiğini önemli ölçüde artırabilir. Binlerce web sitesi her gün Yahoo’ya sunulur ancak bunlardan sadece birkaçı onaylanır. Çoğu sitenin Yahoo tarafından  onaylanmamasının nedeni Yahoo!’nun bir takım önemli durumlarıdır. Yahoo! gönderimlerinin önemli durumlarının bazıları doğru kategori, isim ve tanımı seçmektedir. $299 Ücretli ve Standart (ücretsiz) olarak sitenizi gönderebilirsiniz.

line-sade

pagerank 6 3. ExactSeek

ExactSeek.com bir internet arama motoru ve günlük 30.000 yeni site gönderimi alan web dizinidir. Bugüne kadar , 500 milyondan fazla web sayfasını indexlemiş ve ExactSeek veritabanına eklemiştir. Standart web arama sonuçlarına ek olarak , ExactSeek görüntü , video, blog , haber ve gerçek zamanlı arama sunar .

line-sade

pagerank 5 4. Webworldindex

Web World Directory 2001’de kurulan kategorilere göre düzenlenmiş bir dizindir. Sitenizi ücretsiz veya 25$ ödeyerek Premium olarak gönderebilirsiniz. Ücretsiz sürümde web sitenizin dizine ekleneceği kesin değildir.

line-sade

pagerank 5 5. A1webdirectory

A1webdirectory.org popüler kategoriler ve ilgili alt kategoriler altında çeşitli kaliteli siteleri listeleyen genel bir web dizinidir. A1webdirectory.org 39.95$ karşılığında sitenizi 2 gün içinde onaylar bunun yanında ücretsiz olarak ta sitenizi gönderebilirsiniz. Sadece kaliteli siteler onay alır ve ücretsiz olarak gönderilen sitelerde onay süresi uzun olabilir.

line-sade

pagerank 5 6. Joeant

JoeAnt.com 2001’de kurulan ücretli bir dizindir. 39.99$ ödeyerek dizine sitenizi ekliyebilirsiniz bu dizin de Dmoz gibi gönderilen web siteleri editörler tarafından kontrol edilmektedir. Her editör seçtikleri konularda en iyi siteleri bularak ekleme olanağına sahiptir. Dilerseniz editör olarak başvurabilirsiniz.

3 comments

  1. Sitemizi hepsine kayıt ettirdik, teşekkür ederiz efendim.

  2. Doğum Günü Süsleme

    Güzel paylaşım, google’ın spam olarak algılamadığı siteler bunlar sanırım..

  3. Seo Danışmanı

    tşkler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir