11:53 am - Salı Temmuz 1, 2019

Anal Seks Yapmanın Zararları

575 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
anal seks

Anal seks-ilişki (halk arasında ters ilişki, arkadan da denir) rektum ve makatı (anüs) içeren sertleşmiş penisle, parmakla, oral veya seks oyuncakları ile gerçekleştirilen cinsel ilişki anlamına gelir.

Anal seks türleri, özellikle de rektal birleşme ile ilgili birçok yerleşik tabu vardır. Bu nedenle anal seks çiftlerde, ahlaksızlık hissi, suçluluk hissi ve anksiyeteye neden olabilir. Bazı kişiler bu tür seksi iğrenç ve kabul edilemez bulurken bazıları uyarıcı, heyecan verici ve cinsel hayatlarının normal bir parçası olarak görmektedirler. Anal bölge hem erkekte hem de kadında birçok erojen sinir ucunun bulunduğu bir bölgedir.

Anal seks sağlık riskleri;

  • Hemen her cinsel ilişki, HIV/AIDS, jenital uçuk, bel soğukluğu, hepatit B gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar (CYBH) açısından risklidir. Bununla birlikte anal seksin diğer cinsel ilişki türlerine göre daha yüksek bulaşıcı hastalık riski taşıdığı yönünde kanıtlar vardır.
  • Dışkıdaki bazı mikroplar penisten içeri girer erkeğin cinsel hastalıklara yakalanmasına neden olabilir.
  • Prostat dediğimiz (prostat yalnızca erkeklerde bulunan ve idrar torbasının orada idrarı ve spermi yönlendiren bir organdır) önemli bir parçasına yerleşerek ileride çok büyük sorunlar yaratabilir.
  • Kadın için ise önemli olan makattan çıkan penisin vajinaya temizlenmeden sokulmamasıdır. Çünkü dışkıdaki mikroplar vajende hastalık yaratırlar
  • Ayrıca hemoroid hastalığı (basur) olanlarda arkadan cinsel ilişki ağrıya neden olabilir ve hemoroidi arttırabilir.
  • Anal seks yapıldığı zaman hamile kalmak mümkündür. Eğer ön sevişme sırasında bir boşalma olmuşsa ve spermler vajina yoluyla rahme girmişse, hamilelik söz konusu olabilir.

 

Processing your request, Please wait....

Son Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Your comment?
Yanıtla