4:39 am - Cumartesi Temmuz 4, 2020

Çakşır Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?

42 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
Çakşır Otu

Çakşır Otu Nedir? Çakşır Otu (Ferula Communis) Akdeniz bölgesinde özellikle Hatay da yetişen 2 metreye kadar uzayabilen, sarı renkte çiçekler açan otsu bir bitkidir. Çakşır otunun kök kısmı şifa kaynağıdır. Odunsu sert bir yapısı vardır.

Çakşır otu, erkeklerde cinsel güç ve isteği arttırdığı gibi sperm sayısında da artış ve canlılık sağlar. Bayanlarda hormonal olumlu etkiler sağlar. Ayrıca astım ve bronşite iyi gelir. 3 hafta kullanılıp 1 hafta ara verilmelidir.

Çakşır Otunun Faydaları Nelerdir?

  • Çakşır otu cinsel arzuyu ve kuvveti çoğaltan mühim afrodizyaklardandır
  • Spermlerin sayısı ile spermlerin hareketini arttıran bir bitkidir
  • Çakşır otu kasları güçlendirir ve de kas ağrılarını giderir
  • Sinir sistemi içinde yararlıdır çakşır otu, yatıştırıcı ve sakilleştirici yararı da vardır
  • Astım, Bronşit gibi ciğerlerdeki rahatsızlıklara da yarar sağlar
  • Dolaşım sistemi sorunlarına da fayda sağlar

Çakşır Otu Bitkisi Nasıl Kullanılır?

Çakşır Otu bitkisinin kökü kurutularak toz haline getirilir, Toz halindeki çakşır otu bitkisi kökü bal ile karıştırılarak macun kıvamına getirilip günde bir defa tüketilmelidir. Ayrıca 1 bardak sıcak suyun içine 1 tatlı kaşığı çakşır otu bitkisi koyularak demlenmesi beklenir ve böylece tüketilerek faydası elde edilir.

Çakşır Suyu Nasıl Hazırlanır?

Çakşır suyu yapmak için 1 litre kaynamış suya 1 tatlı kaşığı çakşır tozu ilave edip demlendirilir. Sabah aç karna 1 su bardağı, akşam yemekten sonra 1 su bardağı ve gece yatmadan önce içilebilir.

Çakşır Otunun Zararları

Çakşır otu dişi ve de erkek olarak iki çeşide ayrılır. Kullanım sırasında doğru olanı kullanmak mühimdir. Hatalı kullanmak depresyon rahatsızlığına sebep olabilir. Miktar, zaman, ne sıklıkta ve ne şekilde kullanılması gerektiği önerisine uyulması gerekmektedir.

Güncellendi : 2 Temmuz 2020
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
HATA BİLDİR
Yorumunuz?
Yanıtla