3:58 pm - Pazartesi Ağustos 11, 2019

Digg Nedir ?

129 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
single-thumb.jpg

Digg, Social Bookmarks’ın her türlü haber, video ve podcast üzerine uzmanlaşmış bir arzcısıdır. Kullanıcılar tarafından başlık, tasvir ve kategoriler ayarlanarak yeniliklere (Blog girdileri, basın bildirileri veya haberler) işaret edilir ve diğer kullanıcılar tarafından “digg it!” butonu vasıtasıyla pozitif olarak değerlendirilir. Fakat bu işaretler spam veya bir başka açıdan sorunlu olarak değerlendirilebilir; işaret o zaman gömülür (bury). Digg it butonu kendine ait bir blog üzerine de konulabilir.

Bu hizmet popülerliği sebebiyle Slashdot’la kıyaslanmıştır. Bu rekabet diggdot.us gibi Digg ve Slashdot’un yanı sıra del.icio.us tarafından sık işaretlenmiş yer imlerini bünyesinde toplayan arzcıların (servis sağlayıcısı) ortaya çıkmasını sağlamıştır. Digg’in diğer bir etkisi de çok küçük web sayfalarının bile “başarılı” digg’lenme sonrasında aşırı talep görüp çevrimdışı düşmesine yolaçabilmesidir (bu durumda “Digg etkisi/Digg effect”ten bahsedilir). Bunun çaresi, digglenmiş web sayfalarını mirror sunuculardan hizmete koymak ve böylece yükü hafifletmektir.

Diggnation Podcast

diggnation, en iyi digg katılımlarını tanıtan ve tartışan haftalık Video Podcast’tir. Moderasyonu digg.com’un kurucuları Kevin Rose ve Alex Albrecht tarafından yapılmaktadır. Her ikisi de geçmişte ABD’deki teknoloji kanalı TechTV’nin “The Screen Savers” programında birlikte çalışmışlardır. Diggnation, Revision 3 programının bir parçasıdır ve şirketin internet sayfasından ulaşılabileceği gibi diggnation.com URL’sini yazarak da siteye girilebilir.

 http://digg.com/

 

Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla