1:13 am - Salı Temmuz 1, 2019

Dropbox İndir – Dosya Senkronizasyon Aracı

86 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
Dropbox İndir

Dropbox çevrimiçi (online) yedekleme, dosya eşleştirme sitesi ve programıdır. Programı kurup ücretsiz üye olduktan sonra (geçerli e-posta adresi girilmeli) program/site 2GB’lik internette veri yedekleme için alan sağlıyor. Bu sayede birden fazla bilgisayar kullanıyorsanız (ev ve işte) bilgisayarlara kurulu Dropbox programı ile dosyalarınızı internette yedekleyebilir ve dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Evden yüklediğiniz dosyayı işten inndirebilirsiniz.

Program kendi klasörünü oluşturuyor. Siz de bu klasör içine dosyalarınızı ekleyerek dünyanın herhangi bir yerinden dosyalarınıza erişebilirsiniz. Ayrıca burada bulunan dosyaları başkalarına da bir bağlantı ile gönderebilirsiniz.

Program Windows, Macintosh ve Linux işletim sistemlerinde çalışır. Bilgisayarda ortak klasöre koyulan bir dosyayı herhangi bir bilgisayar veya mobil cihazdan (iPhone) Dropbox sitesini kullanarak erişebilirsiniz. Tüm klasörleri kolayca paylaşabilirsiniz. Örneğin, bir fotoğraf albümü oluşturmuşsanız bunu Dropbox ile arkadaşlarınnızla paylaşabilirsiniz.

Program 2GB ücretsiz yedekleme alanı sunuyor. Eğer bu yetmezse en fazla 100 GB’ye kadar alanı ücret karşılığı satın alabilirsiniz. Müzik, resim ve diğer belgelerinizi bu alanda tutabilirsiniz.

Program bir dosyayı kaydettiğinde ve dosya üzerinde değişiklik yapıldığında bu dosyaları sunucuya yükleyerek günceller, ayrıca eski dosyaları da tutarak herhangi bir hata durumunda geri dönmeyi sağlayabilir.

Dropbox geçmişte ne kullandıysanız ona alternatif bir araç. Eğer e-postayla kendinize ya da kişilere ekli dosya gönderiyorsanız, USB sürücü kullanıp bilgisayarlar arası dosya taşıyorsanız, önceki dosya sürümünü tutmak için çeşitli yollar deniyorsanız, karışık yedekleme yazılımlarıyla uğraşıyorsanız Dropbox’u denemekte fayda var. Üstelik ücretsiz.

Kurulum sırasında eğer daha önce bir hesabınız yoksa ücretsiz bir hesap oluşturmalısınız.

indir

 

Processing your request, Please wait....

Son Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla