2:16 am - Perşembe Temmuz 3, 2019

Galaxy S5 ve Gear 2 İstanbul’da Tanıtıldı

76 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
samsung galaxy s5 gear 2

Samsung Electronics, tüketicilerin merakla beklediği yeni nesil Galaxy S5 ile giyilebilir teknolojinin özgürlüğünü, kolaylığını ve tarzını bir üst seviyeye taşıyan Gear 2′yi tanıttı.

Tüketiciler için önemli olan noktalara odaklanarak geliştirilen yeni Galaxy S5, sağlıklı bir yaşam için geliştirilmiş fitness özelliklerini, gelişmiş kamera işlevlerini ve gelişmiş cihaz koruma özelliklerini şık bir tasarımla bir araya getiriyor. Samsung Gear 2 ve Gear Fit ise en iyi giyilebilir teknoloji deneyimini sağlamak üzere tüketicilere tamamen entegre bir mobil yaklaşım sunuyor. Kömür siyahı ve parlak beyazı takiben elektrik mavisi ve bakir altın renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan Galaxy S5′in tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı 16 GB için 2 bin 199 TL, 32 GB için 2 bin 299 TL olarak belirlendi. ‘Kömür siyahı’, ‘altın kahverengi’ ve ‘turuncu’ renk seçeneklerine sahip Gear 2 bin 799 TL; siyah, turuncu ve gri renklerde tüketiciyle buluşacak Gear Fit ise 549 TL’lik tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ile sunulacak.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, tanıtılan yeni ürünlerle ilgili değerlendirmesinde, Galaxy S5′in Samsung’un ‘insanlardan ilham alan inovasyon’ vizyonunun bir parçası olduğunu vurguladı. Joung, şunları söyledi:

‘Günümüzde tüketiciler, karmaşık bir teknolojiyi değil, ihtiyaç ve beklentilerine uyacak bir mobil deneyim arayışındalar. Stil sahibi görünüm, yüksek kamera performansı ve kendilerini zinde tutacak teknolojilere ilgi duyuyorlar. Pazardaki en rekabetçi ve premium akıllı telefon olan Galaxy S5 de tüm bu özellikleri sunacak şekilde tasarlandı. Üst düzeyde mobil entegrasyonu ve en gelişmiş mobil deneyimi vaat eden yeni Gear Fit ve Gear 2 ise tüketicilerin günlük yaşamlarına birebir uyum sağlayacak.’

GALAXY S5 ZENGİN VE KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ BİR MOBİL DENEYİM İÇİN TASARLANDI

Yeni Galaxy S5; 16 megapiksellik arka kamerası, gelişmiş menü ve arayüzü ile birlikte üstün kamera işlevleri sayesinde kullanıcıların zahmetsizce fotoğraf çekmelerini, düzenlemelerini ve kolayca paylaşmalarını sağlıyor. Galaxy S5, 0,3 saniyeye kadar odaklanma sağlayan dünyanın en hızlı otomatik odaklanma özelliğini sunuyor ve gelişmiş yüksek dinamik aralığı (High Dynamic Range) özelliği ile tüm koşullarda doğal ışık ve renkleri göz alıcı bir yoğunlukta görüntüleme deneyimi sunuyor. Aynı zamanda Galaxy S5′in yeni seçilebilir odak özelliği, kullanıcıların aynı anda bir nesnenin belirli bir alanına odaklanmasını sağlarken, arka planı bulanıklaştırabiliyor. Bu özellik ile kullanıcıların sığ alan derinliği (DOF) etkisi oluşturmak için özel bir lens setine ihtiyacı kalmıyor.

Galaxy S5, IP67 toza ve suya dayanıklılık standardına sahip. Bunun yanı sıra cihaz, güvenli ve biyometrik ekran kilitleme özelliği sunan parmak izi tarayıcı özelliği ile tüketicilerin güvenle kullanabilecekleri bir mobil ödeme deneyimi sunuyor. Ultra güç tasarrufu modu, ekranı siyah beyaz görünüme çeviriyor ve pil tüketimini en aza indirmek için tüm kullanılmayan özellikleri kapatıyor. Galaxy S5′in 2800 mAh’lik pili 390 saat bekleme, 21 saat konuşma süresine imza atıyor. Galaxy S5, ‘ultra güç koruma modu’ ile 12 güne kadar bekleme süresine ulaşıyor.

Gelişmiş S Health 3.0 özelliğine sahip yeni Galaxy S5, kullanıcıların sağlıklı ve formda kalmalarına yardımcı olacak daha fazla araç sunuyor. Galaxy S5 adım ölçer, diyet ve egzersiz kayıtları ile yeni kalp atış hızı monitörü de dâhil olmak üzere sunduğu özelliklerle kullanıcılar için kişisel egzersiz koçu görevini görüyor. Galaxy S5 kullanıcıları cihazlarını zengin uygulama ekosistemi ve gerçek zamanlı egzersiz koçluğu sunan yeni nesil Gear ürünleri ile eşleştirerek, mobil deneyimlerini çok daha fazla kişiselleştirilebiliyor.

Samsung Galaxy S5 tüketicilerin günlük yaşamlarına anında uyum sağlayacak, daha zengin bir mobil deneyim için gelişmiş bir içerik dünyası sunuyor. Galaxy S5′te daha formda bir hayat için kişisel bir egzersiz koçu görevi gören RunKeeper’ın yanı sıra yüzlerce filme erişim sunan Samsung Sinema, Gameloft’un aksiyon, strateji, yarış, futbol, yapboz ve platform türünde her zevke uygun oyunlarını sunan Yüzde 100 Oyun ve hayatın her anında müzikten vazgeçemeyenler için dijital müzik platformu Deezer gibi tüketicilerin kendilerine ayıracakları zamanı daha eğlenceli ve keyifli kılacak içerikler de bulunuyor. Kullanıcıların iş bağlantılarını takip etme ve geliştirmelerinde fayda sağlayan Linkedin ise Galaxy S5′in iş dünyasına uygun içeriklerine ideal bir örnek. Aynı zamanda Galaxy S5′in 2 yıl süreyle ücretsiz 50 GB depolama olanağı sunan Dropbox uygulaması sayesinde kullanıcılar, rahatlıkla çektikleri fotoğraf ve videoları, yarattıkları belgeleri, kaybolma riski olmadan saklama şansına da sahip oluyor. Galaxy S5 ile birlikte sunulan katma değerli içerik desteği, kullanıcılara toplamda 700 dolardan fazla maliyet avantajı sağlıyor.

Mobil güvenli ödeme konusunda da fark yaratan Galaxy S5, PayPal işbirliği ile ‘parmak izi okuyucu kullanarak alışveriş ve ödeme yapma’ imkânı sağlıyor. Samsung Galaxy S5 kullanıcıları artık hareket halinde veya mağazadayken PayPal ile kolay ve güvenli bir şekilde şifresiz alışveriş yapabilecekler.

GEAR 2 VE GEAR FİT: MOBİL ÖZGÜRLÜĞÜN GELECEK NESLİ

Giyilebilir teknoloji alanında öncü olan Samsung, Gear 2 ile mobil özgürlüğü bir üst seviyeye taşıyor. Gear Fit ise gelişmiş egzersiz özellikleri ile aktif hayata sahip kullanıcıların en iyi asistanı olmaya şimdiden aday. Gear 2 kullanıcıların gelen çağrıları ve mesajları yönetebilmelerine olanak tanıyarak tamamlayıcı bir cihaz olma özelliği taşıyor. Gear Fit ise gerçek zamanlı birer kişisel egzersiz koçu görevi görerek, daha sağlıklı bir yaşam için kullanıcıların kişiselleştirilebilir egzersiz programı oluşturabilmelerini ve kalp atış hızlarını izleyebilmelerini sağlıyor.

Kayış üstü yerine ana gövdeye eklenen kamerası ile Gear 2, şık ve güçlü bir akıllı cihaz. Kayışı değişebilen akıllı saat, ‘kömür siyahı, altın kahverengi ve turuncu’ kayış rengi seçenekleri ile geliyor. Gear 2, kullanıcıların ruh hallerine ya da giysilerine en uyumlu rengi seçmelerine imkan sağlıyor. Aynı zamanda ana ekranın arka planı, saat yüzü ve yazı tipi, kullanıcıların tercihlerini yansıtacak şekilde kişiselleştirilebiliyor.

Gear 2, dâhili IrLED sensörü ve WatchON Remote uygulaması ile TV ya da set üstü cihazlar gibi elektronik ürünleri kontrol etme özelliği ile kullanıcılara daha rahat bir kontrol sağlıyor. Bluetooth kulaklık ile tek başına kullanılabilen müzik çaların eklenmesi ise kullanıcıların akıllı telefonlarını evde bıraksalar dahi hareket halindeyken müzik dinleyebilmelerini mümkün kılıyor. Tizen tabanlı ilk platform olan Gear 2, kullanıcıların çok sayıda Samsung cihaza bağlanabilmesinin yanı sıra, gelişmiş bir uygulama ekosistemine erişmelerini de sağlıyor.

Kavisli Super AMOLED ekrana ve ‘siyah, turuncu ve gri’ renk seçeneklerine sahip Gear Fit, bileğe rahatça oturacak şekilde tasarlandı. Hareket halindeyken de ‘e-posta, SMS, alarm ve S-planner’ gibi Galaxy akıllı telefonlarından gelen bildirimlere anında ulaşmayı sağlayan Gear Fit, kullanıcılara günlük egzersiz bantlarından çok daha fazlasını sunuyor.

Bu arada tüketiciler, Nişantaşı Samsung mobil mağazasında en yeni ürünleri deneyip, kısa bir zaman içerisinde teknik servis ve bakım hizmetlerinden hızlı bir şekilde yararlanabiliyor. Türkiye’deki en büyük mağaza içi eğitim alanını bünyesinde barındıran Samsung Mobil Nişantaşı, aynı anda 16 kişiye ürünler hakkında detaylı eğitim verebiliyor. Barındırdığı en büyük ‘Smart Launch’ alanı ile uzman danışmanlar, aynı anda 5 kişiye yazılım güncelleme, veri aktarımı, uygulama yükleme ve efektif kullanım konularında destek verebiliyor. Samsung, Nişantaşı mağazası içinde çocuklar için de özel bir alan bulunduruyor. Samsung’un çocuklara yönelik geliştirdiği cihazların sergilendiği alanda aileler mağazayı ziyaret ederken çocuklar da kendilerine özel ürünleri deneyimleyip oyun oynayarak vakit geçirebiliyor.

Kaynak: Yeni Şafak

 

Processing your request, Please wait....
Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Your comment?
Yanıtla