Grooveshark
Grooveshark

Grooveshark – Online Müzik Dinleme Servisi

Grooveshark, Escape Medya Grubuna ait  Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir online müzik akışı servisidir. 2007 yılında kurulan servis 15 milyondan fazla şarkı içeriyor ve 25 milyon civarı kullanıcısı mevcuttur.

Türkiye’de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi olan servisin Türkçe dil desteği bulunuyor. Grooveshark oldukça kapsamlı bir servis. Sadece müzik arayıp dinlemek değil onlarca farklı tarzlarda radyo dinlemek veya kendinize özel çalma listeleri oluşturmak servisle mümkün.

Grooveshark’da farklı tarzlara hitap eden onlarca radyo bulunuyor. Bunlardan birini dinlerken hoşunuza giden bir şarkıyı hemen giriş yaparak kendi müziğinize ekleyebiliyorsunuz. Dilerseniz kullanıcılarla aktif olarak iletişime geçebilirsiniz.

Grooveshark sosyal medya kullanıcılarının da tercihi. Facebook, Twitter, Reddit ve StumbleUpon sitelerinde müzik paylaşmak servisle çok pratik. Ayrıca şarkı veya çalma listelerini URL ile paylaşabiliyor veya widget yardımıyla sitelere ekleyebiliyorsunuz. Grooveshark’ı kendi müziklerinizi yükleyerek daha kişisel hale getirebilirsiniz. Böylece müzik kütüphanenizin bir yedeğini almış olursunuz. Son günlerin en popüler şarkılarını yine servisten takip edebilir ve kaçırdıklarınızı dinleyebilirsiniz.

Grooveshark ücretsiz olarak kullanılmasına rağmen bazı ekstra özellikleri ücretli versiyonunda sunuyor. Reklamlardan arındırılmış, mobil cihaz desteği sunan, zengin temalarla kişiselleştirilebilen sürüm, ayda 9 dolar gibi bir ücretle kullanılabilir.

 http://tubidy.mobi/

 

One comment

  1. Gerçekten çok iyi programmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir