7:27 pm - Cumartesi Ağustos 9, 2019

iTunes İndir – Ücretsiz

156 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
itunes indir

iTunes Apple şirketinin ürettiği, Mac OS X, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista ve Windows 8 altında çalısabilen ücretsiz bir film ve müzik oynatıcıdır. Müzik oynatmaktan, arşiv organize etmeye hatta film ve müzik satın almaya kadar pek çok özelliği vardır. Mac OS 9 için 2.0.4 sürümünden itibaren geliştirilmesi durdurulmuştur.

iTunes ayrıca iPhoto, iDVD, iMovie ve GarageBand’ dan oluşan iLife konseptinin bir parçasıdır. Diğer iLife yazılımlarının aksine iTunes ücretsizdir ve Windows platformunda da kullanılabilmektedir.

iTunes ile yapılabilecekler, her şeyden önce müzik dinlemek ve dinlenen müzikleri düzenlemek, sıralamak, gruplamak, VIA ağından Bonjour ile paylaşmak, ve müzik CD’leri veya DVD leri yakmak ve bunlar için kapaklar basmak olarak özetlenebilir. 4.9 sürümünden beri Podcast’lara ücretsiz abone olmak ve bunları yönetmek de mümkündür.

Bunun dışında, kişisel arşivinizdeki müzik dosyalarının çeşitli bilgileri (MP3 dosyalarında örneğin ID3-Tagları) düzenleyebilmenizi saglar. Böylece arşivinizi dilediğiniz gibi sıralayabilir veya filtreleyebilirsiniz. Buna bağlı olan bir özelliği de “akıllı oynatma listeleri” adı verilen (ingl. smart playlists)’dir. Bir akıllı oynatma listesi, benzer kriterlere sahip olan müzikleri gruplayabilir. Bunun yanında iTunes bir gerçek zamanlı arama özelliği sunar. Böylece arama sonuçları siz daha verileri girerken görünmeye başlar.

iTunes Music Store ile olan dahili bağlantıları, internet üzerinden tek tıklama ile müzik ve videolara önizleme yapılabilmesini ve satın alınabilmesini saglar.

Ayrıca, korumalı AAC-Formatında satın alınmış olanlar dışındaki müziklerin formatını değistirebilir.

iTunes, Apple iPod için standard müzik yöneticisi olarak tasarlandı. Her ne kadar Apple iPod ile birlikte iTunes’in kullanılmasını tavsiye etse de, başka pek çok yazılım da aynı iş için sorunsuz biçimde kullanılabilir.

indir

 

Son Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Your comment?
Yanıtla