2:05 pm - Pazartesi Ocak 27, 2019

  JPEGmini – Online Resim Sıkıştırma (Resimleri Optimize Edin)

  Yazar: | 24 Ocak 2019 | 0
  jpegmini

  JPEGmini fotoğrafların algısal kalitesini etkilemeden fotoğrafların boyutunu azaltan herhangi bir tarayıcı üzerinde kullanılabilen online jpeg sıkıştırma teknolojisidir.

  JPEGmini, geliştirdikleri teknoloji ile görüntüleri JPEG formatına göre 5 kata varan oranlarda daha fazla sıkıştırabilir, bunu yaparken de görüntüde gözle görülebilir bir bozulma meydana getirmiyor.

  JPEGmini öncelikle görüntüyü insan gözünün algılama sistemine benzer bir sistemle tarayıp, daha fazla sıkıştırılabilecek bölgeleri belirliyor. Daha sonra yine JPEGmini tarafından özel geliştirilmiş sıkıştırıcı devreye girip, görüntüyü maksimum düzeyde sıkıştırıyor. Sıkıştırma işi JPEG standartına uygun yapıldığı için ortaya çıkan dosyayı göstermek için ek bir uygulama gerekmiyor, dosya bildiğimiz JPEG dosyalarından biri oluyor.

  kuşlar

  Sistem, 2 megapiksel ve üstü görüntü dosyaları üzerinde sıkıştırma açısından daha başarılı sonuçlar veriyor. Yeni sıkıştırma yönteminin görüntüde yarattığı bozulmaysa ITU BT.500 standartına uygun olarak nitelenmiş. Bu standarta göre yapılan testlerde, kullanıcıların JPEGmini ile sıkıştırılmış görüntüler ile bildiğimiz JPEG görüntüleri arasında, ne ekranda ne de kağıda basılmış görüntülerde fark bulamadıkları belirtiliyor.

  Siteye Git > http://www.jpegmini.com

   

  Filed in: WEBMASTER, Webmaster Araçları

  Yorum yok.

  Bir yanıt bırak