10:30 am - Salı Ağustos 12, 2019

Microsoft’un Güçlü İsmi İstifa Etti

84 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
antoine leblond microsoft

Microsoft’un 25 yıllık tecrübeli ismi Antoine Leblond, 31 Mart günü istifa ettiğini duyurdu. Leblond’un başka bir firmaya geçip geçmeyeceği merak konusu…

Teknoloji devi Microsoft ardı ardına tecrübeli isimlerini kaybetmeye devam ediyor. Bu defa firmayı terk edeceğini ifade eden ise, 25 yıldır firma bünyesinde çalışan bir isim. Office kısmının ardındaki mühim güçlerden biri olan ve Windows 8′in gelişiminde de çok büyük katkıda mevcut bulunan Antoine Leblond, takım çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ile Microsoft’tan ayrıldığını açıkladı.

Leblond, e-postada 31 Mart Pazartesi gününün firmadaki son resmi günü olacağını yazıyordu. Ayrıca 31 Mart tarihi, Leblond’un Microsoft’taki 9.000. gününü olma özelliğini taşıyordu. E-posta aracılığı ile, firmada geçirdiği her günün güzel olduğunu ve arkasına baktığında sevinçli anlar ve yapılanlar ile duyulan gurur gördüğünü açıklayan Leblond, geride bırakmak mecburiyetinde olduğu pek çok fazla şey yüzünden hüzün ile dolduğunu ancak ilerki zamanlarda görecekleri için de heyecan duyduğunu ifade etti.

Microsoft’taki zamanının çoğunu Office bölümünde geçiren Leblond, geçtiğimiz 5 sene boyunca da Windows’un yardımcı başkanlarından biri olarak görev almış idi. Steven Sinofsky’nin altında çalışan Leblond, Windows 8′in bulut sistemleri parçası ve Windows Store özelliğinden sorumluydu.

Leblond’un, e-postasında çalışacağı bir sonraki firmanın hangisi olacağı söylemedi. Şayet “dışarı çıkma ve Microsoft dışındaki dünyanın neler sunacağını görme vaktim geldi” cümlesi, postanın mühim noktalarından biri olarak göze çarpıyor.

Kaynak: Yeni Şafak

 

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla