10:33 am - Salı Ağustos 12, 2019

Samsung Galaxy S4 Özellikleri ve Fiyatı

257 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
samsung galaxy s4
Son yıllarda yaptığı atılım ve özellikle de Galaxy serisinin rüzgarıyla akıllı telefon pazarında Apple’ın en büyük rakibi olan Samsung, satış rekorları kıran ve iPhone’a adeta meydan okuyan Galaxy S3  modelinin ardından Galaxy S4 ile bir kez daha dünyayı kasıp kavurmaya hazırlanıyor. Yeni modelini New York’ta düzenlediği görkemli bir törende ilk kez görücüye çıkaran Güney Koreli teknoloji devinin Galaxy SIV adını verdiği cihaz olumlu eleştirilerin yanından olumsuz eleştiriler de aldı.
Samsung Galaxy S4 teknik özellikler bakımından elbette piyasadaki en iyi cihazlarla yarışacak şekilde en üst düzey teknolojiyle donatılmış halde sunuldu. Buna göre cihazın resmi olarak açıklanan özellikleri şöyle:
 • 5″Full HD Super AMOLED ekran
 • 4+4 çekirdekli 1.9 Ghz işlemci
 • Android 4.2.2 işletim sistemi
 • 13 megapiksel kamera
 • 2 GB RAM
 • 130 gram ağırlık ve 7.9 mm kalınlık
 • 4G LTE
 • 16 GB, 32 GB ve 64 GB hafıza seçenekleri
 • 9 dil destekli S Voice
 • Smart Scroll ve Smart Pause
 • Sesli fotoğraf özelliği (Sound & Shot)
 • Adapt display
 • Story album
 • Home Senkronizasyonu (Tablet, TV, Bilgisayar)

Galaxy S4 4.99 inch Full HD Super AMOLED Ekran

Galaxy S4 modeli Full HD Super Amoled ekran ile birlikte geliyor. Öyleki kalitesine güvenen Samsung firması Amoled teknolojisini bu yeni modelinde kullandı. Şimdi Super Amoled ile neler yapabiliriz. Gelin bu konuyu beraber tartışalım.

Bir çok tablet ve akıllı telefonlarda ekran bölümünde yanında karşımızı çıkan Amoled kelimesi. Peki Amoled nedir?

Amoled “active-matrix organic light-emitting diode” kelimelerinin baş harflerinden oluşan yüksek çözünürlük ekran görüntüsü anlamına geliyor. Öyle ki Güneş ışığından bile daha iyi bir görüntü elde edebiliriz.

Galaxy S4 cep telefonu modelinde tanıtılan Amoled ekran ile 1920 x 1080 piksel (441 ppi)’ye kadar görüntü elde edebiliyoruz.

Galaxy S4 13 Mega Piksel Kamera

Galaxy S4′te 13 megapiksel kamera ve LED flaş bulunuyor. Kamera hakkında kesin bir yargıya varmadan önce tabii ki telefonu CHIP Online test merkezinde misafir etmemiz gerekiyor. Şu an için sadece kameranın yeni özelliklerinden bahsedebiliriz. Drama Shot adı verilen özellik sayesinde telefon hareket eden konunun birkaç resmini çekiyor ve birleştirerek tek resim haline getiriyor.

Fotoğraf çekilmeden birkaç saniye önceki sesleri kaydeden özellik de son derece ilginç. Video kaydı yaparken artık telefonun ön kamerası da çalışıyor. Böylece kullanıcı çektiği videolarda yer alabiliyor: Telefon kullanıcının ufak görüntüsünü tıpkı bir pul gibi videoya iliştiriyor. Bunun özellikle aile fotoğrafları çekerken hoş sonuçlar verecek bir özellik olduğunu düşünüyoruz.

Samsung, Galaxy S3′te olduğu gibi telefonun LTE ya da NFC desteklemeyen modellerini üretmeyecek: Galaxy S4′ün tüm modellerinde LTE ve NFC desteği olacak.

Dokunmadan Kontrol

Android 4.2.2 işletim sistemi kullanan telefonda, Samsung’un tüm Android modellerinde gördüğümüz TouchWiz arabirimi bulunuyor. Yeni yazılım pek çok yeni özellik getiriyor. Bunların en önemlileri Smart Pause ve Smart Scroll özellikleri. Smart Scroll özelliği, kamera aracılığıyla gözlerinizi takip eden telefonun, sayfa sonuna geldiğinizde otomatik olarak sayfayı kaydırmasını sağlıyor. Smart Pause özelliği sayesindeyse ekrana bakmadığınızı fark eden telefon, izlemekte olduğunuz videoyu durduruyor. Yaptığımız kısa süreli testler gösteriyor ki Smart Scroll özelliğinin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor: Telefon arada sırada doğru tepki vermeyebiliyor, parmakla müdahale etmek gerekiyor. Smart Pause ise gayet düzgün çalışıyor.

Galaxy S4′ün en hoş özelliklerinden biri de dokunmadan kontrol özelliği. Parmağınızı ekrana dokundurmadan havada sağ-sola ve yukarı-aşağı hareket ettirerek sayfaları kaydırabiliyor.

Galaxy S4′ün Fiyatı

Öncelikle Amerika’ya bakarsak, 16 GB hafızalı Galaxy S4’ün fiyatı 580 dolar ( yaklaşık 1055 TL) civarında.

Avrupa’ya geçersek, Amazon Almanya’da ön sipariş almaya başladı ve 16 GB’lık siyah renkli Galaxy S4’ün fiyatını 650 Euro (yaklaşık 1500 TL) olarak belirledi.

Galaxy S4 Tanıtım Videosu

[jwplayer player="1" mediaid="2310"]

 

Son Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Your comment?
Yanıtla