2:07 pm - Cuma Ağustos 9, 0694

Start Menu 8 İndir – Win8 Başlat Menüsü

139 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
windows-8-start-menu

Yeni Microsoft işletim sisteminin en çok eleştirilen yönlerinden birisi de, çoğu Windows kullanıcısı için vazgeçilmez olan Windows başlat menüsü butonunu kaldırılması oldu.

Aslında Microsoft bu konuda doğru bir stateji izliyor. Klasik başlat menüsünün yerli yerinde kalması, yeni Windows 8 arayüzüne (eskiden Metro olarak anılıyordu) alışma sürecini uzatacak ve belki de hiç kullanılmamasına neden olacak.

Bu nedenle şirket Windows başlat menüsünü tamamen iptal ederek, kullanıcıları yeni modern arayüzü kullanmaya teşvik ediyor. Ancak Microsoft’un bu çabasına rağmen üçüncü parti uygulama geliştiriciler boş durmuyor.

Start Menu 8, Windows 8 kullanıcılarının en büyük derdi olan başlat menüsü problemini tamamen çözen bir Windows 8′e başlat menüsü ekleme programıdır.

Program dilediğiniz takdirde metro arayüzünü tamamen devre dışı bırakıp bunun yerine tam işlevli bir başlat menüsü eklemektedir. Bu başlat menüsünde Windows 7 başlat menüsünde olan bütün kısayollar ve özellikler mevcuttur ve arama işlevi de sorunsuz çalışmaktadır. Üstelik kısayolları düzenlemeniz, yenilerini eklemeniz mümkündür.

Windows 7 ve Windows 8 olmak üzere 2 farklı tema sunan program başlat menüsü simgesini ve avatarınızı değiştirmenize imkan tanımaktadır ve bilgisayar kapatma seçeneklerini menüye eklemektedir.

Programın tamamen Türkçe olması ve ücretsiz olarak sunulması programı benzerlerinden bir adım öne çıkarmaktadır.

indir

 

Son Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla