ABD’de Uçan Motosiklet Üretildi | Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi
9:07 pm - Salı Ekim 21, 2019

ABD’de Uçan Motosiklet Üretildi

231 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
hoverbike

ABD’nin Aerofex şirketi, Aero-X adını verdiği dünyanın ilk hava yastıklı motosikletini 2022 yılında seri üretime koymayı vaat etti.

Segodnya.ua sitesinin verdiği habere göre uçan motosiklet (hoverbike) fikri, aslında 1960’lı yıllarda ortaya çıkmıştı. Ancak o zamandan bu yana seri üretime koyulabilecek istikrarlı bir araç üretiminde başarısız olunmuştu. Muhtemelen bu konuda başarıya ulaşacak ilk şirket Aerofex olacak. En azından çalışan bir Aero-X hoverbike örneği var.

Aero-X hoverbike, yatay olarak yerleştirilmiş olan iki pervane sayesinde havalanarak 5 metreye varan yükseklikte uçabiliyor.

Azami hareket hızı yaklaşık 70 kilometre. Bu elbette sıradan motosikletlere göre çok az, ancak bu durumda sorundan çok avantaj olarak gösterilebilir. Zira yeni ulaşım aracının henüz ne kadar travmatik olabileceği bilinmiyor.

Halihazırda Aero-X, tasarımcılar tarafından ABD’nin çöllerinde test edilen deneme örnekleri şeklinde mevcut. Ancak şirket, söz konusu hoverbike’ı 2022’de seri üretime koyarak adedi 85 bin dolardan satışa sunacağını açıkladı.

line

[jwplayer player="1" mediaid="6342"]

Kaynak: Rs Fm

 

Son Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla