2:53 am - Çarşamba Temmuz 9, 2019

Anonymous Operasyona Hazırlanıyor

88 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
anonymous

ABD’li hacker’ların hükümet kurumlarına bir hafta sürecek büyük bir hacker saldırısı yapması bekleniyor.

ABD İç güvenlik Bakanlığı, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da bulunan hacker’ların bir araya gelerek ABD’nin üst düzey hükümet kurumlarına saldırı hazırlığı yaptığını duyurdu. Bakanlık, cihatçı ve radikal grupların, saldırılarda Anonymous’tan destek alabileceğini belirtti.

Washington Times gazetesinin haberine göre, OpUSA adını taşıyan operasyon, İç Güvenlik Bakanlığı tarafından şirketlere dağıtılan bir bildiriyle duruyuldu. Bildirinin, güvenlik uzmanı ve blogger Brian Krebs tarafından ilk kez internete sızdırıldığı ifade edildi.

Bildiride, ‘siber saldırı operasyonunda yer alacak hacker’ların bir kısmının çok amatör düzeyde yeteneğe sahip olduğu’ ifade edildi.

OpUSA’in tehdit seviyesi çok yüksek olmada da, operasyonda birçok cihatçı ve radikal İslamcı grubun bir araya gelecek olmasının teklike oluşturduğu belirtildi.

Siber saldırıların, El Kaide ve radikal İslamcı materyallere yer veren sitelerin moderatörleri tarafından desteklendiği, Pastebin gibi hacker’ların kullandığı metin paylaşma sitelerinde de çağrılar yapıldığı belirtildi.

SİBER SALDIRI İÇİN MOTİVE OLUYORLAR

İç güvenlik Bakanlığı, internette yapılan birlik çağrılarıyla, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki radikal İslamcı örgütlerin, ABD’nin üst düzey kurumlarına yapılacak siber saldırı için motive olduklarını ifade etti.

Bildiride, kamuya yapılacak yeni bildirilerin, ‘yapılacak saldırıların iş birliği içinde mi olacağı yoksa belli örgütlerin adına mı yapılacağı’ konusunda belirleyici olacağı belirtildi.

Yapılan uyarıda, OpUSA’in medyada geniş yer bulması halinde, daha yetenekli hacker’ların da saldırıda yer almak isteyebileceği uyarısı yapıldı.

Processing your request, Please wait....
Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla