10:42 am - Pazartesi Temmuz 21, 2019

Apple ve Samsung Tekrar Patent Savaşına Hazırlanıyor

83 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
apple vs samsung

Teknoloji dünyasının iki devi Apple ve Samsung yeni patent ihlalleri iddialarıyla yeniden mahkeme yoluna gidecek. Samsung davayı kaybederse 2 milyar dolar ceza ödeyecek.

Dünyanın en büyük iki akıllı telefon üreticisi Apple ve Samsung, patent ihlali gerekçesiyle yeni bir davada buluşuyor.

Daha önce de sayısız kez patent ihlalleriyle ilgili mahkemeye çıkan Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, 2012 yılında davayı kaybetmiş ve ABD’li rakibine milyarlarca dolar para ödeme cezası almıştı.

YİNE PATENT İHLALİ İDDİASI

Apple yeni iddiasında Samsung’un iPhone’lardaki ekran kilidini kaydırarak açma, otomatik kapanma ve telefon içi özellik arama gibi uygulamalarda kendisine ait olan patentleri kullanmakla suçluyor. ABD’li dev, Samsung’dan bu uygulamaları kullandığı her bir cihaz için 40 dolar ödemesini istiyor.

TALEBİNİ BEŞ KATINA ÇIKARDI

Apple, açtığı son davada ürün başına istediği fiyatı bu şekilde 5 katına çıkardı. Samsung davayı kaybederse 2 milyar dolar ceza ödeyecek.

Samsung telefonların işletim sistemini sağlayan Google da Güney Koreli şirket davayı kaybederse kendisini soruşturma içinde bulabilir. Google’ın Android sistemini geliştirenlerin de mahkemede görüş vermesi istenecek.

Kaynak: Rs Fm

 

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla