6:46 pm - Pazartesi Eylül 29, 2019

Arma 2’ye Özel Harekatçılar Eklendi

217 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
arma 2 türk

“Arma 2″ye eklenen, Türk askeri ve polisinin kullandığı araç ve teçhizatlarının da bulunduğu oyun piyasaya sunuldu.

Dünyanın en çok oynanan Firt Person Shooter (FPS) oyunlarından “Arma 2″ye eklenen, Türk askeri ve polisinin kullandığı araç ve teçhizatlarının da bulunduğu oyun yamasının yeni versiyonu piyasaya sunuldu.

Geçen yıl “Turkish Mod-Team” tarafından piyasaya sunulan oyun yamasında jandarma komando, piyade komando, özel kuvvetler ve jandarma özel harekat birlikleriyle operasyonlara çıkılabiliyordu. Oyunda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterinde bulunan silahlar kullanılabiliyor, zırhlı, zırhsız araç ve helikopterlerle de operasyonlara gidilebiliyordu.

Aynı grup tarafından piyasaya sunulan yeni yama versiyonuna ise polis özel harekat timleri de eklendi. Oyunda TSK’nın yanı sıra polis özel harekat timleriyle de operasyonlara çıkılarak, envanterinde bulunan silahlar kullanılabiliyor.

Yerli malı olan ve ordu envanterine yeni geçen silahların da bulunduğu oyun yamasında, milli keskin nişancı tüfeği JNG-90, Zigana T tabancası, ERYX, M72A2 LAW, M113 zırhlı personel taşıyıcı, TR-107 ÇNRS ve MLRS, M101 havan topu, ASELSAN dürbünleri monte edilmiş M4 ve M16’lar kullanılarak oyun oynanabiliyor.

Ayrıca F-16, tank, zırhlı personel taşıyıcı, Kobra personel taşıyıcılar, Kirpi zırhlı personel taşıyıcılar, Cobra tipi taarruz helikopterleriyle verilen görevler yerine getirilebiliyor.

-Yılda milyonlarca kişi oynuyor-

Amerika menşeli olan “Arma 2 Operation Arrowhead” oyunu, satışa çıktığı yıl milyonlarca bilgisayar oyunu tutkunu tarafından satın alındı. Amerikan askerleriyle oynanan oyunda oyuncular, kendilerine verilen görevi yerine getirmeye çalışıyor. Oyunda, Amerikan ordusuna ait silahların yanı sıra tank, zırhlı araçlar, helikopter ve uçaklar da oyuncu tarafından kullanılabiliyor.

Yamayı hazırlayan Turkish Mod-Team grubu üyeleri, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, çalışmalarında TSK ve Emniyet Genel Müdürlüğü‘ne bağlı birimleri inceleyerek, birebir aynısını yapmak için uğraştıklarını belirtti.

Amaçlarının tamamen yerli yapım bir FPS oyunu hazırlamak olduğunu ve bunun alt yapısını da hazırladıklarını dile getiren grup üyeleri, kendilerine yeterli desteğin verilmesi halinde tamamen Türk yapımı bir FPS oyununu piyasa sunabileceklerini ifade etti.

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İnternet, İndir, Yaşam ve Bilgi Blogu and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla