12:56 pm - Pazar Kasım 22, 2020

Bilgisayar İçin Gerekli Tüm Programlar

1865 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
Bilgisayar İçin Gerekli Tüm Programlar

Bilgisayar için gerekli programlar listesinde yeni bir bilgisayar aldığınızda yada format attığınız zaman bilgisayarınızda olması gereken yazılımlar yer almaktadır. Bunları elde etmek için uzun arayışlar yerine sizler için hepsini biraraya getirdik.

Kullanacağınız programlar bilgisayarınızı ve günlük ihtiyaçlarınızı oldukça kolaylaştıracaktır. Ayrıca bilgisayarınız bir sorunla karşılaştığında ve bilgisayarınız açılmayacak durumda ise belgelerinizi kurtarmak için ihtiyaç duyabileceğiniz programda bu liste içerisinde.

Sisteminizi yeniledikten sonra gerekli olan tüm yazılmları derledik, güncel sürümleri linklere tıklayıp indirebilirsiniz.

Bilgisayarda Olması Gereken Programlar Listesi

 1  Adobe Flash Player

Adobe Flash Player, tüm flash tabanlı uygulamaları çalıştırmaya yarayan bir tarayıcı eklentisidir.

 2  JAVA

Bilgisayarında Java uygulamaları çalıştırmak ve Java ile uygulama geliştirmek isteyenler için Java platformu.

 3  WinRAR

WinRAR güçlü bir arşiv yöneticisidir. RAR ve ZIP dosyaları için tam destek sağlar.

 4  Winamp

Winamp ile tüm medyanızı oynatabilir ve organize edebilirsiniz, internetten müzik dinleyebilirsiniz, konserleri canlı olarak izleyebilirsiniz.

 5  Skype

Skype, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiyi Skype üzerinden ücretsiz aramanıza imkan tanıyan küçük bir yazılımdır.

 6  K-Lite Codec Pack

K-Lite Codec Pack videolar için gerekli olan codec yazılımları ve ilgili araçlar içeren bir pakettir.

 7  Google Chrome

Web kullanımını daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getirmek için sade tasarımını son derece gelişmiş teknolojilerle birleştiren bir tarayıcı.

 8  Avira Free Antivirüs

Avira Free Antivirus, virüs, truva atlarına, kimlik hırsızlarına, solucanlara karşı sağladığı koruma ile bilgisayarınızda kullanabileceğiniz kapsamlı bir antivirüs yazılımıdır. Diğer antivirüsler programları için Tıklayın

 9  Foxit Reader

PDF dosyalarını görüntülemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program. PDF dosyalarını görüntülemek için Adobe Acrobat Reader kurmadan, bu kurulum gerektirmeyen ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

 10  CPU-Z

Bilgisayarınızın işlemci, anakartınızın modelini ve bellek bilgilerini ayrıntılı bir şekilde size anlık olarak sunan ücretsiz bir sistem aracı.

 11  BurnAware

CD, DVD ve Blu-ray disklere veri yazabilen bir programdır. Tek bir pencere içinden CD, DVD ve Blu-ray diski seçip dosyalarınızı yazdırabilirsiniz

 12  CCleaner

İşletim sistemlerindeki gereksiz ve işletim sisteminin çalışmasını yavaşlatan gereksiz dosyaları temizlemek ve windows’u tamir etmek için kullanılan bir programdır.

 13  LibreOffice

LibreOffice, temel ofis programlarını içeren ücretsiz bir OpenOffice.org, Microsoft Office muadili yazılım. Writer, Calc, Impress, Draw, Math ve Base isimli araçlardan oluşuyor. OpenOffice.org’dan kopan bir The Document Foundation grubu tarafından hazırlanan bu yazılım tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor.

Loading...
5/5 - 27
You need login to vote.
KATEGORİ
UYARI: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.
Bir Cevap Yazın