Fren balata

En İyi Otomobil Fren Balata Markaları

Piyasada birçok fren balata markası bulunuyor fakat birçoğu ses çıkarır veya hemen tükenir. Eğer kullandığınız balata sağlam ve kaliteli değilse frene bastığınızda arabanız frene bastığınız yerden duracağı yere kadar kayması daha fazla olacaktır ve önünüze aniden bir tehlike çıkması durumunda ona daha çok yaklaşmanız demektir. İthal olan bir çok Çin ve Taywan malı fren balata markasında bu sorun görülmekte ve kısa sürelerde ses çıkarmaktadır.

Fren Balatası Nedir?

Otomobil fren balata sistemi, motorlu taşıtın yavaşlamasını ve durmasını sağlayan düzenektir. Yokuş aşağı inen taşıtın hız kazanmasını önlemek, duran taşıtın bu durumunu sürdürmek üzere de kullanılır. Fren balata sistemi taşıttaki kinetik enerjiyi sürtünme yoluyla ısı enerjisine çevirerek taşıtın durmasını veya yavaşlamasını sağlar. Taşıtı kullanan kimse ani bir tehlike ile karşılaşınca taşıtı mümkün olduğu kadar kısa bir zamanda ve mesafede durdurmak zorunda kalır bu süreyi etkileyen faktörler lastiklerinizin yapısı ve kullandığınız fren balatalarıdır.

En Çok Tercih Edilen Fren Balata Markaları

Otomobiliniz için kullanabileceğiniz ve güvenliğinizi sağlayabileceğiniz fren balata markaları listesinde dünya geneli otomobil kullanıcıları tarafından oylanan ve en iyiler seçilen balata markalarıdır.

  EBC

EBC Brakes 1978 yılında kurulmuş halen özel bir kuruluş olan FREEMAN GROUP’a bağlı ve bünyesinde yüzlerce çalışanı bulunan, üretimlerini sadece kendi bünyesindeki şirketlerinde, üç ülkede üreten ve aynı zamanda dünyanın en geniş fren balata ceşidiylee bu konumda halen lider olan güçlü bir üreticidir. EBC Brakes markası taşıyan bütün ürünler %100 kendi tesislerinde ABD ve AVRUPADA üretilmektedir. Kesinlikle hiç bir EBC Brakes ürünü asyada üretilmez.

 2  Wagner

Amerika kıtasında pazar lideri olan, fren balatalarında dünya lideri Wagner, binek otomobilleri ve hafif ticari araçlar için hızlı, kolay ve hassas montaj özelliği sağlayan ürün serileri sunar.

 3  Bendix

1924’te kurulan Bendix, arabalar, kamyonlar, tırlar, otobüsler, tarım ve inşaat araçları, uçaklar, golf arabaları ve hatta bisikletler için yaptığı fren balataları ile dünyada ki bütün diğer fren üreticilerinden daha çok tanınan ve saygın bir marka olmuştur.

 4  Akebono

Akebono Japon otomobil endüstrisinin bir parçası olarak 1929 yılında Japonya’da kuruldu. O zamandan beri Akebono fren uzmanı olarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlara girmiştir. Akebono 2008 yılında AMAK Brake LLC ile birleşti.

 5  Centric

Şirket, Güney Kaliforniya’da 2000 yılında kurulmuş ve  büyüme beri her yıl kazanmıştır. Bugün şirket yarım milyon metre kare üzerinde toplam ve 500 çalışanı aşan birden fazla depo ve üretim tesisleri işletmektedir .

 6  Brembo

Brembo hem normal binek araçlarda hemde spor araçlar için dünyanın en kaliteli fren balata sistemlerini üretmekte olan bir firmadır. Brembo Performans fren sistemleri daha geniş daha ölçülü disk çapına sahip hava almasını sağlıyan delikler ve yavaşlama etkisi yaratıcak ters oluk ve desenler bulunan bir disk yapısından oluşan daha uzun daha kalın kaliper ve onlara uygun toz bırakmayan ve ısınmaya dayanıklı spor balatalardan oluşur.

 7  Ferodo

Şirket 1899 yılında kuruluşundan bu yana birinci sınıf otomotiv ürünlerinde lider konumda sayısız zafere ve dönüm noktasına imza attı. Bugün 34 ülkede 103 üretim tesisi ve 18 dağıtım sahasında görev yapan 45.000 çalışanı bulunmaktadır.

 8  ATE

ATE yüksek kaliteli bileşenler ile kaliteli balatalar üretir. Fren balataları ve diskleri yanı sıra fren güçlendiriciler, fren hortumları ve fren hidroliği için de ürünler üretiyor.

 9  Sangsin Brake

Sangsin Brake (Wuxi) Co, Ltd fren balataları, fren pabucu, fren balatası ve bant düzeneğini üretiminde uzmanlaşmıştır.Şirket Sangsin Fren Korea Co, Ltd, 45.000 metrekare toplam 26.400.000 $ yatırım il aralık 2003 yılında kurulmuştur. Jiangsu Eyaleti WuXi ulusal yüksek teknoloji sanayi geliştirme bölgesinde bulunuyor.

 10  Raybestos

Raybestos fren balata markası yenilikçi ürün tasarımı ve üretimde köklü bir isimdir. Şirket 1902 yılından kurulmuş Raybestos markası kaliteye sürekli yenilikler ekleyerek  özveri ile fren ürünleri ve fren performansı hakkında çalışan köklü bir firma.

 11  TRW

TRW dünyanın belli başlı araç üreticilerine ve tüm dünyadaki bağımsız yenileme pazarına orijinal ekipman (OE) kalitesinde ürünler sunmanın yanı sıra, servis, teknik ve diyagnoz desteği vermekte olan lider tedarikçidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir