1:11 am - Pazartesi Şubat 16, 2020

Bütün Haber Kaynakları Tek Bir Yerde – Purof

1250 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
purof.com

Purof; tüm haber kaynaklarını bir araya getirerek gündemin tek bir yerden takip edilebilmesini sağlıyor. aradığı şeye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak isteyen; web sitelerinin karışık, gözü yoran tasarımlarından ve reklamlarından bunalmış olan kullanıcılara hitap ediyor.

Purof; tüm haber kaynaklarını bir araya getirerek gündemin tek bir yerden takip edilebilmesini sağlamaktadır.” Uzun süredir üzerinde çalışıldığını belirten Yusuf Dobur; sadık kullanıcı kitlesi oluşturmayı hedeflediklerini ve bu kitlenin yavaş yavaş oluşmaya başladığını söyledi.

Sitenin tanımından da anlaşılacağı üzere Purof’un oldukça hedefe yönelik bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Siteye girdiğinizde göreceksiniz ki sitenin tasarımı oldukça farklı. O kadar sade bir tasarıma sahip ki önce biraz yadırgıyorsunuz. Çünkü bu kadar sade bir site pek rastlanır türden değil. Siteyi kullandıkça bu minimal tasarımın ne kadar kullanışlı, kullanıcı dostu olduğunu idrak ediyorsunuz. Sitenin üst kımındaki panelde “kategoriler” ve “kaynaklar” bölümleri bulunuyor. Buradan ilgilendiğiniz kategorileri ve kaynakları seçiyorsunuz; seçiminize bağlı haberler aşağıda listeleniyor. Kategorileri dilerseniz aynı anda dilerseniz ayrı ayrı seçebiliyorsunuz. Örneğin sadece gündem haberlerini görüntüleyebilir ya da gündem, ekonomi, teknoloji ve dünya haberlerini aynı anda görüntüleyebilirsiniz. Aynı durum kaynaklar için de geçerli. Haberlerini okumak istediğiniz kaynakları seçerek sadece ilgilendiğiniz kaynakların haberlerini görüntüleyebilirsiniz. Çok kullanışlı olan bir özellik de okunan haberlerin renk değiştirmesi. Böylelikle hangi haberleri okumadığınızı bir bakışta görebiliyorsunuz. Sitenin tasarımında gri rengi ve tonları kullanılmış.

Dilerseniz paneldeki renk butonundan mavi, yeşil, kırmızı gibi renkleri seçebiliyorsunuz. Varsayılan renk gözü yormayan, en uygun renk gibi görünüyor. Ayrıca panelde bulunan boyut butonu ile aşağıda listelenen haberleri rahatça okuyabileceğiniz boyuta getirebilirsiniz. Üyelik şart değil. Ancak üye olduğunuzda bazı imkânlara sahip oluyorsunuz. Örneğin giriş yaptığınızda daha önceki tüm seçimleriniz otomatik olarak ayarlanıyor. Yani kategori ve kaynak seçimleriniz, renk seçiminiz, boyut seçiminiz vs. ayarlanıyor. Giriş yaptığınızda daha önce okumuş olduğunuz haberler işaretli olarak geliyor. Bunu eposta kutunuzdaki okunan ve okunmayan epostalara benzetebiliriz.

Yine giriş yaptığınızda eğer dilerseniz; günün belirlediğiniz bir saatinde haberlerin özeti eposta adresinize gönderiliyor. Ayrıca sitede “kayan haberler” özelliği bulunuyor. Başka bir şeyle ilgilenirken arada monitörünüze göz gezdirerek gündemi takip etmek istiyorsanız haberleri aşağıdan yukarıya kayacak şekilde hareketlendirebilirsiniz. Haberlerleri okurken yeni bir haber çıktığında Purof sizi uyarıyor. Purof.com’u uluslararası bir proje hâline getirmeyi hedefleyen kurucu Yusuf Dobur ve ekibine başarılar dileriz.

 

Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
HATA BİLDİR
Kategori
Yorumunuz?
Yanıtla