6:46 pm - Pazartesi Eylül 29, 2019

Eczanelerde E-imza Devri!

150 Görüntüleme KöxaL 0 Yorum
Tweet
e-imza

E-GÜVEN ile Türk Eczacıları Birliği arasında yapılan bu önemli anlaşma, ne anlama geliyor?

Türkiye’nin önemli elektronik sertifika hizmet sağlayıcılerından E-GÜVEN ile Türk Eczacıları Birliği (TEB) yaptıkları anlaşmayla; Ocak ayında resmi olarak yürürlüğe giren e-reçete projesi ve e-imzanın entegre olduğu diğer projelerde kullanımı doğrultusunda 20 bin eczanenin ihtiyaç duyacağı e-imza çözümünü eczacılara sunmaya başladılar.

Yasalaşmasının ardından SGK Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalarda 15 Ocak 2018 tarihi itibariyle hekimler tarafından yazılan tüm reçetelerin, e-reçete olarak yazılması gerektiği vurgulanmış ve bu tarihten itibaren yazılmış olan kağıt reçetelerin eczaneler tarafından karşılanmayacağı da duyurulmuştu. Çağdaş yaklaşımıyla birliğe bağlı eczacıları her dönem başarılı projelerle yönlendiren TEB, e-imza çözümü noktasında da öncü görevini sürdürdü.

E-reçeteye geçişle birlikte Eczacılar cephesinde de e-imzanın kullanım alanları çoğalmaya başladı. E-reçete, Eczacı Bilgi Sistemi (EBS) ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB) sistemlerinin kullanımında da e-imza gerekliliği ortaya çıktı. Bu gündem kapsamında Türk Eczacıları Birliği, Türkiye genelindeki 20 bin eczacı ve eczane için gerekli olan e-imza çözümünü sektörünün saygın ve güvenilir şirketi E-GÜVEN ile yaptığı anlaşmayla eczacılara sunmaya başladı.

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İnternet, İndir, Yaşam ve Bilgi Blogu and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Your comment?
Yanıtla