Erken Boşalmayı Önlemek İçin Yapılması Gerekenler (Egzersisler) | Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi
12:27 pm - Çarşamba Kasım 12, 2019

Erken Boşalmayı Önlemek İçin Yapılması Gerekenler (Egzersisler)

223 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
erken bosalma tedavisi

Erkeklerde sık görülen cinsel sorunların başında erken boşalma gelmektedir. Cinsel ilişkide, erkeğin kontrolü dışında boşalmasına erken boşalma denilir. Bazen cinsel ilişkiye başlamadan önce bile boşalma olabilmektedir. Bazen de birleşmenin ilk birkaç hareketinde veya ilk saniyelerinde boşalma olabilir. Erkeklerin bir kısmında  erken boşalma her ilişkide problem olabilirken, bazılarında ise zaman zaman şikayete neden olmaktadır.

Erken boşalmada kullanılan egzersisler

Erken boşalmada tedavide egzersizler ile erkeğin  kendi başına yapacağı çalışmalar ve partneriyle , eşiyle  yapacağı çalışmalar şeklinde düzenlenmekte ve öğretilmektedir. Erken boşalma sorununda en sık uygulanan teknik ve eksersizler;

Sıkıştırma Tekniği: 
Masters ve Johnson tarafından geliştirilen bu teknikte amaçlanan orgazm öncesi hissedilenleri ve geciktirmeyi erkeğe öğretmektir. Kadın erkeğin cinsel organını boşalma yaklaşana kadar uyarır. Boşalma oluşacağı anda da ereksiyonun bir kısmı kayboluncaya dek eliyle sıkar. Elle uyararak hareketsiz bir ilişki ile başlayan bu teknik daha sonra kaydırıcı bir krem kullanarak,kadının üstte olduğu pozisyonda hareketsiz olarak ve kadının üstte olduğu pozisyonda hareketli olarak sürdürülür. Master ve Johnson bu tekniği öğrenerek uygulayanların %98’inde erken boşalma sorununun ortadan kalktığını kaydetmiştir.

Dur-başlat Tekniği: 
Bu yöntem ile  kadın erkeğin cinsel organını 3 kez ardı ardına, boşalma anına kadar uyarır, ancak boşalma olmadan önce uyarıyı keser. Dördüncü denemede ise boşalmaya izin verilir. Bu yöntem haftada üç kez, erkek kendini kontrol etmeyi öğrenene dek üzenli olarak uygulanır. Boşalmanın kontrol edildiğinden emin olunduğunda bu işlem kayganlaştırıcı bir kremle denenir. Daha sonraki aşamalarda kadının üstte olduğu pozisyonda hareketsiz olarak , kadının üstte olduğu pozisyonda hareketli olarak ve son olarak yanyana pozisyonda dur-başla tekniği uygulanır. Bu tekniği uygulayanların %90-95’inde boşalmanın 10-20 dakikalara uzayabildiği saptanmıştır.

Biofeedback Tekniği – Yöntemi: 
Biofeedback tedavisi erkeğin, boşalmayı kontrol eden kaslarını tanımasını ve onları rahatlatmayı öğrenmesini amaçlar. Doktorun önereceği bir sağlık merkezinde bu tedavi uzmanlar kontrolünde yapılmalıdır. Etkisi tartışmalıdır.

 

Son Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Your comment?
Yanıtla