Facebook Kendi Haber Servisini Kuruyor | Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi
8:44 am - Çarşamba Kasım 12, 2019

Facebook Kendi Haber Servisini Kuruyor

192 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
fb newswire facebook storyful

Facebook yeni bir alana daha el attı. Haber kaynağı olarak Twitter’a da rakip olmayı hedefleyen Facebook, kendi haber servisini kuruyor.

Facebook, “FBNewswire” adıyla kurduğu sayfa ile haberciliğe atılıyor. Haber değeri taşıyan içerikleri kendi filtresinden geçirmeyi ve yayınlamayı planlayan Facebook, sayfada protesto gösterisi, seçim ya da spor etkinliği gibi güncel olaylardan kısa haberler, fotoğraflar ve videoların yer alacağını duyurdu.

Facebook yetkilileri, topladıkları bilgileri kullanıcıları ve çeşitli kuruluşlarla paylaşacaklarına dikkat çekerek haberlerin gerçek saati ile güncelleneceğini ifade etti.

Haber servisini ücretsiz sunacak olan Amerikalı şirketin, Avustralyalı medya devi Rupert Murdoch’un News Corporation grubuna bağlı olan Storyful’la işbirliği yapacağı kaydedildi.

Facebook bu girişimiyle Twitter’a da rakip olmayı planlıyor. Twitter önemli gelişmelerin en hızlı paylaşılabildiği iletişim aracı olarak isim yapmıştı.

Yaklaşık 1 milyar 300 milyon üyesi olan Facebook son dakika gelişmelerinde şimdiye kadar Twitter kadar önemli rol oynayamadı.

Kaynak: Rs Fm

 

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla