7:55 pm - Pazar Şubat 9, 2019

  Galaxy S4′ün Muhteşem Özellikleri

  Yazar: | 23 Mart 2018 | 0
  galaxy

  Samsung, Galaxy S4 özelliklerini tanıtan bazı yeni bilgiler yayınlandı. İşte onlardan bazıları…

  Samsung 14 Mart’ta son amiral gemisi Galaxy S4′ü tanıttı. Samsun son akıllı telefonunda da plastik kasa kullanmaktan vazgeçmedi. Ancak Galaxy S4′ün içi birçok yazılıma sahip.

  PİL ÖMRÜ UZAYACAK

  Akıllı telefonların en büyük sorunu 1 gün bile dayanmayan pil ömrü. Daha az enerji tüketen ekran teknolojisi ve akıllı pil yönetimi büyüyen ekrana rağmen şarj ömrünü uzatıyor.

  GÖZLE DOKUNACAK

  Gözle sayfa çevirmek veya akan sayfayı durdumak mümkün olacak. S3′te ilk adımları atılan bu teknoloji S4 ile olgunluk dönemini yaşayacak.

  KABLOSUZ HIZLI ŞARJ

  Pil ömrü uzasa da şarj etmek önemli sorun. S4′ün kablosuz şarj uyumluluğunun yanı sıra daha kısa sürede tam şarj olması bekleniyor

  GALAXY S4 ÇİFT KAMERA (VİDEO VE SOHBET İÇİN)

  Samsung düzenlediği etkinlikte Galaxy S4′ü tanıtırken ilk bombası Çift Kamera özelliğinde oldu. Ön ve arkada bulunan çift kamera özelliği ile kamera görevinin yanısıra çok sayıda görevi de yerine getiriyor. Mesela video çekerken aynı anda iki kamerayı da kullanabilirsiniz. Yani video çekimi yaparken aynı anda kendinizi de çekmeniz mümkün olacak.

  GALAXY S4 S TRANSLATE

  Tanıtım esnasında gösterilen Galaxy S4 S Translate özelliği en etkileyici özelliklerden biri oldu. S Translate özelliği ile kullanıcılar bilmedikleri dilleri anında kendi dillerine çevirebilecekler. Bu özellik son derece yararlı bir özellik. Eğer dilini bilmediğiniz bir ülkede yaşıyorsanız yol veya benzeri bir şey sorduğunuzda o kişi Galaxy S4′e konuşacak ve Galaxy S4 bu özellik sayesinde sizin için o kişinin konuştuklarını çevirecek.

  GALAXY S4 SHOT & SOUND

  Samsung firması Galaxy S4′e Shot & Sound adında yeni bir özellik ekledi. Görünüşe göre bu özellik bir resmi çektikten sonra buna açıklama ve sesli mesaj eklemek için kullanılıyor. Yani bir gün batımını çektikten sonra bu gün batımının nasıl olduğuna dair yazılı ve sesli açıklama ekleyebilirsiniz. Daha sonra da bu şekilde istediğiniz bir kişiye gönderebilirsiniz. Bu özellik güzel görünse de kötü amaçlarla da kullanılabilir.

  AIR VIEW/AIR GESTURE/GLOVE FRIENDLY

  Eğer Galaxy Note 2 cihazı olan varsa bu özelliği tanıyacaktır. Note 2 ile S-Pen’i yukarıda tutarak ekrana dokunmadan etkileşim yapılabiliyordu. Air Gesture, S-Pen’in yanı sıra parmaklarınızla aynı işlemi yapmanıza olanak tanıyarak bu işlevselliği genişletiyor. Yani telefonunuza dokunmadan işlem yapabileceksiniz. Özellikle parmakları kirli olup da dokunamayan kişiler için oldukça kullanışlı bir özellik.

  Galaxy S4 Tanıtım Videosu

   

  Filed in: HABER, Mobil ve Tablet

  Yorum yok.

  Bir yanıt bırak