2:04 pm - Salı Temmuz 5, 2366

Geleceğin Televizyonları Kavisli Olacak

106 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
kavisli tv

Uluslararası Tüketici Elektronik Fuarı her yıl olduğu gibi yıla en yeni elektronik teknolojileri tanıtarak başladı. Bu yıl da durum farklı değil. Fuarda en çok ilgiyi çeken, giyilebilen teknolojiyle kavisli ekranlara sahip televizyon ve cep telefonları.
Her yılın başında, binlerce ziyaretçi, teknoloji severlerin ve firmalarının en büyük fuarı olan Las Vegas Uluslararası Tüketici Elektronik Fuarı’na akın etti.

Will Findlater, İngiltere’de yayınlanan bir teknoloji magazininin editörü,  “Hem çok heyecan verici hem de ürkütücü, çünkü bir sürü yeni teknoloji ürünleri göreceğiz. Aynı zamanda da fuar alanı inanılmaz büyük. Gezip, görecek çok şey var,” şeklinde konuşuyor.

Bu sene fuarda en çok konuşulanlardan biri de kavisli ekranlar. Televizyonlardan, cep telefonlarına kadar hepsinde kullanılıyorlar.

Bridget Carey, CNET adlı elektronik eşyaları inceleyen websitesinden: “Artık kavisli ekrana sahip bir televizyon alabilirsiniz ama eğer düz ekran ya da kavisli ekran arasında seçim yapmakta zorlanırsanız, o zaman da esnek ekran alabilirsiniz. Kavisli ekranın, yapısı itibarıyla daha derin bir etki yarattığı belirtiliyor ama herkes kavisli ekran istemeyebilir.”

Sony, Samsung ve LG en yüksek çözünürlüğe sahip, kavisli televizyon modellerini görücüye çıkardı. Bunların bazıları 280 ekran televizyonlar.

Fuarda ilgi çeken diğer bir yenilik ise giyilebilir teknoloji.

Sony, İntel ve diğer üreticiler, telefonla kablosuz iletişime geçen kol saatlerini tanıttı. Samsung Galaxy Gear adlı kol saati ise BMW i3 adlı elektrikle çalışan otomobille bağlantıya geçebiliyor.

Carey, akıllı saatin pratik olduğunu belirtiyor: “Saatin uygulamaları var. Örneğin spor haberlerine bakabiliyorsunuz yada size kimin mesaj gönderdiğine ve kimlerin aradığını görebiliyorsunuz.”

Bazılarına göre bu giyilebilen teknolojinin toplum tarafından kabul görmesi daha zaman alabilir: “Şu anda bu büyük bir trend ama aslında bu kadar konuşulmasına rağmen akıllı kol saatlerinin benimsenip, kullanılması yıllar alacak.”

Kaynak: VOA

 

Processing your request, Please wait....
Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla