12:53 am - Cumartesi Mart 29, 2019

HTC One, Tamiri En Zor Telefon Olarak Seçildi!

11 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
HTC One

iFixit’in raporlarına göre, HTC One 10 üzerinden 1 alarak, tamiri en zor telefon olarak seçildi. Peki HTC One’ın tamiri neden çok zor? Detaylar haberimizde.

Elektronik cihaz tamir rehberi sunan iFixit’e göre HTC One’ın tamiri oldukça zor. iFixit, hazırladığı rehberde HTC One’ı adım adım parçalarına ayırmış.

Eğer HTC One’da donanımsal bir sorun meydana gelirse, iFixit’e göre bu sorunu onarmak çok zor olacak. En yakın rakibi iPhone 5 ise bu testlerden10 üzerinden alarak tamir edilme bakımından kullanıcılara büyük bir avantaj sağlıyor.

Tamiri neden zor?

Hazırlanan raporda, alüminyum kasaya sahip olan telefonun daha dayanıklı olmasını sağladığını ancak sorunun telefonun yapısından dolayı açılmasının zor olmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

Tek parça alüminyum kasadan üretilen HTC One’ın tek ayrılan kısmı ekranı. Bir soruna müdahale edebilmek için ekranı çıkarmamız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse pili çıkarmak için, komple telefonun en arkasına kadar sökmeniz gerekiyor. Bu da tamiri oldukça zorlaştırıyor.

Son kullanıcıya etkisi çok yok

HTC One’ın kasası hem şık hem de oldukça sağlam. Tek tek bakır kaplamayla sarılan iç mekandaki malzemeler, cihazın kalitesini artırıyor. Eğer bir sorun yaşanırsa da ona göre gerekli müdahaleler yapılacaktır. Bu testte anlatılmak istenen tek şey, telefonların sökülmesinin ne kadar kolay olduğu.

 

Akış
Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Güncel Webmaster Portalı, Teknoloji Haberleri - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori