11:25 pm - Cumartesi Şubat 8, 2019

  iPhone 6 Commercial – Home Tuşu Olmayan İPhone 6 Özelikleri

  Yazar: | 12 Mart 2018 | 0
  iPhone 6

  Yeni nesil iPhone’a ait yeni konsept tasarım yayınlandı.

  Her zaman olduğu gibi yeni nesil iPhone çıkmadan sızıntı bilgileri ve bu tarz görüntüleri gündemden düşmüyor.

  Yeni söylentiler Apple’ın bu yıl birkaç çeşit iPhone modeli ortaya koyacağı yönünde. Söylenenlere göre şirket plastik gövdeye sahip bir model ile piyasaya uygun fiyatlı iPhone modeli sürmek istiyor. Birçok kullanıcının iPhone’dan en büyük şikayeti yüksek fiyata sahip olmasıydı. Şirket bu durumun farkında olmalı ki böyle bir karar verdi.

  BİRKAÇ ÇEŞİT iPHONE GELİYOR

  Söylenenlere göre Apple piyasaya birkaç çeşit iPhone sunacak. Bunlardan biri polikarbonat gövdeye sahip ve 4.5 inç genişliğinde olacak. Diğer bir model ise phablet telefon meraklıları için 4.8 inç büyüklüğünde üretilecek. Şirket bu modellerle HTC One ve Galaxy S4 ile yarışmayı düşünüyor.

  Ayrıca yeni modelde home tuşunun olmayacağı iddia ediliyor. Bakalım Apple bu yıl karşımıza farklı bir tasarım ve geleneksel iPhone’lardan farklı cihaz ve cihazlarla çıkabilecek mi?

  iPhone 6’nın 2018’ün Haziran ayında piyasaya sürüleceğine yönelik haberler daha önce gündeme gelmişti.

  iPhone 6 Fiyatı

  ABD tabanlı fiyatın yine iPhone 5′in çıkış fiyatlarıyla aynı olacağı düşünülüyor.Türkiye fiyatı ise muhtemelen 2300 lira civarında olacaktır.

  16 GB modeli $199
  32 GB modeli $299
  64 GB modeli $399

  iPhone 6′da görebileceğimiz 7 yenilik..

  1. Yeni kamera: Geçmişte Apple’a kamera sensörleri sağladığı bilinen Sony, 2018′te çok küçük bir alana sığabilen 13 megapiksellik bir sensör ortaya çıkaracak. Bu sensörün yüksek bir düşük ışık performansı sunması bekleniyor.

  2. 4G’nin gelişimi: Gelecekteki iPhone’u sadece 1800MHz 4G bandını değil, çok daha fazla 4G ağını desteklemesi bekleniyor.

  3. Wi-Fi 802.11ac: iPhone 5′in Wi-Fi bağlantısı, önceki iPhone’lara göre daha iyi. Ancak yeni nesil bir Wi-Fi teknolojisi çıkmak üzere ve bu, telefonun kablosuz ağlarda 500Mbps hızlarına ulaşmasını sağlayabilir.

  4. NFC: Çok yakın mesafelerden veri aktarımına izin veren NFC, Apple’a göre iOS’daki Passbook’un aynısı. Ancak aslında değil, çünkü Passbook’un diğer cihazlarla iletişime geçmesi için bir QR kodunu okutmanız gerekiyor. NFC, ödeme dışında bluetooth cihazlarını eşleştirme, hızlı dosya transferi ve farklı birçok alanda kullanılabilir. Dolayısıyla NFC’nin bir sonraki iPhone’da yer alma ihtimali var.

  5. Siri’ye tahmin yeteneği: Siri’nin sesli komutları yerine getiren bir asistan olmasının yanı sıra, ihtiyaçlarınızı siz onları düşünmeden tahmin edebilmesi gerekiyor. Google’ın Google Now ile yaptığı gibi.

  6. Depolama geliştirmeleri: iPhone 5 tanıtımında 128GB’lık bir iPhone ile tanışmayı umanlar, hayal kırıklığına uğradılar. Ancak sayısız uygulama, HD video ve müzik kitaplığınızı sığdırabileceğiniz 128GB’lık bir seçeneğin Apple tarafından sunulması gerekiyor. İyi haber ise Intel ve Micron’un tırnak ucu büyüklüğündeki tek bir çipe 128GB’ı sığdıran yeni teknolojilerini duyurmuş olmaları.

  Filed in: HABER, Mobil ve Tablet

  Yorum yok.

  Bir yanıt bırak