9:16 am - Çarşamba Haziran 25, 2019

Pressgram WordPress İçin Instagram Benzeri Uygulama

117 Görüntüleme adminc 0 Yorum
Tweet
Pressgram

Instagram’ın geçtiğimiz Aralık ayında gündeme gelen gizlilik politikası değişikliği, içinde yer alan üyeler tarafından yüklenen fotoğrafların Instagram ve Facebook tarafından kullanılabilmesiyle ilgili yeni hükümler nedeniyle birçok kullanıcının bu popüler sosyal ağı terk etmesine ve tepki almasına neden olmuştu.

Atlanta’da yaşayan John Saddington tarafından geliştirilen Pressgram, çok popüler olsalar da yaratıcı özgürlük bakımından Facebook ve Instagram’ı kendine göre bulmayan kullanıcılar için alternatif platform olma hedefinde. İlk olarak iOS’ta hayat bulacak bir proje olan Pressgram, temel olarak Instagram ve WordPress’in ana amaçlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Kickstarter’da kendine fon arayan Pressgram, şu an için 228 kişiden 39 bin dolardan fazla destek toplamış durumda. Zira Pressgram, büyük sosyal ağların kullanıcıları rahatsız eden içerik sahipliği politikalarından farklı olarak yaratıcı insanlar için bağımsız bir yayın ortamı vaat ediyor.

Söz konusu uygulama filtrelediğiniz fotoğrafların dünyanın önde gelen açık kaynak platformlarından WordPress’te yayınlanmasını sağlıyor. İsterseniz fotoğraflarınızı yayınlamayıp cihazınızda saklayabiliyorsunuz.Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacak Pressgram ile daha özgür bir ortamda paylaşım yapabilecek, istemediğiniz zaman ise uygulamayı sadece bir filtreleme aracı olarak kullanabileceksiniz.

Henüz emekleme noktasındaki Pressgram’ın desteğe ihtiyacı olduğu kesin. Saddington’ın bizzat hazırladığı Kickstarter sunumu oldukça detaylı ve Pressgram’ın iş planı hakkındaki bütün süreçler hakkında samimi bilgiler içeriyor. Pressgram’i daha yakından tanımak ve kullanmak isteyebileceğini bu projeye destek olmak için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Processing your request, Please wait....

Son Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Teknoloji Haberleri - Güncel Webmaster Portalı - mainpc.net and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla