Facebook’ta Şoke Eden Virüs | Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi
2:17 pm - Pazar Aralık 2, 0952

Facebook’ta Şoke Eden Virüs

289 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
facebook

Sosyal medya uzmanları uyarıyor: Bu virüse dikkat edin! Milyonlarca kişinin beğenmiş olduğu fan sayfalarınızı ve aynı zamanda aynı şifreyi kullandığınız tüm sosyal medya ve banka hesaplarınızı bir anda kaybedebilirsini.

Gün geçmiyor ki yeni bir dolandırıcılık olayı ile karşılaşmayalım!! Facebook kullanıcılarının şifrelerini çalmaya yönelik yeni bir virüs çıktı. Öyle bir virüs ki bu her 10 kişiden mutlaka 9’u bu virüsü gerçek zannedip şifresini veriyor. Sosyal Medya Uzmanı Yunus Bağışlar, “Facebook’ta özellikle büyük fan sayfalarına ve tanınmış kişilerin hesaplarını ele geçirmeye yönelik hazırlanmış bir uygulamadan bahsediyoruz” diyor.

“Facebook hesabınızı doğrulayın şeklinde mesajlarla karşımıza gelen virüsten bahseden Bağışlar, “Bu tür virüsler izin facebook hesabınızı ve mail şifrelerinizi ele geçirmek için kurulmuş bir tezgahtan başka bir şey değil maalesef! Özellikle tanınmış ve ünlü kişileri hedef alan bu tür sahte yazılımlara kesinlikle inanmayın! Yoksa hesabınızı kaybedebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeni Şafak

 

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla