11:07 am - Cumartesi Şubat 8, 2019

  Quup nedir ?

  Yazar: | 02 Kasım 2018 | 0

  quup, Türk girişimciler tarafından hayata geçirilen yepyeni ve dinamik bir sosyal paylaşım platformu. İçerik çok zengin. Zira içinde diğer sosyal medya platformları gibi sadece kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikleri barındırmıyor. quup’ta, içerikleri editörler ve quupBot tarafından pek çok web sitesinden, online gazete ve haber portallarından, bloglardan ve benzeri mecralardan derlenerek gerçek zamanlı bir biçimde sunulan, herkese hitap edebilecek kanallar da var. quup’a üye olarak, seninle ortak ilgi alanlarına sahip kafadengi arkadaşlar bulabilir ve kendi arkadaş çevreni kolayca oluşturabilirsin.

  quup’ta neler yapabilirsin?

  1. İnternette gezerken rastladığın ve “bunu başkaları da görmeli” dediğin içerikleri, kendi gerçek zamanlı quup akışına quupmarklet kullanarak ya da doğrudan ekleyebilirsin. Üstelik quup’lara video, resim ve link de eklenebiliyor.
  2. quup akışında sadece kendi quup’larını değil, arkadaşlarının gerçek zamanlı quup’larını da görebilirsin. Benzer şekilde arkadaşların da senin gerçek zamanlı quup’larını kendi akışlarında görebilir.
  3. FriendFeed, Twitter ve Facebook hesaplarını quup hesabına bağlayarak, eklediğin tüm quup’ları eşzamanlı olarak o hesaplara da gönderebilirsin. Hem de tek bir tıklama ile!
  4. quup’lara yorum yazabilir, onları beğenebilir, paylaşabilir ve favorilerine ekleyebilirsin.
  5. Arkadaşların arasından o sırada kimlerin quup’ta online olduğunu görebilir, onlara özel mesaj gönderebilirsin.
  6. Meslek, özel ilgi alanı, hobi, iş gibi herhangi bir konuda tüm quup üyelerine açık ya da üyelik onayıyla girilebilen özel gruplar kurabilirsin. Ayrıca istersen arama yaparak diğer quup kullanıcılarının kurduğu grupları görebilir ve bu gruplara katılabilirsin.
  7. quup’ u istersen Türkçe, istersen İngilizce kullanabilirsin.

  Kanallar nasıl kullanılıyor ?

  İçerikleri, pek çok online kaynaktan quup editörleri ve quupBot tarafından özenle derlenen kanallara abone olabilirsin. Kendine göre özelleştirdiğin kanal akışında köşe yazıları, haberler, blog yazıları, yorumlar, videolar gibi binlerce online içeriğe kolayca ulaşabilirsin. Abone olduğun ya da arkadaşlarının abone olduğu kanallarda yayınlanan içerikleri de beğenebilir, paylaşabilir, favorilerine ekleyebilir ve onlara yorum yazabilirsin. Beğendiğin ve/veya paylaştığın kanal içeriklerini, kendi quup akışına otomatik olarak ekleyebilirsin.

  Eklentiler – araçlar

  “quup widget”, “quup entry” ve “quup butonu” eklentileri ile paylaşımı daha keyifli bir hale getirebilirsin. Kendi web sitene ya da bloguna ekleyebileceğin “quup widget” ve “quup entry” sayesinde, siteni ya da blogunu ziyaret eden kişilerin sana ait quup’ları gerçek zamanlı olarak görmesini / takip etmesini sağlayabilirsin. “quup butonu” ise yine sitende ya da blogunda paylaştığın içerikleri tek bir tıklama ile quup’ta da paylaşmana imkân veriyor.

   

  Filed in: BİLGİ BANKASI

  Yorum yok.

  Bir yanıt bırak