travian online

Travian Oyna – Online Strateji Oyunu

Travian Online Oyunu Web Tabanlı bir çeşit strateji ve savaş oyunudur. 2003 yılından bu yana hizmet veren oyunda bir çok güncelleme yapılmış ve bu güncellemeler ile oyunda çok köklü olmasada bir dizi değişiklikler yapılmıştır.

Travian, en başarılı tarayıcı tabanlı oyunlardan bir tanesi. TRAVIAN’da bir oyuncu olarak, bir çok köyler kurabilir, büyük savaşlara katılabilir, büyük bir birliğin parçası olarak diğer oyunculara meydan okuyabilirsiniz.

Oynanış

Oyunda 4 ırk bulunmaktadır.Fakat bu ırklardan 3 tanesi seçilebilir. Oyuncu Travian serverına kayıt olmadan önce bu 3 ırkdan birini seçmek zorundadır.4.ırk yani natarlar travian’ın kendi yönettiği ırklardır kullanıcıları yoktur. Bu Irklar sırasıyla Romalılar,Cermenler ve Galyalılardır. Romalılar ekonomik ve askeri bakımdan dengeli bir ırktır, Cermenler ekonomik bakımdan diğer ırklara nazaran zor gelişen ama askeri manada en kuvvetli ırktır.Galyalılar ekonomik bakımından ortalama bir seviyede ve savunma bakımından üst düzey bir ırktır.Her ırkın online olma gereksinimleri birbirinden farklıdır.Sırasıyla en çok online olunması gereken ırk Cermenler, 2. olarak Romalılar ve 3.olarak Galyalılardır. Oyuna başlamadan önce bunu göz önüne alırsanız daha sağlıklı bir oyun oynamış olursunuz.

Başlangıç

Oyuna başladığınız andan itibaren size ait bir köyünüz ve kahramanınız bulunmaktadır. Kahramanın köyde yapması gereken bir takım görevler bulunmaktadır ve bu görevleri yerine getirirseniz gelişiminiz diğer oyunculara göre daha hızlı olacaktır.Başlangıçta yapmanız gereken en önemli şey görevleri yerine getirmektir. Ayrıca hammadde kaynakları ilk bir hafta için üretim açısından tek kaynağınızdır ve seviyeleri ne kadar yüksek olursa sizin için o kadar faydalı olur.

Gelişim

Bir haftanın sonunda saldırı korumanız kalkacaktır. Günler geçtikçe gelişen köyünüze bir çok saldırı gelebilir.Oyunda hızlı bir gelişim sağlamak için saldırı almaktan çok saldırı yaparak yağma köyler elde etmeniz gereklidir. Yaptığınız yağmalar ile ordunuzu güçlendirip geniş bir yağma ağı oluşturursanız oyunda daha iyi yerlere gelirsiniz.

Oyunun Amacı ve Sonu

Oyunun amacı güçlü bir askeri ve ekonomik güç oluşturarak birliğinizle beraber Wow(Dünya Harikasını) kurmaktır.Dünya harikasını kuran birlik oyunu kazanır ve server(sunucu) sona erer. Oyunu kazanmak için önünüzde uzun bir yol vardır.Travian diğer web tabanlı strateji oyunlarının aksine bir amaca ve sona sahip olan bir oyundur.

Serverlar

Oyunda birkaç çeşit server türü bulunmaktadır.Bunlar normal serverlar ve 3x (Zamanın 3 kat hızlı olarak işlediği ve herşeyin yapım süresinin 3 kat azaldığı server) olarak 2 ye ayırabiliriz. Avantajlar

Oyunda Altın adı altında bulunan ve bir çok ekstra özellik almanızı sağlayan oyun parası bulunmaktadır. Altınlarınız ile yapabileceğiniz başlıca şeyler;

kayıt ol oyna

line

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir