11:52 pm - Pazar Ocak 11, 2020

En İyi Korku Filmleri

174 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
en-iyi-korku-filmleri

Korku  filmleri izlemek isteyenler için hazırlanmış olan bu listede en iyiler sıralanmıştır.

1. CİNNET / SHINING (1980)

The Shining, 1980 yapımı Stanley Kubrick’in Stephen King’in aynı adlı romanından uyarladığı filmdir. Filmin başrolünde yazar Jack Torrance’ı canlandıran Jack Nicholson vardır. Torrance’ın karısı rolünü ise Shelley Duval canlandırmıştır.

2. RUHLAR BÖLGESİ / INSIDIOUS (2010)

Genç çift Josh ve Renai, üç çocuklarıyla birlikte yeni bir eve taşınır. Ancak evde yaşanan tuhaf olaylar, Renai’ye evin hayaletli olduğunu düşündürür. Evde, gece gündüz eşyalar yer değiştirmekte ve etrafta tuhaf sesler duyulmaktadır. Josh, bu olanlara inanmasa da karısının ve annesinin eve medyum çağırmasına izin verir. O andan sonra olanlar ise en çok kendisini şaşırtacaktır.

3. PARANORMAL AKTİVİTE (2007)

Genç bir çift evlerinde garip bir gücün varlığından şüphelenmeye başlıyor ve evlerini kamera sistemiyle donatıyor. İşte Paranormal Activity bu kameralara yansıyan görüntülerden oluşuyor

4. DİĞERLERİ / OTHERS (2001)

II. Dünya Savaşı’nda kocasını kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, New Jersey’de büyük bir konakta yaşamaktadır. Grace Yaşlı bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kızı hizmetçi olarak eve alır. Grace’in kızı Anne, Victor adında bir çocuğun kendileriyle birlikte evde yaşadığına, onu arada sırada evin çeşitli yerlerinde gördüğüne inanmaktadır. Bunu defalarca annesine söyler fakat annesi Grace bunu pek önemsemez. Evin çevresini saran yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada Grace, kızının anlattığı hikâyelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır. İşte bu noktada, eve hizmetçi olarak aldığı insanların garip hareketlerinden iyice şüphelenmeye başlar.

5. DEHŞET SOKAĞI / THE AMITYVILLE HORROR (2005)

1973 Long Island, Amityville’deki Defeo ailesine ait evde korkunç bir katliam yaşanır. “Bazı sesler duyduğunu” iddia eden ailenin büyük oğlu Ronald Defeo, altı kişilik ailesinin tamamını, yataklarında uyurken teker teker tüfekle vurarak öldürmüştür…

Olayın üzerinden bir yıl geçer. Yeni bir hayata başlama heyecanındaki genç Lutz çifti, üç çocuklarıyla birlikte aynı eve taşınır. Ancak bir süre sonra George Lutz tuhaf korkulara kapılarak garip davranışlar sergilemeye başlar. Henüz bilmedikleri şey, bu tuhaf evin onları hayatlarının en büyük kabusunun içine sürüklemek üzere olduğudur.

6. GAREZ / GRUDGE (2004)

Karen Japonya’da sosyal görev eğitimi alan, bir değişim programı öğrencisidir. Ve her şeyden habersiz bir şekilde o gün işe gelmeyen bir hemşirenin yerine çalışır. Söz konusu eve girdiğinde, yaşlı bir kadın olan Emma nin karmakarışık bir hale gelmiş evde donakalmış olarak oturduğunu fark eder.Yaralanmış ve paniğe kapılmış kadının yanına doğru yaklaşırken, üst kattan tuhaf sesler duyar. Ne olduğunu araştırdığında, hayal bile edemeyeceği kadar korkutucu doğa üstü bir kabusla karşılaşır.

7. DEHŞET KASETİ / S/V/H/S2 (2018)

2012 tarihli ilk filmin devamı niteliğinde olan yapımda kayıp bir öğrenciyi arayan iki özel dedektifin yaşadıkları anlatılmaktadır.

8. KARANLIK / DARKNESS (2002)

Marc, ailesi ile babasının yaşadığı İspanya’daki bir kente taşınır ancak bir süre sonra, evde garip olaylar meydana gelir. Marc hastalanmış krizler geçirmeye başlamıştır. Kızı Regina ve erkek arkadaşı evin mimarını bulup bilgi edinmek isterler ancak sır büyükbabasında saklıdır. Regina doktor olan büyükbabasından yardım istemek için gittiğinde, büyükbabasının o evi 40 yıl evvel şeytani bir ayin için yaptırdığını öğrenir… Evin geçmişi çok ama çok karanlıktır.

9. ÖLÜM KAPANI (2012)

İnternette “Yasak video” adlı bir video ilgi çekmeye başlar. Jung-Mi, sanal suçlarla ilgili bir soruşturma ekibinde çalışan kız kardeşinin, sevgilisi Joon-Hyuk’tan bu videoyu indirmesini ister. Videoyu izledikten sonra Jung-Mi’ye tuhaf bir şekilde değişmeye başlar. Ablası See-Hee onu kurtarmak zorundadır.

10. ŞEY / THE THING (2011)

Antartika’da bir araştırma bölgesinde araştırmalarını sürdüren yüksek lisans öğrencisi Kate Lioyd ve Dr. Sanden Halvorson arasında gizemli bir tekne yüzünden tartışma başlar. Dr. Sanden araştırmalarına devam ederken kate helikopter pilotu olan partneri ile birlikte keşfettiği uzaylı yaşam formunun peşinden gitmiştir. İşte tüm olaylar bu yaşam formunu araştırmayla başlamıştır.

11. DEHŞET KAPANI/ THE CABIN IN THE WOODS (2011)

Bir grup kolejli çocuk ormanda gizemli bir kabinde bir haftasonu geçirecektir.Ancak başlarına geleceklerden haberleri yoktur.

12. SİYAHLI KADIN / THE WOMAN IN BLACK (2011)

Siyahlı Kadın, genç bir avukat olan Arthur Kipps’in başına gelenleri anlatıyor. Arthur İngiltere’nin pek de bilinmeyen bir kasabasına gönderilir yeni ölen bir müvekkilinin miras işlemlerini halletmesi gerekmektedir, Kasaba, hayattayken dışlanmış bir bayanın hayaleti ile lanetlenmiştir. Bataklıklar arasında Eel Marsh adlı bir eve gelir ve burada başı hayaletle belaya girer. Daha sonra ise bunları anlatmak için kaleme almaya karar verir.

13. HALKA / RING (2002)

Bir şehir efsanesi şeklinde, izleyenlerin yedi gün içinde ölümüne yol açan, korkunç görüntülerle dolu gizemli bir video kasetin varlığından bahsedilmektedir. Dört gencin şüpheli ölümü üzerine gazeteci Rachel, bu sırrı çözmeye soyunur. Genç kadın, araştırmaları sırasında oğlu ile birlikte kaseti izleyince, hayatlarını kurtarmak için zamana karşı gerilim dolu, amansız bir yarış başlar.

Güncellendi : 15 Aralık 2019
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
HATA BİLDİR
Kategori
Yorumunuz?
Yanıtla