2:34 pm - Pazartesi Haziran 17, 6199

Erkekte Meme Büyümesi – Jinekomasti Estetik Ameliyatı

22 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
Jinekomasti

Erkekte meme büyümesiJinekomasti Nedir? Genel olarak erkelerin yüzde 40’ın da görülebilen bir durumdur. Bazı erkeklerde tek göğüste, bazı erkeklerde iki göğüste birden görülebilir. Erkeklerde göğüs büyümesinin nedeni tam olarak bilinmemekle beraber, bazı ilaçların kullanılmasının erkeklerde göğüs büyümesine sebep olduğu düşünülmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı İçin Uygun Adaylar

Jinekomastiyi düzeltme ameliyatı, yetişkin yaştaki her sağlıklı erkeğe uygulanabilmektedir. Çok fazla alkol tüketen, obez olan erkeklerde jinekomasti estetik ameliyatının yapılmaması daha doğru olur. Bu sebeple öncelikle kilo vermek, alkolü bırakmak daha doğru olur.

Jinekomasti Estetik Ameliyatının Planlanması

Jinekomasti estetik ameliyatı olmak istiyorsanız, doktorunuzla yapacağınız ilk görüşme çok önemlidir. Doktorunuz jinekomastinin sebeplerini araştıracak, örneğin karaciğer fonksiyonlarınızı kontrol edecek, östrojen içeren ilaçlar kullanıp kullanmadığınızı soracaktır. Bunun yanında ender de olsa memogram veya göğüs röntgeni görmek isteyebilir.

Jinekomasti Estetik Ameliyatı Hazırlığı

Doktorunuz jinekomasti estetik ameliyatı öncesinde size yeme, içme, ilaç kullanımı hakkında bilgiler verecektir. Sigara içiyorsanız ameliyattan en az 2 hafta önce sigarayı bırakmanızı tavsiye edecektir. Çünkü sigara kullanımı hem ameliyat öncesinde hem de ameliyat sonrasında istenilen başarıya ulaşmayı engellemektedir.

Jinekomasti Estetik Ameliyatının Yapılışı

Jinekomasti estetik ameliyatı hastane ortamında genel anestezi veya gerekli görülürse lokal anestezi ile yapılabilir. Ortalama 1,5 sat sürecek olan jinekosmati estetik ameliyatı sonrasında bir gece hastanede kalmanız gerekebilir. Göğüslerdeki büyümenin asıl nedeni fazla beze dokusu ise fazlalık olan doku kesilerek alınır. Bu kesi uygulaması liposuction yöntemi ile birlikte yapılabilir.

Jinekomasti Estetik Ameliyatından Sonraki Süreç

Jinekomasti Estetik Ameliyatından sonra birkaç gün sıkıntı çekebilirsiniz. Bu geçici bir durumdur ve süreci daha rahat atlatmak için doktorunuz size bazı ağrı kesiciler ilaçlar önerecektir. Ameliyat sonunda iki hafta kadar şişlik ve morluklar olabilir. İki hafta sonunda bu sorunda ortadan kalkacaktır. Bu iki hafta boyunca elastik bir basınçlı giysi giymeniz önerilir. Atılan ameliyat dikişleri 1 ila 2 hafta içinde alınır. Ameliyatı sonrasındaki 3-4 hafta boyunca ağız egzersizlerden uzak durmalı ve göğe gelebilecek darbelere karşı temkinli olmalısınız. 6 ay kadar bir süre güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmanız gerecektir. Jinekomasti ameliyatının sonuçları kalıcıdır ancak istenilen başarıya ulaşmak için özellikle ameliyat sonrasındaki süreçte doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen riayet etmelisiniz.

Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
HATA BİLDİR
Yorumunuz?
Yanıtla