Heroes of Gaia

Heroes of Gaia Oyna – Online Savaş Oyunu

Heroes of Gaia (bazı ülkelerde Castle of Heroes), çok oyunculu online tarayıcı tabanlı strateji oyunu. Çinli Snail Games tarafından geliştirilmiştir. Oyun, ABD’de Snail Games ABD ve Avrupa’da gPotato Avrupa işbirliği ile yayınlanmaktadır.

Heroes of Gaia‘da oyunculardan ilk olarak insan, elf, ork ve yaşayan ölü ırklarından birini seçmesi istenir. Oyunda her ırkın farklı bir avantajı vardır. Oyuncu oyuna bir kahraman ile başlar. Ayrıca oyuncuya bir kale verilir. Oyuna başladıktan sonra çeşitli görevler yapılması istenir. Bu görevler oyun boyunca ana görevler ve günlük görevler olarak iki şekilde devam eder. Günlük görevler isminden de anlaşılacağı gibi her gün yenilenir. Ayrıca oyuncuya ilk girişinde bir acemi rehberi eşlik eder. Bunun yanı sıra oyun içinde sağ alt kısımda bulunan yardım butonu ile acemi kılavuzuna ulaşılabilir.

Heroes of Gaia‘da sülfür, kereste, kristal, cevher ve altın olmak üzere beş çeşit kaynak bulunmaktadır.

İnsanlar: Mithra’nın halkı insanlar Gaia’nın en kalabalık halkıdır. Erathia da en büyük krallıklarıdır. İnsanlar doğaya uymak yerine doğayı kendilerine uyumlu hale getirmeyi seçmişlerdir. Bu yüzden diğer halklar Gaia’nın küçük oğlunun ölümünden Mithra’yı sorumlu tutar ama gerçeği kim bilebilir ki?
İnsanlar şövalyeleriyle meşhurdur. Savaş alanlarında çeliğin ve gücün hakimi olan insanlar büyüyü de belli bir ustalıkla kullanırlar. Hiçbir insan eninde sonunda insanların tüm Gaia’ya hakim olacağından şüphe etmez. Onlara göre diğer halklar sadece birer renktir. İnsanlarsa dünyanın gerçek sahipleridir.

Elfler: Tanrı Oberon’un kadim Elfleri, okçuluğun, sanatın, şiirin ve özellikle de eski bilgeliğin halkıdır.
Elfler Gaia’nın en yaşlı evlatları olduğu için doğanın kendisine en yakın olanlar da onlardır. Büyüleri ve savaş sanatları da müzikleri ve mimarileri gibi doğanın içinden gelir.
Elfler yaşamın kutsallığına inansalar da her meselede tüm ırklar içinde son sözü söyleyecek en bilge halk olduklarına inanırlar. Onlara göre Gaia’yı yönetebilecek başka bir ırk yoktur. Rönesans Savaşı’nda bunu tüm dünyaya gösterdiklerini iddia ederler.

Yaşayan Ölüler: Yaşayan ölüler Nergal’in çocuklarıdır. Gaia’da kara büyü ölüm kapısından gidenlerin bedenlerini yeniden enerjiyle doldurur. Onlar eski yaşamların günahlarını ve sevaplarını unutmuşlardır. Onlar için geçmiş isimlerinin bile önemi yoktur.
Tıpkı tanrıları Nergal gibi onlar da kara uyanıştan öncesinden nefret ederler. Onlara göre bu yeniden uyanışı yaşamamış olanlar Gaia’yı yönetecek kadar saf ve temiz olamazlar. Onlara göre tüm Gaia ancak en saf enerji olan kara büyü ile yıkandıktan sonra temizlenebilir. Yaşayan her şeyden tiksinirler.

Orclar: Krumm’un çocukları olan yiğit Orkların krallığının ismi Krewlod’dur. Orklar Gaia’nın en eski ikinci ırkıdır. Bir madalyonun diğer yüzü oldukları Elflerle bitip tükenmez bir rekabet içindedirler. Rönesans Savaşı’ndan öncesinde bile iki ırk birbirinden nefret ederdi.
Orklar yapılı ve güçlü savaşçılardır, onur ve cesaret onlar için en büyük erdemdir. Yalnızca en güçlü savaşçının hükümdar olabildiği krallıklarda yaşar ve hayatları boyunca savaşırlar. Sadece en dayanıklının hayatta kalabildiği bir halk olan Orklar kendilerini Gaia’nın mutlak hakimi olarak görürler. Yeşil derililerin onuru savaş ve diğerlerini yönetmektir.

kayıt ol oyna

[jwplayer player=”1″ mediaid=”2387″]

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir