HEX Shards of Fate

HEX Shards of Fate İndir – Koleksiyon Kart Oyunu

Hex Shards of Fate, çok oyunculu çevrimiçi (online) rol yapma oyunu (mmo) ile trading card game (TCG) birleşiminden oluşan bir koleksiyon kartı oyunudur.

Birbirinden farklı online oyunlar arasında yer alan bu müthiş kart oyunda kendi güçlerinizi sınayacak ve kartlarınızın kişisel yeteneklerini göreceksiniz. Oyun içerisinde sizleri inanılmaz eğlenceli sınıf ve ırkların beklediği bu oyunda kart koleksiyonunu geliştirin ve diğer online oyun arkadaşlarınızı yenmeye çalışacaklsınız. 350 farklı kartın yer aldığı HEX Shards of Fate oyununda kendi güçlerinizi kendiniz keşfedin ve savaşın en zorlu yanlarıyla tanışmaya başlayın.

Kartları Nasıl Oynayacağım?

Bir kart oynanırken dikkat edilmesi gereken iki şey var:

Birincisi, gerekli eşik değere ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmen gerekir. Ulaşamadıysan, bu kartı oynayamazsın. Eşik değere ulaştıysan, 2. bölümü okumaya devam edebilirsin. Neyse ki normalde bu değere ulaşmak kolaydır: Çoğu kartın yalnızca bir ya da iki eşik değer simgesine ihtiyacı vardır. Bu sınıra bir kez ulaştığında öyle de kalır. Eşik değer simgeleri “tüketilmez”.

Gerekli eşik değere ulaştıysan, kartın maliyetini ödemek için kaynak puanlarını harcayabilirsin. Maksimum kaynak puanı sayısı, her kaynak oynadığında bir puan artar. Bu durumda bu puanları, elindeki kartları oynamak için harcayabilirsin (kartın gerekli eşik değerine ulaştıysan). Elindeki bir kartın maliyeti beşse, bu kartı oynamak için 5 kaynak puanı harcaman gerekir. Kaynak puanların harcandığında kaybolmaz, her hamlenin başında tekrar yüklenir.

Son bölümler biraz kafanı karıştırdıysa dert etme – oyunda bu konuyu senin yerine bilgisayar hallediyor: Bir kartın gerekli eşik değerine ulaştığında ve kartı oynamak için yeterli kaynak puanına sahip olduğunda, kart elinde parlar. Gerekli eşik değere ulaşamadığında, parlamaz. İlk durumda oynamak için karta tıklaman yeterli, bilgisayar kaynak değerleri senin adına otomatik olarak harcar.

Dövüş

HEX’in temel yönlerinden biri, birimlerin dövüşmesidir. Hamle sırası sana geldiğinde, o zamana kadar oynadığın her birim kartı saldırabilir; rakibinin oynadığı her birim kartı saldırıları engelleyebilir. Bununla birlikte birimler oynandıkları hamlede saldıramazlar.

Hamle sırası sana geldiğinde saldırabilirsin. Bunun için saldırılarını birlikte gerçekleştirecek olan istediğin birim kombinasyonunu seç. Ancak saldırı her zaman bu birimlerin saldırıdan sonra bitkin düşmesine yol açar: Bunlar rakiebin karşı hamlesinde gelen saldırıları engelleyemezler, yani savunmada kullanılamazlar.

Savunmacı istediği sayıda birimini saldıran birimleri engellemek için kullanabilir. Dövüş sırasında birimlerin değerleri mahsup edilir: Bir birimin ATK değeri, engelleyen birimin DEF değerine eşit ya da daha büyükse, engelleyen birim yok edilir – bu elbette tersine de geçerlidir. Engelleme amacıyla kullanılan tüm saldırgan birimler, Şampiyon’un hayat puanlarına hasar verebilir. Hamlenin sonunda tüm birimler hasarlarını sıfırlar ve sonraki hamlede tam hayat puanlarıyla başlar.

Aslında bilmen gerekenler bu kadar! Bazı ayrıntılar dışında temel oyun mekanizması budur. Geri kalanlar artık sana ve destendeki kartlara bağlı!

HEX Shards of Fate Özellikleri

  • Lisans: Ücretsiz (Freeware)
  • Dil Desteği: Türkçe, İngilizce
  • Kısıtlama: Yok
  • İşletim Sistemi: Win8/Win7/Vista/WinXP

oyna-butonindir-buton

HEX Shards of Fate Trailer/Fragman

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir