Nokia X Serisi İle Android’e Geçti | Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi
8:08 pm - Pazar Kasım 2, 2019

Nokia X Serisi İle Android’e Geçti

172 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
android nokia x

Windows tabanlı telefonlarla yola devam etme kararı alan Nokia, X serisiyle Android pazarından da pay almayı hedefliyor.

Akıllı telefon üreticileri arasında ekonomik cihaz rekabeti hızlanıyor. Kredi kartına taksit sınırı nedeniyle üreticilerin amiral gemisi telefonlarda operatör kontratları öne çıkarken, ekonomik fiyatlı telefonlarda da kıran kırana rekabet başladı. Nokia Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atanan Sertaç Şener, Android platformuna sızma planı hakkında bilgi verdi. Şener, “Biz X serisinin uzun vadede Windows tabanlı Lumia telefonlara geçiş konusunda tüketicileri ikna edeceğini düşünüyoruz. Lumia serisi bizim için oldukça başarılı bir platform oldu. Bu açıdan X serisi iyi bir geçiş telefonu olacak” diye konuştu.

HER UYGULAMA VAR

Farklı renk ve ekran büyüklüğüne sahip Nokia X ve Nokia XL serisinde Android yanında Nokia uygulamaları da kullanılabiliyor. Serinin iki modeli, Android uygulama dünyasıyla tanışmak için iyi bir seçenek oluşturuyor. Ayrıca haritalar ve dahili sesli navigasyon içeren HERE Maps ve 13 milyon şarkıya ulaşılabilen Nokia MixRadio dahil olmak üzere, kullanıcılar tarafından çok beğenilen ve kullanılan ücretsiz Nokia servislerini sunuyor. X Serisi ücretsiz bulut depolama OneDrive kullanımı da dahil, birçok Microsoft servisine uygun fiyatlı bir giriş sağlıyor.

NOKİA’DA BAYRAĞI SERTAÇ ŞENER DEVRALDI

3 yıldır Nokia Türkiye’nin başında bulunan Çiçek Uyansoy İcan görevini Nokia Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Direktörü Sertaç Şener’e devretti. İcan, görevini devrederken aile gibi çalışan bir ekipte olmanın verdiği mutluluğu vurguladı. Nokia Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atanan Sertaç Şener ise “Türkiye ve dünyanın en sevilen markalarından olan Nokia’da çalışmak benim için gurur kaynağı. Nokia X Serisi’nin lansmanını yeni yaptık. Nokia Lumia ve Nokia Asha serilerimizle büyümeye devam ediyoruz. Yeni görevimde ekip arkadaşlarımla birlikte önemli işlere de imza atacağımıza inanıyorum. Nokia Türkiye olarak, 1 milyar kullanıcımızı birbirine daha fazla bağlamak için üstümüze düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

Kaynak: Yeni Şafak

 

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Your comment?
Yanıtla