ucretsiz-veri-kurtarma

Ücretsiz Veri Kurtarma Programları

Ücretsiz Veri Kurtarma Programları: Veri kurtarma programları, sabit disk, sd card, flash disk vb. cihazlarda bulunan resim, müzik, video ve gerekli dosyaların yanlışlıkla veya herhangi bir zararlı yazılım tarafından silinmesi durumunda tarayıp dosyaları kurtaran yazılımlardır.

Bilgisayar konusunda ne kadar uzman olursanız olun, dosyaları yanlışlıkla silmek sandığınızdan çok daha sık gerçekleşen bir olaydır aşağıda listelenen programları ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Ücretsiz Veri Kurtarma Programları Listesi

1. Recuva

Recuva bilgisayarınızdan bilerek veya yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri getirmek için kullanabileceğiniz gelişmiş özelliklere sahip ücretsiz bir araçtır. Geri dönüşüm kutusundan silinmiş dosyaları bile kurtarabilmektedir. Ayrıca dijital fotoğraf makinesi hafıza kartları veya MP3 çalarınızdan silinmiş diğer dosyalarıda kurtarabiliyor. Çöken bilgisayar veya virüsler yüzünden silinmiş dosyalarınızı da geri getirmeniz mümkün.

Line

2. Power Data Recovery Free Edition

MiniTool Power Data Recovery programı bilgisayarınızdaki kaybolmuş ya da yanlışlıkla silinmiş dosyaları geri getirebilmeniz için hazırlanmış ücretsiz programlardan bir tanesi. Kullanıcı arayüzü oldukça kolay tasarlanmış olan programı kullanırken hemen geri getirme operasyonuna başlayabiliyor ve erişemediğiniz dosyalara ulaşabiliyorsunuz.

Line

3. Puran File Recovery

Ücretsiz olarak Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda kullanabileceğiniz program ile sabit disk, hafıza kartı, çıkarılabilir harici sürücüler, CD-DVD  ve cep telefonları gibi cihazlarda bulunan kayıp verilerinizi tarayarak bulabilir ve bu verilerinizi kolay bir şekilde geri getirebilirsiniz. Buna ek olarak hata ile sildiğiniz video, müzik, belge ve resim dosyalarınızı da yine bu program sayesinde kurtarabilirsiniz.

Line

4. Glary Undelete

Bilgisayarınızda sildiğiniz dosyalar tam olarak silinmezler. Özellikle yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri getirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve başarılı bir yazılımdır. Program seçtiğiniz sabit sürücü bölümlerini tarayarak kurtarılabilecek durumda olan dosyaları listeler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir