Bonzainin Etkileri Nelerdir? | Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi
11:24 am - Pazar Aralık 28, 2019

Bonzainin Etkileri Nelerdir?

50 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
bonzai zararlari

Esrar gibi sentetik THC de (bonzai, Jamaican Gold, spice, Jamaican gold extreme, black magic, black mamba, K2) en yaygın olarak sigara şeklinde kullanılır. Daha nadir olarak buharının solunması yolu ile kullanılır. Bunun için nargile benzeri bir düzenek ile buharı solunur. Pet şişe ve kova ile hazırlanan bu düzeneğe kullanıcılar arasında “kova”, “şaşal” veya “bong” denmektedir.

Dikkat : Bonzai içerdiği zehirli maddeler ile içen kişiyi tam anlamıyla zehirler ve ölüme bile yol açabilir.

Bonzainin Beyin Üstündeki Etkileri

Algıda değişme, gevşeme ve yükselmiş duygudurum gibi esrara benzer etkiler doğurduğu bildirilmiştir. Bazılarında aşırı endişe, şüphecilik ve varsanılar gibi psikotik belirtiler bildirilmektedir. Aşırı endişe, şüphecilik ve varsanılar ortaya çıktığında gerçeği değerlendirme yetisi bozulmakta, çeşitli kazalara yol açarak yaşamı tehdit eden ciddi sonuçlara yol açabilmektedir.

Bonzainin beyin üstündeki etkileri ile ilişkili yeterli bilimsel çalışma yoktur. Bunun bir nedeni de bonzai adı ile satılan maddenin kimyasal içeriğinin değişkenlik göstermesidir. Bu değişik içerikler nedeni ile maddenin ortaya çıkardığı etki önceden kestirilememektedir. Bonzainin içindeki bazı maddeler reseptörlere daha kuvvetle bağlanmakta ve kullanan kişinin beklediği etkilerden belirgin olarak farklı etkiler ortaya çıkabilmektedir.

 

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Yorumunuz?
Yanıtla