4:07 pm - Pazartesi Haziran 1, 2020

Koltuk Altı Terlemesini Önlemek İçin Bitkisel Çözüm

181 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
koltuk alti terlemesi

Kullandığınızın pahalı kozmetik ürünleri ter kokunuza çare olmadıysa koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümleri deneyebilirsiniz. Terlemeyi tamamen ortadan kaldırmak diye bir durum söz konusu değildir. Zaten sağlıklıda değildir. Çünkü terleme vücudun doğal bir sürecidir. Koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümleri uygulayarak terlemeyi ve ter kokusunu hafifletebilirsiniz. Bunlara rağmen aşırı terleme ve koku oluyorsa bir profesyonele başvurmalısınız. Çünkü bazı insanlarda hiperhidroz denilen aşırı koltuk altı terlemesi olmaktadır. Bunları söyledikten sonra koltuk altı terlemesi için bitkisel çözümlere geçelim.

Elma sirkesi: Sirke koltukaltında koku yapan bakterileri etkisiz hale getirir. Koltukaltı gözeneklerinin içine kadar nüfus ederek daha az terlemeyi ve kuru kalmayı sağlar. Sirkeyi koltukaltınıza iyice sürün. Yarım saat kadar beklettikten sonra bol su ve sabunla yıkayın.

Domates suyu: Banyo yaptığınız suya 3 bardak kadar domates suyu ekleyin. Yada küvetiniz varsa su doldurup bu suyun içine domates suyunu ekleyin. Domates suyu güçlü bir ter koku engelleyicisidir.

Limon suyu: Özelikle yatmadan önce koltuk altınıza limon uygulayın. Eğer limon sizi rahatsız etmezse ve yanmaya neden olmazsa bu şekilde uyuyabilirsiniz. Bunu tercih etmezseniz yarım saat kadar koltukaltında tutup yıkabilirsiniz.

Kabartma tozu: Alüminyum klorür içeren bir deodorant ile kabartma tozu kullanabilirsiniz. Kalın bir macun şeklini alana kadar su ile kabartma tozunu karıştırın. Temiz olan koltukaltınıza karışımı sürün ve 25 dakika boyunca bekletin. Daha sonra su ile durulayın. Birkaç gün bu tedaviyi uygulayın.

Tuz: Koltukaltınızda tuzu ovalayarak sürün. Tuz yapışmaya ve kaşıntıya neden olabilir.20dakika boyunca koltukaltınızda tutmaya çalışın. Daha sonra yıkayın.

Diğer bitkisel çözümler

Her gün ada çay ve geven çayı tüketmeye çalışın. Ada çayı aşırı terlemeyi önler. Geven çayı ise Vücutta biriken sıvının terleme dışındaki yollarla atılmasını sağlar. Güçlü bir idrar sökücüdür.
Öğütülmüş ceviz yaprağını ve okaliptüs’ü hamur haline getirip koltuk altınıza sürün.

 

Güncellendi : 14 Ocak 2020
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
HATA BİLDİR
Yorumunuz?
Yanıtla