Oral Seksin Zararları | Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi
11:21 am - Pazar Aralık 28, 2019

Oral Seksin Zararları

261 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
oral seks

Oral seks ya da bir başka deyişle ağızdan ilişki, bir cinsel ilişki türüdür. Oral yoldan yapılan herhangi bir cinsel ilişkiyi tanımlamak için kullanılır. Ereksiyon olmuş penisin yada bir vajinanın ağızla birleşmesi şeklinde olur. Tarih boyunca hemen her toplumda heteroseksüel ve eşcinsel insanlar tarafından uygulanmıştır. Oral seksin insanlık kadar eski bir tarihi vardır. Eski duvar kabartmalarında ve resimlerde olmak üzere bir çok tarihi eserde bu teknik resmedilmiştir.

Oral Seksin Zararları

  • Hem cinsel organlar hem de ağız mikrop almak için uygun bölgeler olduğu için cinsel organların özel salgılarında cinsel yolla bulaşan hastalıkların mikropları hastalık yapabilir. Özellikle ağızdaki yaralar, iltihaplı diş etleri ve dişler mikropların kana ulaşması için daha uygun ortamlar yaratabilir.
  • Oral seks yapılan kadınlar ve erkekler cinsel birleşme sırasında daha geç ve güç orgazm olurlar.
  • Özellikle oral seks ile alınan HPV tip 16’nın  ağız içi kanserine sebep olduğu ciddi tıbbi çalışmalar ile gösterilmiştir.Oral seks ile sadece HPV değil bir çok virüs ve bakteri de kolaylıkla bulaşarak sistemik enfeksiyonlara sebep olmaktadır.

 

Son Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Yorumunuz?
Yanıtla