ücretsiz wordpress okul temaları

Ücretsiz WordPress Okul – Eğitim Temaları (Education Themes)

Ücretsiz wordpress okul temaları (education theme) eğitim kurumları için hazırlanan tasarımlardır. WordPress okul – eğitim temaları özel okullar, dersaneler, kurslar, eğitim aktiviteleri ve üniversitelerin blog sayfaları gibi bir çok alanda kullanılabilir. Ücretsiz olarak dağıtılan wordpress okul temaları çok az olduğundan listede okul/eğitim temaları olarak kullanabileceğiniz blog, magazin ve firma temaları gibi uygun alternatifler de yer almaktadır.

WordPress Okul ve Uygun Alternatif Temalar

WordPress altyapısını kullanarak eğitim kurumlarına web sitesi hazırlamak isteyenler için wordpress okul/eğitim temaları ve kullanımına uygun olan tüm temalar yer almaktadır. Daha çok tanıtım, duyuru ve blog gibi alanlarda kullanılabilen bu temaları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 1  Acedemica Theme

Academica Theme

Academica teması, Wpzoom tarafından yayınlanan seo uyumlu ücretsiz wordpress okul temasıdır. Academica wordpress teması eğitim kurumlarının blog, duyuru ve haber verme alanlarında kullanılabilir.

Academica wordpress teması, eğitim kurumları, üniversite blog sayfaları, kurumsal firmalar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların kullanabileceği html5 ve css3 ile güçlendirilmiş oldukça kullanışlı bir temadır. Modern üç sütunlu  zarif tasarımıyla bu alanda size kolaylık sağlıyacaktır. Responsive (duyarlı tasarım) özelliği bulunan tema tüm cihazlarda sorunsuz görütülenmektedir. 3 farklı template (şablon) ile sayfaları dilediğiniz şekilde görüntüleyebilirsiniz. Tema yönetim paneli, seo uyumlu tasarım, yazılara slayt ekleme, görsel özelleştirici, mobil kayan menü, (header image) özel üst bilgi gibi özelliklere sahiptir. Ücretsiz destek ve sürekli güncelleme desteği verilmektedir.

Not: Manşet alanı (featured slider) özel düzen ve premium kullanıcı desteği bulunan Academica Pro sürümünü satın alarak daha profesyonel bir temaya sahip olabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 2  StudentBlog Theme

studentblog theme

StudentBlog teması, Themepix tarafından sunulan ücretsiz wordpress okul temasıdır. Slider (manşet) alanı ve kaliteli bir görsel düzene sahiptir.

StudentBlog teması eğitim kurumları için hazırlanmış olsa da kişisel blog siteleri tarafından da kullanılabilir. Tema yönetim paneli, tam genişlikte sayfa, site haritası, öne çıkan video, facebook, youtube, twitter, linkedin ve google+  sosyal simgleri, kenar çubuğunda 3 reklam alanı ve öne çıkarılan gönderiler gibi özelliklere sahiptir.

indirindir bulutdemo

 3  Flat Themes

flat themes

Flat teması, YoArts tarafından sunulan tamamen duyarlı bir tasarıma sahip ücretsiz bir temadır. Kişisel blog tasarımı olan bu tema eğitim kurumlarının blog sayfalarında ve şahış tanıtımında kullanılabilir.

Taşınabilir cihazlar için kenar çubuğu, özel arka plan, logo, favicon, özel renkli kenar çubuğu, editör stili ve twitter bootstrap özellikler yer alıyor.

indirindir bulutdemo

 4  Spacious Theme

spacious themes

Spacious teması, Themegrill tarafından ücretsiz olarak sunulan firma, portföy, blog ve eğitim gibi çok amaçlı kullanıma uygun responsive bir temadır.

Anasayfada büyük manşet (slider) alanı yer almaktadır ön plana çıkarmak istediğiniz önemli konuları burada gösterebilirsiniz. İstediğiniz gibi kutulu ya da geniş düzenini seçilebilir ve anasyafada 978 x 1218 büyük boy görsel yayınlayabilirsiniz. Temanızın rengini kendinize göre ayarlayabilir ve özel css kodları kullanabilirsiniz.

4 farklı sayfa düzeni, 2 (template) şablon, 13 widget alanı, 5 özel widget, 2 tema skin ve ücretsiz detek hizmeti vermektedir.

indirindir bulutdemo

 5  Pytheas Theme

Pytheas Theme

Pytheas teması, Wpexplorer tarafından sunulan profesyonel wordpress eğitim ve kurumsal firma temasıdır. Ücretsiz olarak kullanılabilen bu tema hızlı ve kaliteli bir tasarıma sahiptir.

Pytheas wordpress teması kurumsal, şirket veya kişisel blog olarak ta kullanabileceğiniz duyarlı, düzenli ve oldukça kaliteli çok amaçlı bir temadır. Firma logonuza göre tema renk seçimi yapabilir ve özel css kodları kullanabilirsiniz. Sayfalar ve arşivler için özel düzen, özel başlık, özel menü ve arkaplan, tam genişlikte şablon, sosyal ağ ikonları, portföy özel mesaj türü, büyük slider alanı ve dahili yoast seo desteği gibi özelliklere sahiptir. Tema yönetim paneli ve çeviri için .po/.mo dosyalarını içerir.

Kullanım: Anasayfayı etkinleştirmek için WordPress Ayarlar > Okuma Ayarları > Sabit sayfa (aşağıda seçin) işaretleyerek Ön Sayfayı: Anasayfa olarak seçmelisiniz.

indirindir bulutdemo

 6  Diary Theme

Diary Theme

DiaryNotebook teması, S5themes tarafından yayınlanan ücretsiz wordpress eğitim temasıdır.

Diary/Notebook theme, eğitim veya kişisel blog sitesi kurmak isteyenler için oldukça kullanışlı, sade ve hızlı bir temadır. Tema not defteri görünümünde profesyonelce tasarlanmıştır. Sade bir şekilde hazırlanmış yönetim panelide tema arkaplan, logo ve favicon ekleyebilir ve temanın rengini değiştirebilirsiniz. Stats alanına Google Analytics veya Yandex Metrica gibi hizmetlerin kodlarını ekleyebilir sitenizi takip edebilirsiniz. Temada Twitter ve  facebook sosyal ağ simgeleri, seo uyumlu tasarım, google web fontları ve dahili iletişim formu yer almaktadır.

indirindir bulutdemo

 7  Accelerate Theme

Accelerate Theme

Accelerate teması, Themegrill tarafından ücretsiz olarak sunulan çok amaçlı duyarlı bir wordpress temasıdır.

Portföy, iş, blog, eğitim, seyahat veya kurumsal web siteleri için kullanılabilir profesyonel bir temadır.Accelerate teması, 4 sayfa düzeni ile tüm ihtiyaçları karşılacayacaktır. Logonuza göre tema renk seçimi yapabilir ve özel css kodları kullanabilirsiniz. Sayfalar ve arşivler için özel düzen, Boxed (Kutulu) ve Wide (Geniş) sayfa düzeni gibi özelliklere sahiptir. Tema yönetim paneli ve çeviri için .po/.mo dosyalarını içerir.

indirindir bulutdemo

 8  Arras Theme

Arras Theme

Arras teması, GPL V2 lisansı ile Zy.sg tarafından ücretsiz sunulan çok amaçlı bir wordpress temasıdır. Arras wordpress teması, kişisel blog, şirket, haber, teknoloji, siyasi, dergi, oyun, okul ve üniversite teması gibi birçok alanda kullanılmak üzere yapılandırılmıştır. Florida International Üniversitesi, American University in Bulgaria ve San Diego State University gibi birçok üniversite tarafından kullanılmaktadır.

Anasayfada manşet (slider) alanı ile 4 farklı özelleştirilebilir düzen (görünüm) seçeneği ve kendi sitenize göre seçebileceğiniz 5 farklı tema düzeni bulunmaktadır. Basit ve kullanışlı tema yönetim paneli ile tama özelliklerini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Temada (Sekmeli Kenar, Seçme Konular, Facebook Activity Box, Google+ Badge, Twitter, Video ve Sosyal Düğmeler) yer almaktadır.

Arras Theme, çok amaçlı bir tema olduğundan dolayı yardım kuruluşları, üniversiteler, dernekler ve spor klüpleri gibi 10 binden fazla kurumsal kuruluş tarafından kullanılmaktadır.

indirindir bulutdemo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir