ücretsiz wordpress kişisel blog temaları

Ücretsiz WordPress Kişisel Blog Temaları (Blogging Themes)

Ücretsiz wordpress kişisel blog temaları (blogging themes) wordpress bloglar için sunulan temalardır. WordPress kişisel blog temaları portföy ve magazin teması olarak ta kullanılabilir. Listede şirketlerin veya üniversitelerin duyuru sayfalarında kullanılabilen çok amaçlı uygun temalar da yer almaktadır. Temaların çoğu duyarlı tasarım (responsive) özellik ile oluşturulduğu için tüm mobil cihaz kullanıcılarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

WordPress gelişmiş yapısı, profesyonel güncelleme desteği ve esnek yapısı sayesinde birçok blog kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. Anket sonuçlarına göre her 4 web sitesinden 1’i wordpress kullanıyor. WordPress içerik yönetim sisteminin bukadar yaygın olarak kullanılması tema üreticilerinin sayısını artırmış ve bir sektör haline getirmiştir. Bu tema üreticilerinin ücretsiz olarak sunduğu temaları bir araya getirdik ve kısa bir şekilde bazı özellikleriniz yazdık listeden indirebilir ve özgürce kullanabilirsiniz. Temanın demo ve indirme linklerinin bulunduğu kaynak web sitesine ulaşamadığınız durumlarda Yandex Disk üzerinden de indirebilirsiniz.

 1  Sentience Theme

Sentience Theme

Sentience teması, CPOThemes tarafından sunulan ücretsiz bir wordpress kişisel blog temasıdır.

Sentience wordpress teması kişisel blog veya fotoğrafçı teması olarak kullanabileceğiniz duyarlı, düzenli ve oldukça kaliteli bir temadır. Tema düzeni her ekran boyutuna uyumlu olarak tasarlanmıştır. Konulara eklediğiniz (öne çıkarılan görseller) anasayfada büyük boy olarak yer alacaktır. Logonuza göre tema renk seçimi yapabilir, arkaplan görselini değiştirebilir ve özel css kodları kullanabilirsiniz. Sayfalar ve arşivler için özel düzen, 5 farklı kenar çubuğu, woocomerce desteği, sınırsız renk seçimi, portföy özel mesaj türü, özel kısa kodlar ve google web fontları gibi özelliklere sahiptir. Tema yönetim paneli ve çeviri için .po/.mo dosyalarını içerir.

Tam genişlikte sayfa düzeni, entegre bir iletişim formu ve birden fazla sayfa şablonları ile birlikte geliyor. Bu şablonlar herhangi bir ek eklenti olmadan sayfalara esneklik vermek için tasarlanmıştır.

indirindir bulutdemo

 2  Duena Theme

Duena Theme

Duena teması, Duena studio tarafından ücretsiz olarak yayınlanan duyarlı bir wordpress kişisel blog temasıdır.

Duena kişisel bloglar için özel olarak tasarlanmış bir *Bootstrap şablondur. Tüm HTML elemanları, bileşenleri ve diğer içerikler tablet, telefon ve bilgisayarlarda tüm tarayıcılarda mükemmel uyum sağlar. Kırmızı ve tonları ile sıcaklık ve tutku veren tema tasarımı hakim. 2 sütunlu görsel tasarım, öne çıkarılan görsel, özel mesaj biçimleri, özel menüler ve özel arka plan gibi özelliklere sahiptir.

*Bootstrap: Açık kaynak kodlu, ücretsiz bir tasarım aracıdır. Kolayca telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar için farklı ve cihaz büyüklüğüne uygun şekilde sitenizin gözükmesini sağlayan temalar/tasarımlar yapabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 3  Frames Themes

frames theme

Frames teması, s5themes tarafından oluşturulan basit bir wordpress kişisel blog temasıdır. Frames teması basit bir fotoğraf teması olarak fotoğrafçılar tarafından da kullanılabilir.

s5themes tema üretcisinin tüm temalarında standart olarak yer alan kullanımı kolay ve kullanışlı bir tema yönetim paneline sahiptir. Burada firmanızın özel logosunu ve faviconunu ekleyebilirsiniz. Google web fontları, sosyal simgeler, özel menü ve basit bir seo yapısı ile hazırlanmıştır. Google analytics ve yandex metrica gibi web istatistik kodlarını destekler.

indirindir bulutdemo

 4  Winterize Theme

winterize theme

Winterize teması, s5themes tarafından yayınlanan kişisel web site temasıdır. Tam genişlikte basit bir temadır.

Sabit menüler, Google web fontları, sosyal simgeler, özel menü ve basit bir seo yapısı ile hazırlanmıştır. Google analytics ve yandex metrica gibi web istatistik kodlarını destekler. Dahili iletişim formuna e-mail adresinizi girerek direk olarak ziyaretçilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 5  Cody Theme

cody theme

Cody teması, s5themes tarafından sunulan kullanışlı bir ücretsiz wordpress blog temasıdır.

Seo uyumlu tasarım, hareketli logo ve konu görselleri, tema yönetim arayüzü, sosyal ikonlar, özel menü ve istatistik kod desteği gibi özelliklere sahiptir.

indirindir bulutdemo

 6  Gimme5 Theme

Gimme5 Theme

Gimme5 teması, s5themes tarafından *Buddypress ekletisinin kullanımına uygun olarak tasarlanmış profesyonel bir blog ve topluluk temasıdır.

Gimme5 theme responsive (duyarlı tema) özelliğine sahiptir. Sitenizin üst tarafına resimli konular ekleyerek ön plana çıkarabilirsiniz. Tema çok sade olan bir yönetim paneline sahip burda sayfanızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

*BuddyPress: Üye profilleri, etkinlik akışı, kullanıcı grupları, mesajlaşma ve daha fazlasıyla her tür sosyal ağı WordPress üzerinde çalıştırmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir eklentidir.

indirindir bulutdemo

 7  Moments Theme

Moments Theme

Moments teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz, profesyonel bir responsive (duyarlı) wordpress blog temasıdır.

Moments theme kişisel blog siteleri kurmak için oldukça kullanışlı bir temadır. Anasayfada sabit sol menü ile diğer tasarımlardan farklı görünüyor. 8 farklı yazı yayınlama biçimi ile (video, ses, foto galeri) gibi paylaşımlar yayınlayabilirsiniz. Temayı kurduğunuz zaman oluşturduğunuz sayfalara bir kaç template (şablon) gelecektir (İletişim, Adres) gibi ek özellikli sayfalar oluşturma imkanı bulunmaktadır. Tema çok sade olan bir yönetim paneline sahip burda sayfanızı dilediğiniz gibi değiştirebilir ve ek özellikler katabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 8  Koi Theme

koi free theme

Ndesign studio tarafından sunulan themify tarafından yeniden düzenlenen ücretsiz sürüm tema grafikler ve dokulu arka plan ile desteklenmiş renkli ve şık bir kişisel blog temasıdır. Sağ kenar çubuğu ve alt bilgi sütunları bulunuyor. Ücretsiz versiyonda destek bulunmamaktadır.

indirindir bulutdemo

 9  Diary Theme

Diary Theme

Diary teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz wordpress blog temasıdır.

Diary/Notebook Theme, kişisel blog sitesi kurmak isteyenler için oldukça kullanışlı, sade ve hızlı bir temadır. Tema not defteri görünümünde profesyonelce tasarlanmıştır. Sade bir şekilde hazırlanmış yönetim panelide tema arkaplan, logo ve favicon ekleyebilir ve temanın rengini değiştirebilirsiniz. Stats alanına Google Analytics veya Yandex Metrica gibi hizmetlerin kodlarını ekleyebilir sitenizi takip edebilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 10  Prosume Theme

Prosume Theme

Prosume teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz, duyarlı bir ücretsiz wordpress blog temasıdır.

Prosume, blog sitesi kurmak isteyenler için oldukça kullanışlı, sade ve hızlı bir temadır. Temada 4 template (şablon) bulunmakta ve temada herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yönetim arayüzü, seo uyumlu tasarım ve twitter widget gibi özellikler içermektedir.

indirindir bulutdemo

 11  Shortnotes Theme

shortnotes-theme

Shortnotes teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz, Tumblr benzeri wordpress temasıdır.

Tumblog temalar kısa mesajlar paylaşmaya ve değişik tip medyaları Tumblr’a benzer şeklinde wordpress’te paylaşmanızı sağlar. Tema Responsive (Duyarlı Tema) özelliğine sahiptir. Temayı kurduğunuz zaman 8 farklı yazı yayınlama özelliğine sahip şablonlar yer almaktadır.

indirindir bulutdemo

 12  Focused Theme

Focused Theme

Focused teması, Site web hosting (s5themes) tarafından yayınlanan ücretsiz, responsive wordpress blog temasıdır.

Focused wordpress teması responsive (duyarlı tema) özelliğine sahiptir. Basit kurulum ve kullanışlı tema yönetimi, google web fontları ve sosyal ağ ikonları yer almaktadır.

indirindir bulutdemo

 13  Time Theme

Time theme

Time teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz, sade bir wordpress kişisel blog temasıdır.

Time wordpress teması responsive (duyarlı tema) özelliğine sahiptir ve tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışmaktadır. Sade bir blog teması kurmak isteyenler için ideal bir tasarım, geniş (tam ekran) görünüm ve jQuery PrettyPhoto Lightbox ile anasayfada kayan görselleri ön plana çıkarabilirsiniz. Gelişmiş bir yönetim paneline sahip burda sayfanızı dilediğiniz gibi değiştirebilir ve ek özellikler katabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 14  WP Anniversary Theme

WP Anniversary Theme

WP Anniversary teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz wordpress kişisel blog temasıdır. Tema GPL lisansı altında yayınlandı, ücretsiz olarak ve herhangi bir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz.

Kişisel blog, Anniversary/Yıldönümü veya farklı amaçlar için kullanabileceğiniz kullanışlı bir klasik wordpress temasıdır. Kendine özgü bir tasarıma sahiptir ve anasayfada sosyal ağ ikonları yer almaktadır. Kolay kurulum ve kullanım imkanı, menü yönetim desteği, twitter dahili widget, ızgara ve standart mesaj yayınlama, özel tema düzeni ve 5 farklı görünüm, jquery formlar, ajax tabanlı iletişim formu gibi özelikler ve forum üzerinden ücretsiz destek sağlanmaktadır.

indirindir bulutdemo

 15  JournalCrunch Theme

JournalCrunch Theme

JournalCrunch teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz, duyarlı wordpress magazin ve blog temasıdır.

JournalCrunch wordpress teması, magazin, blog ve portföy sitesi kurmak isteyenler için oldukça kullanışlı, sade ve hızlı bir temadır. 2 farklı manzaraya sahip özel anasayfa özellikli mesajlar ve slider (manşet alanı) mevcuttur. Seo uyumlu, özel menü, google web fontları, twitter eklentisi, iletişim formu ve özel css gibi özelliklere sahiptir.

indirindir bulutdemo

 16  Rockwell Theme

Rockwell Theme

Rockwell teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz bir wordpress blog temasıdır.

Rockwell wordpress teması kişisel blog kullanıcıları için hazırlanmış profesyonel ve kullanışlı bir tasarıma sahiptir. 3 ayrı renk seçeneği sunan temanın anasayfasında sosyal ağ ikonları bulunuyor. 3 ayrı renk seçeneği ile temayı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 17  Colorbold Theme

Colorbold Theme

Colorbold teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz, profesyonel bir wordpress blog temasıdır.

Colorbold wordpress teması kişisel blog kullanıcıları için hazırlanmış profesyonel ve kullanışlı renkli bir tasarıma sahip. Temayı kurduğunuz zaman oluşturduğunuz sayfalara bir kaç template (şablon) gelecektir (İletişim, Adres) gibi ek özellikli sayfalar oluşturma imkanı bulunmaktadır.

indirindir bulutdemo

 18  Simplo Theme

simplo theme

Simplo teması, s5themes tarafından sunulan 6 renk stilli basit ve temiz bir blog temasıdır.

Standart olarak tüm temalarda yer alan standart tema yönetim arayüzü ile çok kolay bir şekilde özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Basit seo özelliği, sosyal ağ hesaplarınız için ikonlar ve forum üzerinden destek verilmektedir.

indirindir bulutdemo

 19  SimploBlack Theme

simploblack theme

SimploBlack teması, s5themes tarafından sunulan 6 renk stilli basit ve temiz bir blog temasıdır.

Simplo temasının siyah renkli tasarımıdır. Standart olarak tüm temalarda yer alan standart tema yönetim arayüzü ile çok kolay bir şekilde özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Basit seo özelliği, sosyal ağ hesaplarınız için ikonlar ve forum üzerinden destek verilmektedir.

indirindir bulutdemo

 20  WiseBusiness Theme

wisebusiness theme

WiseBusiness teması, s5themes tarafından sunulan işletme, portföy ve kişisel blog temasıdır. Çok amaçlı ve profesyonel bir temadır.

Anasayfa hem şirket web siteleri hemde kişisel web sitelerinin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Kayan menüler, sosyal ağ simgeleri ve gelişmiş içerik alanlarına sahiptir.

indirindir bulutdemo

 21  Desingpile Theme

designpile theme

Desingpile teması, s5themes tarafından sunulan 3 renk düzenine sahipt temiz bir wordpress blog temasıdır.

indirindir bulutdemo

 22  Clbrt Theme

clbrt theme

Clbrt teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz çok amaçlı bir wordpress temasıdır. Yılbaşı (yeni yıl) teması olarak hazırlanan tasarımın arkaplan görselini değiştirerek blog teması olarak kullanabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 23  Origin Theme

origin theme

Origin teması, Alienwp tarafından sunulan basit bir wordpress kişisel blog temasıdır. Akıllı telefonlar ve tabletlerde daha iyi görüntüleme için duyarlı bir düzen ile hybrid core framework (tema geliştirme çerçevesi) kullanılarak oluşturulmuştur.

Tema yönetim paneli, gelişmiş widgetlar, özel arkaplan, breadcrumbs ve iletişim formu 7 desteği sağlamaktadır.

indirindir bulutdemo

 24  aReview Theme

areview theme

aReview teması, Athemes tarafından sunulan çok amaçlı bir temadır. Ürün incelemeleri, pazarlama, oyun ve film sitelerinin kullanımına uygun olarak gelişmiş özelliklerle donatılmıştır.

Tüm tarayıcı ve cihazlarda sorunsuz olarak tam duyarlı ve kodlaması sayesinde çok hızlı görüntülenir. Ürün puanlarının sergilendiği alan, sosyal medya ve video gibi toplam 5 özel widget yer alıyor. Özel ürün kaydırma, sosyal medya simgeleri, favicon ve logo yükleme, google web fontları ve tam renk kontrolü gibi özelliklere sahiptir.

indirindir bulutdemo

 25  Makron Theme

makron theme

Makron teması, Athemes tarafından oluşturulan temiz ve duyarlı bir temadır. Dahili wordpress özellştiricisi ile tüm ayarlamalarını yapabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 26  İcon Theme

icon theme

İcon teması, Athemes tarafından sunulan duyarlı bir wordpress kişisel blog temasıdır. Bootstrap kullanılarak inşa edilmiş basit ve temiz bir tasarımdır.

Tema seçenekleri, sayfa şablonları, özel favicon, özel renkler, özel logo ve özel widgetlar yer alıyor. Tema dosyası içerisinde yer alan .po /.mo dil dosyalarını tercüme ederek temayı Türkçe’leştirebilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 27  Flatolia Theme

flatolio theme

Flatolia teması, Athemes tarafından sunulan çok amaçlı bir temadır. Tam ekran düzeni ile blog, portföy ve firma web sitelerinde kullanılabilir. Geniş ekran tasarımda üst kısımda tam ekran görsel ve hareketli logo ekleyebilirsiniz.

Firma veya kişisel wordpress blog teması olarak kullandığınızda hakkımızda, portfolio, servis bilgilendirme, promosyon, video ve blog alanı yer alamktadır. Footer alanında twitter, youtube, facebook, dribbble, pinterest, instagram ve flickr sosyal ağ simgeleri ve yan tarafından iletişim 7 formuyla hazırlanmış iletişm formu yer almaktadır. Dahili olarak 11 özel widget ve duyarlı youtube player yer almaktadır. Tasarım demo görünümüne ulaşmak isterseniz demo içeriği kurabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 28  WP Metro Theme

wp metro theme

WP Metro teması, Athemes tarafından sunulan metro tarzı çok amaçlı kullanıma uygun bir temadır. Yeni sürüm Windows 8 ve 10 işletim sistemleri gibi bir arayüze sahiptir. Hızlı ve görsel efektlerle güçlendirilmiştir esnek bir tasarıma sahiptir.

Anasayfa üst kısımda kayan son yazılar, açılır listede tüm popüler sosyal ağ simgeleri ve mobil cihazlarla uyumlu açılır menü yer almaktadır. Aynı zamanda indirdiğiniz tema dosyası içerisinde kurulum ve kullanım dokümantasyonu ve demo içeriği de yer almaktadır.

indirindir bulutdemo

 29  Flato Theme

flato theme

Flato teması, Athemes tarafından sunulan duyarlı bir wordpress kişisel blog temasıdır. Flato teması full-width (tam ekran) ve (flat) düz görünüm ile şirketlerin duyuru sayfalarında da kullanılabilir.

Tema seçenekleri, sayfa şablonları, özel favicon, özel renkler, özel logo ve özel widgetlar yer alıyor.

indirindir bulutdemo

 30  Fontana Theme

fontana theme

Fontana teması, Athemes tarafından yayınlanan duyarlı basit bir wordpress blog temasıdır. Karmaşık bir tasarımdan uzak olarak basit bir listeleme yöntemi kullanılmıştır. Ziyeretçilerinizin üretiğiniz içeriklere kolayca ulaşmasını istiyorsanız fontana temasını seçebilirsiniz.

Tema seçenekleri, sayfa şablonları, özel favicon, özel renkler, özel logo ve özel widgetlar yer alıyor.

indirindir bulutdemo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir