ücretsiz wordpress haber temaları

Ücretsiz WordPress Haber Temaları (News Themes)

Ücretsiz wordpress haber temaları (news themes) haber sitesi kurmak isteyenler için sunulan alternatiflerdir. WordPress haber temaları magazin, dergi, teknoloji, spor, moda ve sağlık siteleri gibi projeler için çok amaçlı kullanıma uygundur. Ücretsiz olmalarına rağmen tema yönetim paneli, seo uyumu, widget desteği ve reklam alanları gibi gerekli olan tüm ana fonksiyonlara sahip olan bu temaları dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Genel olarak haber ve magazin temaları aynı kategoride yer aldığı için listede haber teması olarak kullanabileceğiniz magazin temalarına da yer verilmiştir.

WordPress Haber Siteleri İçin Uygun Mudur?

WordPress esnek yapısı sayesinde neredeyse tüm web projeleri için uygundur. Haber sitesi kurmak isterseniz ücretli veya ücretsiz bir tema ile istediğiniz gibi bir web sitesine sahip olabilirsiniz. The New York Times, BBC America, CNN, NBC Sports, China Journal ve Times Live gibi dünyaca ünlü haber siteleri de wordpress ile oluşturulmuştur. Ayrıca Türkiye’de de wordpress ile hazırlanmış popüler haber siteleri bulunmaktadır.

 1  Hueman Theme

Hueman Theme

Hueman teması, Alxmedia (Alexander Agnarson) tarafından sunulan ücretsiz wordpress haber/magazin temasıdır. Hueman wordpress teması çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz profesyonel bir tasarıma sahiptir. WordPress.org de en çok indirilen temalardan biridir. Tema AlxMedia tarafından Presscustomizr’a devredilmiştir ve bundan sonra temayı Presscustomizr geliştirecek ve ücretsiz olarak sunacak.

Türkiyedeki birçok wordpress blog sitesinde kullanılan hueman theme, GPLv3 lisansı ile açık kaynak kodlu olarak dağıtılan popüler bir temadır. Ücretsiz olmasına rağmen premium temalardan geri kalan hiçbir yanı yoktur. Kaliteli görsel düzeni ve kullanıcı dostu arayüzü ile çok pratik ve kullanışlıdır. Tasarımında basit bir kod yapısı, modern css ve düz bir görünüm kullanmıştır. Tema tasarımcısı diğer temalara göre neredeyse hiçbir görsel kullanmayarak çok hızlı çalışmasını amaçlamıştır. Herhangi bir kısıtlama olmadan tema yönetim panelinden istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Tasarım, tam genişlik (full-width) ve kutu (boxed layout) olmak üzere 2 ayrı sayfa düzeni sunuyor. Retina ekranlar ve yüksek çözünürlük desteği, ultra duyarlı (responsive) tasarım, kapsamlı stil seçenekleri ve renk seçimi ve Özel kısa kodlar ve google web fontları gibi özelliklere sahiptir. Çeviri için .po / .mo dil dosyalarını içerir.

Paylaşım düğmeleri ve temel shortcodes gibi bazı özellikler kısıtlı olabilir.

indirindir bulutdemo

 2  ColorMag Theme

ColorMag Theme

ColorMag teması, Themegrill tarafından yayınlanan ücretsiz duyarlı bir wordpress haber temasıdır.

ColorMag wordpress teması haber, gazete, dergi ve magazin siteleri için uygun bir temadır. Ücretsiz olmasına rağmen çok profesyonel hazırlanmıştır. Anasayfada özellikli (manşet) slider alanı bulunuyor. Özellikle ana sayfanıza sığacak şekilde tasarlanmış olan 8 özel widget bulunuyor. Özel logo ekleyebilir ve logonuza göre renk seçebilirsiniz.

Temanın ücretsiz sürümünde renk, yazı fontları, widget ve sosyal ağ ikonları gibi kısıtlamalar ve görünümde farklılıklar olabilir.

indirindir bulutdemo

 3  Arras Theme

Arras Theme

Arras teması, GPL V2 lisansı ile Zy.sg (Melvin Lee) tarafından ücretsiz sunulan wordpress haber/magazin temasıdır. Arras wordpress teması, kişisel blog, şirket, haber, teknoloji, siyasi, dergi ve oyun teması gibi birçok alanda kullanılmak üzere yapılandırılmıştır.

Herhangi bir kısıtlama olmadan açık kaynak kodlu olarak sunulan tema içerik yönetim sistemleri gibi forum sitesi ve Google grup sayfasındaki kullanıcılardan gelen talep ve hata bildirimleri ile sürekli olarak güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Anasayfada manşet (slider) alanı ile 4 farklı özelleştirilebilir düzen (görünüm) seçeneği ve kendi sitenize göre seçebileceğiniz 5 farklı tema düzeni bulunmaktadır. Basit ve kullanışlı tema yönetim paneli ile tama özelliklerini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Esnek ve kullanışlı bir yapısya sahip olan tema birçok üniversite, uluslararası kuruluşlar ve dernekler gibi 10.000 den fazla projede kullanılmaktadır.

FlexSlider 2 (manşet alanı) slider, 4 farklı düzen ve 3 özelleştirilebilir yazı bölümü, dört farklı düzen seçeneği ile özelleştirilebilir arşivler sayfası, video, ses, galeri ve resim yazılan formatlarını destekler, tam genişlikli, blog arşivleri ve sayfa şablonları yönlendirme, siteniz için 5 özel renk düzenleri, sağdan sola (RTL) dil desteği ve kategoriler için taksonomi desteği gibi gelişmiş özelliklere sahiptir.

indirindir bulutdemo

 4  Point Theme

Point Theme

Point teması, Mythemeshop tarafından sunulan ücretsiz çok amaçlı wordpress temasıdır. Sade bir tema isteyenler için ideal bir seçimdir.

Firma, kişisel blog ve haber sitesi gibi birçok alanda kullanabileceğiniz html5 ve css3 ile güçlendirilmiş güncel bir temadır. Anasayfada kayan menüler, reklam ve özel widget alanları yer alıyor. Gelişmiş bir yönetim paneliyle temayla ilgili bütün işlemleri çok basit bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Çeviri için .po/.mo dosyalarını içerir.

Tüm MyThemeShop temalar gibi, duyarlı (responsive) olan tema tüm cihazlarda ve tarayıcılarda sorunsuz çalışır. 7 özel bileşen, 2 site düzeni, bir yazar kutusu ve ilgili mesajlar, reklam yönetimi, çapraz tarayıcı uyumluluğu ve tüm arama motorlarına optimizasyonu içerir.

indirindir bulutdemo

 5  Oxygen Theme

Oxygen Theme

Oxygen teması, AlienWp Themes tarafından yayınlanan ücretsiz wordpress haber/magazin temasıdır.

Haber sitesi, dergi, kişisel blog veya teknoloji sitesi kurmak isterseniz Oxygen Theme farklı yapısıyla tam size göre. Gelişmiş mobil tarama (responsive) özelliği ile profesyonel bir deneyim sunuyor. Farklı bir anasayfa, gelişmiş widget alanları, seo uyumlu tasarım ve 3 menü düzeni ile istediğiniz bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Temanın yönetim paneli ile tema ayarlarını yapabilir ve temada bulunan 5 widget alanına istediğinizi ekleyebilirsiniz. Tema .mo ve .po çeviri dosyaları içerir.

indirindir bulutdemo

 6  QuickStart Theme

QuickStart Theme

QuickStart teması, Gabfirethemes tarafından yayınlanan ücretsiz haber/blog temasıdır.

QuickStart bir blog veya haber sitesi kurmak isteyenler için oldukça kullanışlı ve hızlı bir temadır. Tema “kategori tabanlı reklam” seçeneği ile birlikte bir reklam modülü içerir. Bu modül ile her kategori için farklı reklamlar görüntüleyebilirsiniz.

Tema kontrol paneli ile çeşitli seçenekleri, etkin ve pasif etme işlemlerini yapabilirsiniz. Tema kontrol paneli üzerinde, istediğiniz kategoriyi tasarlanmış medya galeri şablonu kullanarak medya galeri modunda görüntülenecek kategoriler tanımlayabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 7  FastNews Theme

fast news theme

FastNews teması, Kopatheme tarafından yayınlanan ücretsiz bir (Duyarlı-Responsive) wordpress haber temasıdır.

Tema profesyonel, kullanımı kolay ve basit bir tasarıma sahiptir. Duyarlı bir tema olan Fast News, masaüstü, tablet ve tüm mobil aygıtlarda sorunsuz görüntülenmektedir. Tamamen özelleştirilebilir esnek bir yapıya sahiptir ve renk düzeni, sınırsız kenar çubuğu, ve kullanışlı widgetlar içerir. Bu temayı kullanarak bir dergi, haber, blog sitesi yapabilirsiniz. Temanın içinde dil dosyası mevcut bunu Türkçe olarak çevirisini yapabilirsiniz.

Temanın ücretsiz sürümünde renk, yazı fontları, widget ve sosyal ağ ikonları gibi kısıtlamalar ve görünümde farklılıklar olabilir.

indirindir bulutdemo

 8  News Mix Theme

news-mix-theme

News Mix teması, Kopatheme tarafından yayınlanan ücretsiz bir (Duyarlı-Responsive) wordpress haber temasıdır.

Tema profesyonel, kullanımı kolay ve profesyonel bir tasarıma sahiptir. Duyarlı bir tema olan News Mix, masaüstü, tablet ve tüm mobil aygıtlarda sorunsuz görüntülenmektedir. Tamamen özelleştirilebilir esnek bir yapıya sahip olan temanın ücretsiz sürümünde sınırsız kenar çubuğu, ve 5 widget içerir. Bu temayı kullanarak bir dergi, haber, blog sitesi yapabilirsiniz. Temanın içinde dil dosyası mevcut bunu Türkçe olarak çevirisini yapabilirsiniz.

Temanın ücretsiz sürümünde renk, yazı fontları, widget ve sosyal ağ ikonları gibi kısıtlamalar ve görünümde farklılıklar olabilir.

indirindir bulutdemo

 9  Kent Theme

Kent Theme
Kent teması, Fabthemes tarafından yayınlanan kullanışlı, hızlı ve sade bir ücretsiz wordpress haber temasıdır.

WordPress haber teması, dergi, oyun veya kişisel blog için kullanabileceğiniz sade bir temadır. Tema kodlarında kısıtlama olmadığı için tema renk düzenlerini değiştirebilir ve temanın yönetim panelinden görünüm ve arkaplan belirleyebilirsiniz. Anasayfada tema manşet bölümü jQuery içerik kaydırıcısı (jQuery Slider) kullanmıştır.

indirindir bulutdemo

 10  TechMag Theme

TechMag Theme

TechMag teması, Wpdance tarafından yayınlanan ücretsiz wordpress teknoloji temasıdır. Anasayfa düzeni ile profesyonel bir görünüme sahiptir.

TechMag, wordpress teknoloji teması, haber, e-gazete sitesi kurmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Ana sayfasında 3 sütun bulunduğu için çok amaçlı kullanıma uygundur. Özel video bileşeni, popüler yazılar, reklam alanları, sosyal medya hesapları, kendine ait yönetim paneli gibi bir çok fonksiyonu bulunuyor.

Menüler çok düzgün hazırlanmış bu yüzden kullanıcı sitede istediğine anında ulaşabilir. TechMag temasının kurulum ve yapılandırması kolaydır. Hem ücretsiz hemde kaliteli olması yönüyle diğer tasarımlara göre üstünlük sağlamıştır.

indirindir bulutdemo

 11  JustWrite Theme

justwrite theme

JustWrite teması, Alexandru Cosmin tarafından yayınlanan ücretsiz haber/magazin temasıdır. Tema duyarlı tasarım, modern bir tasarım ve oldukça hızlı bir yapıya sahiptir. 10 bölüm ve 8 özel kenar widgetleri ile ana sayfanıza düzen verebilirsiniz.

Navigasyon menüsü, sayfa preloaders ve yeni yazı tipleri temada dahili olarak yer alıyor. Twitter son mesajlar, popüler yayınlar, sekmeler, 300px reklam, 125px reklam, özel mesaj ve sosyal profiller gibi 8 özel widget içeriyor.

indirindir bulutdemo

 12  MH Magazine Lite Theme

mh magazine lite

MH magazine lite teması, Mhthemes tarafından sunulan ücretsiz bir dergi/haber temasıdır. Tema gerekli tüm temel fonksiyonları içermektedir. Dergi, blog ve diğer profesyonel editoryal web siteleri için uygundur.

Standart wordpress widgetlar ve reklam alanları gibi 12 alana sahiptir. MH custom mesajlar, MH slider ve MH facebook likebox gibi popüler widgetlar temel sürümün içinde de yer alır.

Temanın ücretsiz sürümünde renk, yazı fontları, widget ve sosyal ağ ikonları gibi kısıtlamalar ve görünümde farklılıklar olabilir.

indirindir bulutdemo

 13  AccessPress Mag Theme

accesspress mag theme

AccessPress mag teması, Accesspressthemes tarafından ücretsiz olarak sunulan duyarlı bir temadır. Mag theme haber, online dergi, gazete, blog ve kişisel siteler için kullanılabilir esnek ve modern bir yapıya sahiptir.

Duyarlı düzeni yanında çeşitli tema seçenekleri özelleştirme için kullanılabilir. Yorum sistemlerinde yerleşik düzen, sosyal medya entegrasyonu, SEO yapısı, videolar ve özel başlıklar gibi özelliklere sahiptir.

Temanın ücretsiz sürümünde renk, yazı fontları, widget ve sosyal ağ ikonları gibi kısıtlamalar ve görünümde farklılıklar olabilir.

indirindir bulutdemo

 14  Fashionista Theme

fashionista theme

Fashionista teması, Athemes tarafından sunulan çok amaçlı bir wordpress temasıdır. Blog düzenine sahip olan tema haber/magazin teması olarakta kullanılabilir. Oldukça hızlı yapısı ve duyarlı düzeni ile tüm cihazlarda sorunsuz görüntülenmektedir.

Tema yönetim paneli, google yazı fontları ve sosyal medya ikonları gibi özellikler dahili olarak yer almaktadır. Footer (tema alt bilgi) kısmını silmek isterseniz 5$ gibi bir ücret ödemeniz gerekecektir.

indirindir bulutdemo

 15  MesoColumn Theme

mesocolumn theme

Mesocolumn teması, Dezzain.com tarafından ücretsiz olarak sunulan wordpress haber temasıdır. Topluluk, blog, dergi ve WooCommerce eklenti desteği ile e-ticaret siteleri için de uygun bir temadır. Aynı zamanda BuddyPress, bbPress, Jigoshop gibi yan sistemleri de desteklemektedir. Tema modern bir yapıya sahip html5 ve css3 üzerine inşa edilmiştir.

Logo, favori simge, renkler, başlıklar, arka plan ve daha birçok özellikleri kontrol etmek için yerleşik tema yönetim paneline sahiptir. Google web fontları, her kategori için renk seçeneği, farklı anasayfa düzenleri ve reklam alanları mevcuttur.

indirindir bulutdemo

 16  Forceful Lite Theme

forceful theme

Forceful lite teması, Kopatheme tarafından ücretsiz olarak sunulan bir wordpress temasıdır. Dergi, haber siteleri yada blogların kullanımına uygundur. Forceful güncel tasarım trendleri kullanılarak inşa edilmiştir. HTML5, CSS3 ve jQuery teknolojileri kullanılmıştır. Her ekran boyutuna en uygun ultra duyarlı tasarım getiriyor.

Forcefull wordpress teması aklınıza gelebilecek herhangi bir WordPress tabanlı web projesi için idealdir.

indirindir bulutdemo

 17  Gadgetry Theme

gadgetry free theme

Gadgetry teması, Themefuse tarafından sunulan duyarlı tasarıma sahip ücretsiz haber/dergi temasıdır. Gadgetry teması basit olmasına rağmen temiz ve modern bir görünüme sahip olduğu için birçok web sitesinde ücretsiz wordpress haber teması olarak kullanılmaktadır. Kişisel blog, magazin veya küçük dergi tarzı web siteleri için uygundur. Özellikle profesyonel görünümlü web sitesi oluşturmak isteyenler için hızlı ve kolay bir çözüm sunmak için tasarlanmıştır.

Alternatif renk düzenleri, dahili kısa kodlar (shortcodes), anasayfada, manşet (slider) alanı, sayfa şablonları, widget ve seo uyumu gibi özelliklere sahiptir.

indirindir bulutdemo

 18  Resolution Theme

resolution theme

Resolution teması, Kopatheme tarafından sunulan e-dergi, blog ve kurumsal web siteleri için uygun ücretsiz bir temadır. Tema tüm tarayıcılarla tam uyumlu olarak çalışmakta ve responsive (duyarlı tasarım) olarak hazırlanmıştır.

Html5, CSS3 ve jQuery teknolojileri ile hazırlanan tema gerekli olan tüm ana fonksiyonlara sahiptir.

indirindir bulutdemo

 19  The Newswire Theme

the newswire theme

The newswire teması, Wpdevshed tarafından sunulan ücretsiz bir temadır. Anasayfada manşet (slider) alanı, son mesajlar ve duyarlı tasarım gibi özelliklere sahiptir.

Blog, yerel haber siteleri gibi projeler için uygundur. Anasayfada büyük manşet (slider) alanı ve gerekli olan tüm fonksiyonlar temada mevcuttur.

indirindir bulutdemo

 20  Solon Theme

solon theme

Solon teması, Athemes tarafından sunulan kullanışlı bir haber, magazin ve blog temasıdır. Gerekli olan tüm ana fonksiyonlar temaya dahildir. Ücretsiz olmasına rağmen gerekli olan tüm ihtiyaçlarınız karşılayacaktır. Tema düzeni blog siteleri için daha uygundur fakat haber sitesi olarakta kullanılabilir.

Tema yönetim paneli, google yazı fontları ve sosyal medya ikonları gibi özellikler dahili olarak yer almaktadır. Aynı zamanda görsel yakınlaştırma efekti ve hızlı bir yapıya sahiptir.

indirindir bulutdemo

 21  WP Herald Lite Theme

wp herald theme

WP herald lite teması, Athemes tarafından sunulan profesyonel bir haber temasıdır. Gerekli olan tüm ana fonksiyonlar temaya dahildir. Ücretsiz olmasına rağmen gerekli olan tüm ihtiyaçlarınız karşılayacaktır.

Tema yönetim paneli, google yazı fontları ve sosyal medya ikonları gibi özellikler dahili olarak yer almaktadır.

indirindir bulutdemo

 22  Rowling Theme

rowling theme

Rowling teması, Anders Norén tarafından yayınlanan sade ve zarif bir magazin temasıdır. E-dergi, haber ve blog teması olarak kullanılabilir.

Duyarlı tasarım ile inşa edilen tema özel vurgu, 3 menü alanı, 4 widget alanı ve 3 özel widget (Flickr, son mesajlar, yorumlar) desteği sunuyor. Yazı içinde dahili (related posts) benzer yazılar yer almaktadır.

indirindir bulutdemo

 23  Times Theme

times themes

Times teması, Rohit Tripathi tarafından yayınlanan haber/magazin temasıdır. Rohitink.com da yer alan en iyi temalardan biridir blog, haber ve magazin teması olarak kullanılabilir.

Çoklu navigasyon menüleri, duyarlı tasarım, öne çıkan görsel, sosyal simgeler, WooCommerce uyumu ve 4 sütun desteği sunuyor. Gelişmiş özellikler için temanın pro sürümünü satın almanız gerekir.

indirindir bulutdemo

 24  MioMio Theme

miomio theme

Miomio teması, Manoolia digital agency tarafından sunulan basit ve ücretsiz bir wordpress temasıdır. Çok kaliteli ve profesyonel bir tasarıma sahiptir. Kişisel blog teması görünümünde olan tema çok amaçlı kullanıma uygundur.

Gelişmiş tema yönetim paneli, google web fonts, kısa kodlar, manşet (slider) alanı, duyarlı tasarım, css3 animasyonlar ve sayfa hızı için optimize edilmiştir.

indirindir bulutdemo

 25  Meeta Theme

meeta free wordpress theme

Meeta teması, Wpzoom tarafından yayınlanan ücretsiz wordpress kişisel blog, magazin temasıdır.

Meeta, kişisel blog ve haber sitesi kurmak isteyenler için Html5 ve Css3 ile güçlendirilmiş oldukça kullanışlı responsive bir temadır. Anasayfa üst kısım (header image) görsel ekleyebilir ve 3 ayrı şablonu bulunan tema ile farklı sayfalar oluşturabilirsiniz. Tema yönetim panelinde sayfanızın rengini belirliyebilir ve özel arka plan belirliyebilirsiniz. Temada çeviri dosyaları (.po – .mo) mevcuttur.

indirindir bulutdemo

 26  SnapWire Theme

SnapWire Theme

SnapWire teması, Gabfirethemes tarafından yayınlanan müthiş bir çerçeve üzerine inşa edilmiş ücretsiz wordpress haber temasıdır. SnapWire WordPress kullanıcıları için Gabfire tarafından sunulan ilk ücretsiz temadır.

Profesyonel bir wordpress haber teması, portal, taraftar platformu, dernek, gazete veya kişsel blog gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz. Ana sayfada manşet bölümü (slider) yer alıyor tema yönetim panelinden kontrolünü sağlayabilirsiniz. Tema “kategori tabanlı reklam” seçeneği ile birlikte bir reklam modülü içerir, bu modül ile her kategori için farklı reklamlar görüntüleyebilirsiniz. Temada 3 faklı renk opsiyonu bulunmaktadır.

SnapWire temasında yer alan medya galeri şablonu kullanarak istediğiniz kategorileri galeri şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Tema kontrol paneli ile çeşitli seçenekleri, etkin ve pasif etme işlemlerini yapabilirsiniz. Ücretsiz bir tema olduğu için temayla ilgili destek forum üzerinden sağlanmaktadır.

Not: gabfirethemes.com sitesinde bu tema kaldırılmıştır yine de kullanmak isterseniz alternatif bağlantıdan indirebilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 27  Musica Theme

Musica Theme

Musica teması, Kopatheme tarafından yayınlanan ücretsiz bir wordpress magazin/haber temasıdır. Kullanışlı, sade ve duyarlı bir tasarıma sahiptir. Dergi, blog ve haber sitesi olarak kullanabilirsiniz.

Kolay bir şekilde özelleştirilebilen tema,  kısa kodlar, renk seçimi, sınırsız kenar çubuğu ve birçok widget içerir.

indirindir bulutdemo

 28  Table Theme

Table theme

Table teması, ThemeJunkie tarafından ücretsiz olarak sunulan bu teme özellikle haber, teknoloji, ve magazin tarzı web siteleri için ideal bir temadır. Akıllı tasarım ve XHTML geçerli yapısıyla WordPress sitesi için maksimum arama motoru görünürlüğü sağlar. Gelişmiş tema kontrol paneli, sosyal widgetlar, özel sayfa şablonları (arşiv, iletişim formu, tam genişlik) gibi özellikler yer almaktadır.

indirindir bulutdemo

 29  Envince Theme

envince theme

Envince teması, Themegrill tarafından sunulan ücretsiz wordpress haber temasıdır. Envince teması mobil dostudur iPhone, iPad ve diğer küçük mobil cihazlarda görüntülenirken otomatik olarak uyum sağlar. Birden fazla sayfa düzeni ile birlikte tasarım kutu ve geniş düzen sayfa yapısına sahiptir. Renk ayarlamaları, özel menü, kategori renk seçimi, özel css özellikleri ve 4 özel widget ve widget alanları yer almaktadır.

indirindir bulutdemo

 30  Courage Theme

courage theme

Courage teması, Themezee tarafından sunulan bu tema kişisel blog, dergi veya haber sitesi olarak kullanılabilir. Responsive özelliği ile masaüstü, tablet veya akıllı telefon kullanan ziyaretçileriniz için harika görünümlü bir web sitesi alacak. Tema anasayfa şablonunda şık fullwidth manşet alanı yer almaktadır. Tam genişlik şablon, esnek tasarım, sosyal ağ simgeleri, html5 ve css3 ve güçlü bir tema yönetici paneline sahiptir.

indirindir bulutdemo

One comment

  1. Wordpress Haber Temaları

    Temalar gayet güzel bazılarını arşivime ekledim, teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir