Ücretsiz WordPress Restaurant Temaları

Ücretsiz WordPress Restaurant Temaları (Food Themes)

Ücretsiz wordpress restaurant temaları (food themes) restoran, gıda ve içecek sektörü için sunulan tasarımlardır. WordPress restaurant temaları gıda endüstrisi, online fırın, içecek satışı, kafeterya, bar ve fast food gibi tüm işletmelerin kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır. Restoran ve cafe gibi işletmeler arası rekabet çok zordur. Daha çok müşteri çekmek ve etkin pazarlama stratejileri uygulamanın en iyi yollarından biri cazip ve ilgi çekici web sitesi oluşturmaktır. Birçok insan gerçek yeri ziyaret etmeden önce gideceği yeri görmek ister. Bunu bir web sitesi ile müşterilerinize rahatlıkla sunabilirsiniz. Listede yer alan temalar ücretsiz olmalarına rağmen tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeydedir. Temaları üretici sitesinden indiremezseniz alternatif olarak yüklediğimiz Yandex Disk üzerinden de indirebilirsiniz.

 1  Mia İttalonni Theme

mia ittalonni theme

Mia ittalonni teması, web siteleri için hazır şablonlar sunan TemplateMonster tarafından 52056 ürün kodu ile ücretsiz olarak dağıtılan profesyonel bir wordpress restaurant temasıdır. Kafeterya, kokteyl bar, yemek tarifleri, gıda ve içecek sanayi gibi bir çok işletme tarafından kullanılabilir. Çağdaş bir görünüme sahip olan tasarım ile ziyaretçilerinize hoş bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz.

Çapraz tarayıcı desteği sunan tema esnek (responsive) tasarımı ile tüm cihazlarda sorunsuz ve tam uyumlu olarak görüntülenmektedir. Sorunsuz kurulum ve modern bir yönetim arayüzü ile kolay bir şekilde özelleştirmelerinizi  yapabilirsiniz. Çoklu dil desteği, 8 ayrı yazı formatı, 80+ (shortcodes) kısa kod, çoklu renk seçeneği, yorum ve sosyal paylaşım alanları, widgetler, özel sayfa şablonları, başa dön butonu, 600 den fazla google web fontları, geniş boyut slider alanı, seo uyumlu tasarım ve özel yedekleme gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. Ömür boyu ücretsiz güncelleme ve teknik destek verilmektedir.

indirindir bulutdemo

 2  Sunrise Theme

Sunrise Theme

Sunrise teması, s5themes tarafından yayınlanan ücretsiz, profesyonel bir wordpress restorant/bar temasıdır.

Tema restorant ve bar gibi alanlarda iş yapan işletmeler için kullanılabilecek modern bir tasarıma sahiptir. Tam ekran (full width) olarak hazırlanan anasayfada öne çıkarabileceğiniz sabit görsel alanı, küçük resimlerle sunum yapabileceğiniz alt servis alanı, blog alanı ve hareketli dahili harita bölümü yer almaktadır. İletişim ve adres gibi ek özellikli şablon sayfaları, Facebook, twitter, youtube, google+, skype sosyal ağ simgeleri, foto galeri, saydam açılır menü ve dahili foto galeri gibi özellikler içermektedir.

indirindir bulutdemo

 3  Gourmand Theme

gourmand theme

Gourmand teması, s5themes tarafından oluşturulan ücretsiz bir wordpress restaurant temasıdır. Tema gurmeler için tasarlanmıştır fakat çoklu kullanıma uygun olduğu için restoran, bar, cafe gibi işletmelerde kullanılabilir.

Gourmand wordpress teması, yemeklerin ve içeceklerin tadına bakan gurmelerin yemek ve içecekler hakkında ayrıntılı bilgi ve yemek tarifi sunabileceği gelişmiş bir temadır. Basit bir şekilde kurulumu yabılabilen temanın yönetim panelinde tüm ayarlamaları ve özelleştirmeleri çok hızlı ve basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. logo ve favicon desteği, google web fontları, sosyal ağ ikonları, basit dahili seo, özel menü, yandex metrica, google analytics ve statcounter gibi web site analizi yapan sistemlerin kodlarını desteklemektedir.

indirindir bulutdemo

 4  Bistro Theme

bistro theme

Bistro teması, athemes tarafından ücretsiz olarak sunulan gelişmiş ve oldukça hareketli bir temadır. Ön plana çıkarmak istediğiniz restoran fotoğraflarınızı tam boy olarak anasayfada kayan görseller alanına ekleyebilirsiniz. Sabit arka plan üzerinde kayan firma bilgileri, yemek menüsü ve yorumlar bölümü yer almatadır.

Bistro teması Restaurant eklentisi ile entegreli çalışacak şekilde hazırlanmıştır. Bu eklentiyi kullanarak detaylı yemek menüsü hazırlayabilir bunu anasayfada müşterilerinize sunabilirsiniz.

indirindir bulutdemo

 5  Receptar Theme

receptar theme

Receptar teması, Webman desing tarafından sunulan duyarlı bir wordpress restaurant temasıdır. Tema Chrome, Safari, Opera, Firefox, Internet Explorer 9+ tarayıcıları ile uyumludur. Diğer temalardan farklı olarak sosyal ağ hesaplarınız için simgelerin bulunduğu sabit bir sol menüye sahiptir.

Görüntüleri vurgulamak için yemek kitabından esinlenerek bölünmüş bir ekran görünümü ile oluşturulmuştur. Öne çıkarılan görsel ve yazı özetinin bir arada olduğu orta boy kutucuklar efektlerle desteklenerek daha dikkat çekici görünmesi sağlanmıştır. Beaver Builder sayfa oluşturucu, jetpack eklentisi ve schema.org biçimlendirme desteği sağlanmıştır.

indirindir bulutdemo

 6  Auberge Theme

auberge theme

Auberge teması, Webman desing worpdress tema üreticisi tarafından sunulan çok amaçlı bir temadır. Restaurant ve cafe teması olarak hazırlanan auberge teması aynı zamanda yemek tarfileri blog web sitesi olarak ta kullanılabilir.

Tamamen duyarlı web tasarım ile hazırlanan tema retina (yüksek çözünürlüklü ekran) desteği sunmaktadır. Kenar çubuğu olmadan tam genişlik anasayfa oldukça profesyonel bir görünüme sahiptir. Yemek menüleri oluşturmak için özel yazı türü, sonsuz kaydırma, iletişim formu, paylaşım düğmeleri, slayt gösterisi ve özelleştirilebilir renk düzeni gibi özelliklere sahiptir. Tema seçenekleri panelinden özel arka plan, özel başlık, özel menü özelleştirmelerini yapabilirsiniz. Jetpack, *webman amplifier ve beaver builder sayfa oluşturucu eklentileri desteklenmektedir.

* WebMan Amplifier : Özellikle webman temaları için yapılan eklenti temaların işlevselliğini yükseltmek için özel mesaj türleri, kısa kodlar, metabokslar ve simgeler ekler.

indirindir bulutdemo

 7  Brasseria Theme

brasseria theme

Brasseria teması, templateexpress tarafından ücretsiz olarak sunulan wordpress restoran temasıdır.

Mobil ve tablet cihazlarda harika bir görünüm için tamamen duyarlı bir tasarım ile oluşturulmuştur. Anasayfada geniş slayt alanı ve efektli alanlar ile oldukça hareketli ve hızlı bir temadır. WordPress sisteminin en popüler e-ticaret eklentisi olan woocommerce ile tam uyumlu olarak hazırlanmıştır. Eklentiyi yükleyerek web sitenizden profesyonel bir satış deneyimi yaşatabilirsiniz. 4 hazır sayfa şablonu ve dil çevirisi için .pot dosyası içerir.

indirindir bulutdemo

 8  Perfetta Caffe Theme

perfetta cafee theme

Perfetta caffe teması, gavickpro wordpress tema üreticisi tarafından oluşturulan blog tarzı wordpress restoran temasıdır.

Ziyaretçiler için hızlı ve kolay site deneyimi sunan tema duyarlı bir tasarım ile hazırlanmıştır. Yumuşak orta animasyonlar ile temiz ve sofistike düzenli bir blog teması tarzı oluşturulmuştur. Eğer ziyaretçilerinize içerikleri odaklamak istiyorsanız bu tema ideal bir seçimdir.

indirindir bulutdemo

 9  FoodMag Theme

foodmag theme

FoodMag teması, wpdance tarafından sunulan restoran ve cafe gibi işletmelerin blog sayfalarında kullanılabilen gelişmiş özelliklere sahip çok amaçlı bir temadır. Foodmag teması yemek dergisi, gıdalarla ilgili haber siteleri ve yemek tarifi blogları tarafından kullanılabilir.

Ziyaretçileri artırmaya yönelik olarak dahili SEO (arama motoru optimizasyonu) entegre edilmiştir. Bu sayede arama motorları tarafından etkinliğinizi artırmaya ve web sitenizin daha yüksek puanlar almasına imkan sağlamaktadır. Wpdance temanın yeni wordpress sürümleri ile uyumlu olması için sürekli olarak güncelleme ve teknik destek hizmeti vermektedir.

indirindir bulutdemo

 10  Restaurateur Theme

restaurateur theme

Restaurateur teması, wprestaurateur.com tarafından sunulan basit ve kullanışlı bir restaurant temasıdır.

Sade bir anasayfaya sahip olan tema büyük manşet (slayt) alanı, sosyal ağ ikonları ve footer alanlarından oluşmaktadır.

indirindir bulutdemo

 11  Ari Theme

ari theme

Ari teması, elmastudio tarafından sunulan GNU genel kamu lisanslı çok amaçlı bir wordpress temasıdır.

Ari teması duyarlı web tasarıma sahiptir, bu yüzden web siteniz hem mobil cihazlar hemde büyük masaüstü ekranlarında harika görünecektir. Çapraz tarayıcı uyumlu olan ari teması chrome, safari, internet explorer 7+, firefox, ios ve android ile test edilmiştir.

indirindir bulutdemo

 12  Zylyz Theme

zylyz theme

Zylyz teması, fabthemes tarafından sunulan yemek tarifleri blog temasıdır. Tema restoran ve cafe gibi işletmelerin blog sayfalarında veya birkaç özelleştirme ile işletme web sitesinde kullanılabilir.

Tema yönetim paneli, özel mesaj türleri, taksonomiler, metabox ve manşet (nivo slider) gibi özelliklere sahiptir.

indirindir bulutdemo

 13  Restaurant Theme

restaurant theme

Restaurant teması, fabthemes tarafından sunulan profesyonel bir wordpress restaurant temasıdır. Tema online satış yapan restoran ve cafeler için ideal bir seçimdir.

Yemek ve içecek menü öğeleri, hakkımızda alanı, personal tanıtım ve blog alanının yer aldığı anasayfa tam genişlikte ve çok düzenli bir şekilde hazırlanmıştır. Temanın demo görünümüne sahip olmak için food and drink menu ve magic metabox eklentilerini yüklemeniz lazım.

indirindir bulutdemo

 14  Bistro Theme

bistro food theme

Bistro teması, fabthemes tarafından sunulan duyarlı (responsive) wordpress restoran temasıdır.

Kullanım: Bistro teması özel anasayfa şablonu kullanır. Sayfalar bölümünden bir sayfa (anasayfa) oluşturun ve şablon olarak home page şablonunu seçiniz. Anasayfayı etkinleştirmek için WordPress Ayarlar > Okuma Ayarları > Sabit sayfa işaretleyerek ön sayfayı anasayfa olarak seçmelisiniz.

indirindir bulutdemo

 15  MyRecipe Theme

myrecipe theme

MyRecipe teması, theme pix tarafından blog tarzında oluşturulmuş wordpress restaurant temasıdır.

Tema ayarları, öne çıkan gönderiler, öne çıkan video, sosyal ağ simgeleri ve kenar çubuğunda çoklu reklam alanları yer almaktadır.

indirindir bulutdemo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir