arama motorları site gönder

Arama Motorları Listesi ve Kayıt Adresleri

Arama motorları, İnternet üzerinde bulunan içeriği aramak için kullanılan yapılardır. Üç bileşenden oluşur: web robotu, arama indeksi ve kullanıcı arabirimi. Ancak arama sonuçları genellikle sık tıklanan internet sayfalarından oluşan bir liste olarak verilmektedir. Bazı arama motorlarının linkleri bulunmamakta. Bu arama motorları verilerini başka arama motorlarından aldıkları için site eklenmesine izin vermemekteler. Örneğin; Altavista’ya sitenizi ekleyemezsiniz. Altavista, bilgilerini Yahoo’dan aldığı için Yahoo’ya sitenizi eklemeniz otomatik olarak Altavista’ya da eklenmesini sağlar. Birçok arama motorunun birbiriyle bu şekilde bağlantısı bulunmaktadır. Yahoo da Bing ile anlaşmaya gidip Bing arama verilerini kullanmkatadır yani artık Yahoo’ya site eklemeye çalıştığınızda sizi Bing site ekleme sayfasına yönlendirecektir. Aşağıda listelenen arama motorlarına sitenizi göndermeniz

1. Google

En çok kullanılan arama motorudur ve birçok alanda faliyet göstermektedir. Web sitenizi gönderdiğinizde google verilerini kullanan arama motorlarında da siteniz gözükmektedir. Google Web Yöneticisi Araçları ile sitenizi entegre olarak kullanabilir ve eklediğiniz bütün içerikleri anlık olarak Google’a indexletebilirsiniz.

Siteni Gönder >

2. Yandex

Yandex Rusya’nın en büyük arama motorudur. Yandex Türkiye üzerinden avrupaya açılmayı hedeflemekte ve Türk kullanıcılar için birçok uygulma ve proje üretmektedir. Bing arama motorunu geçen yandex Türkiye’de Tv reklamları , Tarayıcı ve  birçok programa entegreli olarak sunduğu Yandex Elements ile kullanımı artırmıştır. Web Yönetici Araçları’nı kullanarak sitenizin içeriklerini anlık gönderebilirsiniz. Ek olarak Webvisor teknolojisiyle ziyaretçilerinizi izliyebilirsiniz.

Siteni Gönder >

3. Yahoo & Bing

Bing, Microsoft tarafından kullanıma sunulan bir arama motorudur. 2009 yılında yahoo ile anlaştı bu anlaşma gereği bu ittifaka Bing’in arama gücünü ve alt yapısını sunarken, Yahoo ise içerik konusunda destek olacak.

Siteni Gönder >

4. Baidu

Baidu, bir Çin arama motorudur. Çin hükümeti Google’ı yasakladığından 1999’da Baidu kuruldu. Alexa verilerine göre dünyanın en çok takip edilen 5 Çin’de ise 1. sırada. Baidu dünyaya açılma planları yapmaktadır sitenizi şimdiden eklemeniz faydalı olabilir.

Siteni Gönder >

 5. Activesearchresults

Siteni Gönder >

6. Acoon.de

Siteni Gönder >

7. Exactseek

Siteni Gönder >

8. Boitho

Siteni Gönder >

9. Amfibi

Siteni Gönder >

10. Exalead

Siteni Gönder >

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir