İspanya’da İlk Twitter Gözaltısı | Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi
3:43 am - Pazar Kasım 30, 2019

İspanya’da İlk Twitter Gözaltısı

186 Görüntüleme Yönetici 0 Yorum
Tweet
twitter mahkeme

İspanya’da bir genç attığı tweet’ler nedeniyle gözaltına alındıktan sonra mahkemeye sevk edildi. Geçtiğimiz haftalarda da ırkçılığı teşvik eden mesajlar yayınlayan bazı kişilere yönelik birbirinden bağımsız soruşturmalar başlatılmıştı.

İspanya’da sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki mesajlar nedeniyle ilk kez biri gözaltına alındı. Leon kentinde hafta başında kurşunlanarak öldürülen İsabel Carrasco adlı kadın siyasetçiyle bağlantılı olarak tweet hesabından “siyasetçilerin öldürülmesi gerektiğini” savunan mesajlar atan 19 yaşında bir genç gözaltına alınarak, mahkemeye sevk edildi.

600 takipçisi bulunduğu tweet hesabından, “politikacıların AK-47 tipi bir tüfekle öldürülmesi gerektiğini” savunan gencin evine baskın düzenleyen jandarmanın, 1 diz üstü bilgisayar, 5 USB, 3 hard disk ve 5 hafıza kartı ile 1 cep telefonuna el koyduğu bildirildi.

Jandarma karakoluna götürülen ve bir gece burada bekletilen gencin bugün mahkemeye sevk edileceği açıklandı.

İspanya’da geçtiğimiz haftalarda da ırkçılığı teşvik eden ve ETA sempatizanlığı yapan mesajlar yayınlayan bazı kişilere yönelik birbirinden bağımsız soruşturmalar başlatılmıştı.

Kaynak:Rs Fm

 

Konuları Kaçırmayın Abone Olun - Mainpc » Webmaster, Teknoloji, İndir, Yaşam ve Bilgi Sitesi and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Kategori
Your comment?
Yanıtla