Webmaster Forum

Türkiye’deki En İyi Webmaster Forum Siteleri

Webmaster forum siteleri, webmasterlar arasında bilgi alışverişi, yeni uygulamlar keşfetmek, domain satışı, seo konuları, link satışları ve web alanında çeşitli ticari ilişkiler kurulmasını sağlayan paylaşım platformlardır. Yoğun bir şekilde kullanım ve talep olduğundan birçok webmaster forum sitesinin açılmasına sebep olmuştur. Bu siteler çoğaldıkça kalite ve kullanıcı kitlesi değişiyor, köklü ve oldukça yüksek ziyaretçi trafiği olan bu sitelerde birçok ziyaretçi kaybı yaşanmakta ve şikayetler artmaktadır. Webmaster forum sitelerinin en iyilerini liste olarak sunduk bunlara kayıt olabilir ve bilgi alışverişine başlayabilirsiniz.

En İyi Webmaster Forum Siteleri

Webmaster sitesi

2007’de kurulan Türkiye’de en çok tercih edilen Webmastersitesi.com yaklaşık 80.000 kullanıcıya sahip köklü bir webmaster sitesidir. 2019 yılında herkese açık bir forum yerine daha kaliteli bir ortam oluşturmak için davetiye sistemine geçiş yapılmıştır. Davetiye kodunuz yoksa kişisel bilgilerinizi girerek üyelik başvurusunda bulunubailirsiniz.

line-sade

R10.net

2005’te kurulan r10.net (Google Fan Webmaster Forumu) yaklaşık 75.000 üyesi bulunmakta. Forum kurucuları tarafından devredilip bugüne kadar gelmiştir. Eğer web sitenize ait bir e-mail adresiniz yoksa özel üyelik isteyen bir sistemle üyelik alabilirsiniz. Son zamanlarda kullanıcı şikayetleri artmış ve buna bağlı olarak güç kaybetmektedir. Sunucu yönlendirme işlemi yaptığından sık sık sunucu problemleri görülmektedir.

line-sade

Wmaracı

2010’da kurulan site şuanda webmasterlar için en popüler forum sitesi konumunda. Wmaracı oldukça gelişmiş webmaster araçları ile kullanımı oldukça artmıştır. Yeni olmasına rağmen çok hızlı büyümüştür yaklaşık 45.000 üyesi bulunmaktadır. Herkese açık üyelik sistemi ile hemen kayıt yapabilirsiniz.

line-sade

İyinet

2002’de kurulan iyinet webmaster forumları arasındaki en eski site. Webmaster araçalarını aktif eden iyinet rakiplerine göre en iyi analiz sonuçlarını sunmaktadır. Gelişen forum sitesi Netiyi adı altında kurumsallaşmıştır. Web sitenize ait e-mail kullanmadan kayıt olabilirsiniz katı kayıt kuralları yok. Yaklaşık 45.000 bin kullanıcısı bulunuyor.

line-sade

 Fuub.net

2009’da kurulan fuub.net Webtures web girişimlerinin bir koludur. Anasayfasında webmaster araçları bulunmaktadır. Bu sayede kullanımı artmıştır, yaklaşık 20.000 kullanıcı bulunuyor.

3 comments

  1. Liste için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  2. Gerçekten güzel bir makale ortamı burda gördüm.

  3. Makale Güzel Sağol

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir