Ücretsiz E ticaret Yazılımları - Sistemleri

Ücretsiz E Ticaret Yazılımları – Sistemleri (eCommerce Software)

Ücretsiz e ticaret yazılımları – sistemleri (ecommerce software) listesinde açık kaynak kodlu ücretsiz e-ticaret yazılım paketleri yer almaktadır. Bu açık kaynak kodlu eticaret yazılımlar birçok kuruluş tarafından desteklenmekte ve gönüllü yazılımcılar tarafından sürekli olarak geliştirilmektedir. Programlama bilginiz varsa sizde bu yazılımlara dilediğiniz gibi müdahale edebilir ve kendinize göre geliştirebilirsiniz. Listedeki tüm yazılımlarda online mağazalarda ihtiyaç duyulan ürün girişi, müşteri kaydı, sipariş girşi, alışveriş sepeti, ödeme yöntemleri ve gönderi takibi gibi tüm temel özellikler yer almaktadır. Mimari değişiklikler, güvenlik önlemleri için çalışmalar, tema tasarımları ve esnek kullanım için eklentilerin sürekli olarak yapıldığı bu ücretsiz e-ticaret yazılımlarını dünya genelinde milyonlarca kişi kullanmaktadır.

Ücretsiz E Ticaret Yazılımları İhtiyaçlarımızı Karşılar Mı?

Evet karşılar. Bu ücretsiz e ticaret yazılımları bir online mağazada gerekli olan tüm özelliklere sahiptirler. Çoğu yazılım eklentiler ile genişletilebilir bu yüzden ihtiyacınız olan ek modüllere de rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Bu sistemler ücretsiz olmasına rağmen gerekli güncellemeler yapıldığı takdirde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

 1  OpenCart

OpenCart, Php ve MySQL veritabanı kullanılarak oluşturulmuş GNU Genel Kamu Lisansı ile dağıtılan açık kaynak kodlu ücretsiz bir e-ticaret sistemidir. Profesyonel bir online mağaza yönetim sistemi olan opencart sistemi minimum maliyetle internet üzerinden satış yapmak isteyenler için sağlam bir eticaret çözümüdür. OpenCart sistemi görsel olarak çekici bir arayüz ile kullanımı kolay ve oldukça etkin bir altyapıya sahiptir. Sistem 20’den fazla ödeme sistemine 12.000’den fazla tema ve eklentiye sahiptir. OpenCart kullanımı ücretsizdir ancak tam olarak kullanışlı bir e-ticaret sitesi oluşturmak için ücretsiz veya ücretli bazı eklentiler yüklemeniz gerekebilir.

OpenCart Türkiye’de de oldukça popüler bir yazılmdır bunun sebebi Türkçe dil ve TL desteğininde bulunmasıdır. OpenCart ayrıca PCI uyumu, belgeleme, sınırsız kategori, sınırsız ürün, sınırsız üretici, sınırsız bilgi sayfaları, çoklu dil ve para desteği, ürün yorum ve puanları, otomatik görüntü boyutlandırma, çoklu vergi oranları, ilgili ürünler, ağırlık hesaplama, indirim kuponu sistemi, gelişmiş seo desteği, yedekleme ve geri yükleme araçları, yazdırılabilir faturalar, 8+ kargo yöntemi, hata günlüğü ve satış raporları gibi bir satış sitesinde işinize yarayabilecek tüm temel özelliklere sahiptir. Aktif bir topluluğu bulunan yazılım ile ilgili sorunlarınızı kullanıcıların desteği ile çözebilir veya ücretli olarak ticari ortaklara başvurabilirsiniz.

 2  osCommerce

osCommerce, Php ve MySQL ile hazırlanmış açık kaynak kodlu popüler bir e-ticaret ve online mağaza yönetim yazılımı paketidir. 7.000’den fazla ücretsiz eklentileri ile yaklaşık 300.000 online sanal mağazada kullanılmaktadır. osCommerce sistemi tüm tarayıcılar ile uyumludur ve sınırsız kategori ve ürün, entegre ödeme sistemleri, çoklu para birimi desteği, dinamik görüntü desteği, geçici ve kalıcı alışveriş sepetleri ve SSL desteğine sahiptir.

 3  nopCommerce

nopCommerce, ücretsiz olarak dağıtılan açık kaynak kodlu alışveriş (e-ticaret) scriptidir. nopCommerce, Asp.Net ile yazılan ve MS SQL Server 2008 (veya üstü) kullanan gelişmiş özelliklere sahip kullanışlı e-commerce sistemidir. B2B ve B2C gibi benzersiz online mağaz kurabilirsiniz.Kullanımı ve yapısı oldukça basit olmasına rağmen çok güçlü ve genişletilebilir bir e-ticaret platformudur. nopCommerce ile işletmeler hızlı ve kolayca bir online mağaza kurabilir ve çok rahat bir şekilde yönetebilirler. Dinamik ve modüler (eklenti) mimarisi ile uzun vadede tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Yazılım 1.500.000 kez indirilmiş ve yaklaşık 27.000 online mağazada kullanılmaktadır. Sezgisel ve kullanıcı dostu bir grafiksel kullanıcı arabirimi üzerinden web sitenizin mobil bir sürümünü oluşturmanıza olanak sağlar. Sistem herhangi bir eklenti kullanmaksızın tüm mobil cihazlarda responsive (duyarlı tasarım) özelliğini sunuyor. Çoklu mağaza açma özelliği sayesinde aynı kullanıcı bilgileri ile oluşturduğunuz diğer mağazalara da giriş sağlayabilirsiniz. Bunun yanında her mağazanıza ayrı olarak haber ve makale yayınlayabilirsiniz.

 4  Zen Cart

Zen cart, Php programlama dili ve MySQL veri tabanı kullanılarak oluşturulmuş açık kaynak kodlu ücretsiz e ticaret sistemidir. GPL2 ile lisanslanmış zencart alışveriş sepeti yazılımı, programcılar ve tasarımcılardan oluşan bir grup tarafından geliştirilmektedir.  Kurulumu ve kullanımı diğer sistemlere göre daha kolaydır. Birden fazla müşteri modu, sınırsız kategori, birden fazla satış ve indirim tanımlama, çoklu görüntü modu, XHTML şablon sistemi, ekstra sayfalar, çoklu gönderi ve ödeme seçenekleri, miktar indirimi, özel ürünler, indirim kuponları ve bülten yönetici gibi özelliklere sahiptir.

 5  VevoCart

VevoCart community version, Asp.Net C# kaynak kodları ile oluşturulmuş ücretsiz e ticaret yazılımıdır. VevoCart müşterilerin dijital çağda en popüler cihazlar ile ürünleri satın almalarına imkan veren duyarlı tasarım özelliğine sahiptir. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar ekranlarında sorunsuz görüntülenir.

 6  AbanteCart

Abance cart, ürünlerini internet üzerinden satmak isteyen girişimciler için hızlı ve verimli bir ücretsiz e-ticaret çözümüdür. Open Software Lisansı (OSL 3.0) ile lisanslanmış yazılım herhangi bir diğer projenin kopyası olmayıp kendine özgü bir mimarisi bulunmaktadır. Php tabanlı ve tamamen ücretsiz olan abantecart e-ticaret yazılımını hiçbir programlama bilgisine sahip olmadan çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sorunsuz kurulum ve  kullanım, sofistike ve kolay kontrol paneli, sınırsız ürün ve kategori, otomatik resim boyutlandırma, ödeme yöntemleri, tema desteği ve daha birçok özellik ile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir yazılımdır.

 7  PrestaShop

PrestaShop, hiçbir ücret ödemeden sahip olabileceğiniz AJAX destekli profesyonel bir ücretsiz e ticaret yazılımıdır. Yüzlerce yenilikçi araçlarla güçlendirilmiş dinamik ve başarılı bir sistem olan prestashop online perakendeciler için ideal bir seçimdir. 200’den fazla ülkede ve 250.000’den fazla online e-alışveriş sitesinde kullanılmaktadır. Anasayfada özellikli ürünler, en çok satanlar ve yeni ürünler, çapraz satış, görüntü yakınlaştırma (zoom) özelliği, banka havalesi ile ödeme, Google Checkout modülü, gerçek zamanlı döviz kurları, envanter yönetimi, sınırsız dil desteği ve SSL şifreleme gibi online satış mağazalarında gerekli olan tüm gereksinimleri karşılamaktadır.

 8  Magento

Magento Community Edition, küçük işletmelere benzersiz ve ilgi çekici web siteleri oluşturmaya imkan veren açık kaynak kodlu e-ticaret çözümüdür. Magento community edition başarılı bir web sitesi oluşturmak, tanıtmak ve yönetmek için gereken tüm özellikleri içerir. Neredeyse tüm dillerde çeviri ve yerel vergi oranları desteği ve diğer tüm özellikleri ile küresel ticaret için hazırdır.

 9  CubeCart

CubeCart, gerekli tüm özelliklere sahip ücretsiz bir e-ticaret yazılım paketidir. Open Source (GPL 3.0 ) ile lisanslanmış ve açık kaynak kodlu olarak sunulmuştur. Sınırsız ürün, kategori, sipariş ve müşteri tanımlama, kupon ve fiş desteği, eklenti desteği, sosyal medya eklentileri, resim boyutlandırma (cropper aracı), çoklu para birimi desteği, ürüm klonlama gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. Ayrıca toplu ürün fiyat güncelleme, toplu ürün kategori yönetimi, satış modu,

 10  TomatoCart

TomatoCart, Php ve MySQL veritabanı ile oluşturulan yazılım GPL3 lisansı ile ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. TomatoCart yazılımı 50’den fazla ülkede 64.000 binden fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

 11  Xcart

X-cart free edition, responsive (duyarlı tasarım), ürün seçenekleri ve kombinasyonları, özel ürün özellikleri, öne çıkan ve çok satanlar, seo dostu url yapısı, sosyal ağ paylaşım düğmeleri, çoklu dil desteği ve çoklu ödeme seçenekleri ile küçük işletmelerin kullanabileceği e-ticaret yazılım paketidir.

 12  OXID eShop

OXID eShop community edition, bir online mağazada olması gereken tüm özelliklerin yer aldığı ücretsiz bir e-ticaret yazılım paketidir. Open Source (GPL 3.0 ) ile lisanslanmış ve açık kaynak kodlu olarak sunulmuştur. Sınırsız ürün, kategori, sipariş ve müşteri tanımlama ve çoklu para birimi desteği sunmaktadır.

 13  Ubercart

Ubercart (Übercart), kendi e-ticaret mağazasını meydana getirmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmış Drupal üzerinden kullanılan tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir modüldür. Hem fiziksel hem de sanal ürünleri satmak için oluşturulan mağazalar içerisinde kullanılan ÜberCart’ı diğer modüllerden ayıran en önemli özelliği hiç kuşkusuz kolayca ürün takibi gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Kolay ürün takibi, sipariş takibi ve geniş ödeme yönetimi sayesinde ÜberCart ile siz de kendi gelişmiş e-ticaret mağazalarınızı meydana getirebilirsiniz.

 14  AFCommerce

AFCommerce, Php kodlama dili ve MySQL veri tabanı ile oluşturulmuş kolayca yapılandırılabilen ücretsiz e ticaret yazılımıdır. Bir online mağazada olması gereken tüm temel özelliklere sahiptir. AFCommerce projesi açık kaynak ticaret çözümleri için internette en yeni ve en hızlı büyüyen topluluklarından biridir. Kaynak kodu özelleştirmek ve eklemek son derece kolaydır.

 15  VirtueMart

VirtueMart, en popüler içerik yönetim sistemlerinden biri olan Joomla için oluşturulmuş açık kaynak kodlu bir e-shop eklentisidir. Joomla ile oluşturulmuş bir web siteniz varsa ve bu siteniz üzerinden satış yapmak istiyorsanız virtuemart eklentisini yükleyerek bunu rahatlıkla geçekleştirebilirsiniz. 270.000’den fazla online mağaza tarafından kullanılan virtuemart bedava lisans, modül ve bileşenleri, sınırsız ve esnek yapısı ile istenilen her türlü alış veriş sitesi yapımına uygundur. Ürün yönetimi, Kargo takibi ve ödeme sistemleri ile siparişlerinizi çok basit kontrol edebilirsiniz.

 16  SmartStore.NET

SmartStore.NET, güzel tasarımı, kolay kullanımı ve üstün mimarisi ile güçlü bir açık kaynak kodlu e-ticaret çözümüdür. Sanal mağaza oluşturmak için gerekli tüm özellikleri içerir. Modüler tasarım yaklaşımı .NET profesyonelleri için ideal bir e-ticaret platformu yapar. Kullanışlı yönetici panelinde ürünler, müşteriler, siparişler, ödemeler, envanter, indirimler, kuponlar, haber, bloglar, kurullar ve çok daha fazlasını kolaylıkla yönetebilirsiniz. SmartStore.NET ayrıca çoklu dil desteği ve para yönetimi, vergi hesaplama, nakliye ve daha birçok ince taneli küreselleşme ayarlarınıda size sunuyor. HTML 5, CSS 3, jQuery, AZ CSS, Twitter’da Bootstrap ve FontAwesome yanı sıra güçlü bir tema motoru ile SmartStore.NET üst düzeyde bir duyarlı mağaza tasarımı sağlar.

 17  Kartris

Kartris, Cactusoft tarafından Asp.Net ile yazılmış ücretsiz, hazır bir çevrimiçi mağaza yazılımıdır. Kartris temel işlevleri sağlayan küçük bir derlenmiş çekirdeğe sahiptir, buna karşılık sayfalar, denetimleri ana sayfalar ve BLL tam kaynak kodu biçiminde sağlanır. Batı dilleri dışındaki dilleri (Çince ve Arapça gibi) çoklu dil desteğine sahiptir. Çoğu paylaşılan barındırma sisteminin kullandığı orta güven düzeyinde çalışır, bu nedenle özel bir sunucu gerekmez. Ödeme sistemleri olarak 2checkout, Sagepay, Paypal, Worldpay ve Google Checkout kullanılabilir. Kartris’in modüler tasarımı ek ödeme ağ geçitlerinin eklenti olarak yüklenebileceği anlamına gelir. SEO dostu URL’ler, özel sayfa adları, her ürün için özel meta etiketler ve Google site haritaları desteği içeren mükemmel SEO özellikleri yerleşiktir. 500 ürüne kadar olan siteleri ücretsiz destekler. Daha büyük bir katalog ve ücretli destek isteyen kullanıcılar Kartris Ticari Lisans satın almaları gerekmektedir.

 18  StoreSprite

StoreSprite, başarılı bir online mağaza oluşturmak ve yönetmek için gerekli olan tüm özelliklere sahip bir Php ve MySQL tabanlı ücretsiz e ticaret yazılımıdır. Arama motoru optimizasyonu, çoklu para birimi, 20 entegre ödeme seçeneği, kupon ve indirim kodları gibi gelişmiş özelliklere sahiptir.

 19  WooCommerce

WooCommerce, WordPress içerik yönetim sistemi için oluşturulan genişletilebilir ve güçlü bir e-ticaret eklentisidir. WooCommerce eklentisi WordPress’in ilk tema üreticilerinden olan WooThemes tarafından 2011 yılında başlatıldı ve bir kaç yıl içinde büyük bir popülerlik yakaladı. 390.000 wordpress tabanlı online mağazada kullanılan eklenti online e-ticaret sitelerinin %30’unu oluşturmaktadır. Açık kaynaklı ve ücretsiz olarak sunulan WooCommerce eklentisi, raporlama ve yönetim, kargo ve vergi yönetimi, müşteri ve sipariş yönetimi, ürün ve stok yönetimi, promosyon ve kampanya yönetimini sağlıyor. Eklentinin ödeme seçenekleri ise ücretlidir.

 20  Jigoshop

Jigoshop, WordPress tabanlı küçük ve orta ölçekli işletmeler (kobiler) için ücretsiz bir e-ticaret yazılım çözümü olarak geliştirilmiştir. Para birimi, katalog seçenekleri, stok yönetimi, sınırsız vergi ayarları, nakliye ve ödeme ağ geçitleri de dahil olmak üzere gerekli olan tüm özellikleri ile online mağazanızı oluşturabilirsiniz.

4 comments

  1. İçerikleriniz çok düzenli fakat bu konularda yazdığınız makale sayısı az, bu yüzden bence bu konulara biraz daha ağırlık vermeniz lazım.

  2. Mustafa Yaman

    Bence hiçbiriyle uğraşmayın sitenize WordPressi kurun sonra da WooCommerce eklentisini yükleyin başka bir eksiğiniz kalmaz.

  3. Opencart özellikle seo açısından çok iyi hemen index alıyor bu yüzden öncelille onunla başlayın derim.

  4. Bu liste işime çok yaradı gerçekten çok teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir